kupic za 13 000zl w Polsce czy za 10 000 w Niemczech

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

kupic za 13 000zl w Polsce czy za 10 000 w Niemczech Co sie bardziej oplaca?
w Polsce
0%
 0%  [ 0 ]
w NIemczech
100%
 100%  [ 2 ]
Wszystkich Głosów : 2

Autor Wiadomość
piotr444

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 16 Gru 2007, 18:27    Temat postu: kupic za 13 000zl w Polsce czy za 10 000 w Niemczech Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mieszkam za granica nie znam za bardzo realiow polskiego rynku
Chce kupic maly samochod do (1000-1600cc) dla mojego starszego ojca ktory wlasnie oddal na zlom 20 letniego golfa.
Mam na zakup max 13 tys zloty. To znaczy moge kupic za 10 tys (2800 Eur) w Niemczech lub za 13000 w Posce

Prosze o porade?
Biorac pod uwage srednie ceny samochodow w Niemczech i Polsce.

Ogolnie - nie majac konkretngo modelu na mysli co sie bardziej oplaca?




Ps suma 3000zl to koszta sprowadzenia z Niemiec( transportu, oplat celnych skarbowe, tlumaczenia itp[/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 16 Gru 2007, 22:55    Temat postu: zakup auta Odpowiedz z cytatem


Jeśli mam doradzić . To kup samochód dla ojca w Niemczech.
Fakt , że wybrane marki samochodów można kupić taniej w Polsce.
Zapewne stan techniczny będzie lepszy . Kupując w Niemczech będziesz miał więcej czasu na wybór marki i modelu.
Pozdrawiam.

_________________
XXX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
R@D
Moderator

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 318
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Mazda 6 GG 2.0 02r.
Piwa: 6/0
PostWysłany: Pon 17 Gru 2007, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie w Niemczech. Tamtejsze samochody są dużo lepiej wyposażone niż te krajowe to raz. Dwa że Niemcy dużo bardziej dbają o auta niż my, oni raczej się nie bawią w tanie zamienniki tylko zawsze kupują oryginalne części, często serwisują samochody w ASO. A trzy to to że nie są tak wybite jak na Polskich drogach, samochód sprowadzony może mieć przebieg nawet dwa razy większy od krajowego i zawieszenie będzie w dużo lepszym stanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
faraon

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 218
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zduńska Wola
Posiadane auto: Skoda Roomster Style Sound 1,4 16v 2011r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 29 Lut 2008, 23:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do tego że Niemcy bardziej dbają o auta to bym polemizował . Widziałem różne poniemieckie padaczki . Oczywiście nie ma reguły ludzie wszędzie są tacy sami i jedni dbaj ,a inni nie .Choć Polacy chyba bardziej szanują swoje cacka . Dobre auto można kupić zarówno w Niemczech jak i w Polsce z tym że u nas bezpieczniej .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group