zaprowane szyby


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
robkal

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Białystok
Posiadane auto: C5 III TOURER 2.0HDI 2010
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 01 Mar 2009, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję sprawdzić czy nie spadło Wam cięgło od obiegu zamknietego. U mnie właśnie tak było, mimo że przycisk od tego obiegu był wyłączony to faktycznie było inaczej. Więc cały czas było "ganiane" to samo zawilgocone powietrze. Aby się dobrać do tego należy wyjąć schowek i na wentylatorze jest zamontowane coś w rodzaju "kopuły" której połówka jest otwierana przez cięgło połaczone małym silnikiem z lewej strony. Sterowanie silnikiem jest z przycisku obiegu zamkniętego. POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mariusz33

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość/region): Pińczów
Posiadane auto: opel zafira 1.8 CDX 2000
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 01 Mar 2009, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Tak jak napisał robkal tyle,że ten silniczek który zamyka i otwiera obieg powietrza"kopułe"często się zacina i choć na przycisku nie świeci się kontrolka obieg często jest zamknięty a wtedy powietrze z zewnątrz jest zamknięte i to może być powodem parowania szyb.
Bardzo łatwo to sprawdzić.Włączcie na maksa wentylator i przyciskajcie przełącznik nawiewu powietrza.Przy zamykaniu,jeśli dział,będziecie słyszeć różnice.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
krzyś 07

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): bytom
Posiadane auto: OPEL ZAFIRA
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 07 Mar 2009, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM.,ja też miałem taki problem.Okazało się że jest przymknięta klapka która odpowiada za wlot powietrza z zewnątrz i wten sposób powietrze krązylo ciągle to samo nabierając coraz większej wilgoci od oddycających pasażerów,Pozdrawiam....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
gregor79

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kołobrzeg/Łykowo
Posiadane auto: Opel Zafira 2.0dti 2001r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 15 Mar 2009, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli dalej macie problem z parującymi szybami to prawdopodobnie zacina sie klapka od recyrkulacji powietrza jast ona nad wentylatorem i powietrze caly czas krąży w srodku dlatego beda parowaly szyby Smile Mialem to samo tylko u mnie byl walniety silniczek od sterowania ta klapka. Sprawdzcie moze pomorze Wink pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
konrad006

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rzeszów
Posiadane auto: Opel Zafira 1.8
Piwa: 0/3
PostWysłany: Nie 12 Lip 2009, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę póżno ale miałem podobny problem jeżeli jesteś jeszcze zainteresowany ,daj znać to postaram się pomóc, tylko podaj rok Zafiry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 12 Lip 2009, 21:43    Temat postu: reklama

Powrót do góry
konrad006

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rzeszów
Posiadane auto: Opel Zafira 1.8
Piwa: 0/3
PostWysłany: Nie 12 Lip 2009, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdz po samochodem czy po parkowaniu nie zostają mokre plamy jezeli tak to przepuszcza płyn na polaczeniu z nagrzewnicą. Sprawdzić tak iż włozyć ręke pod nagrzewnicę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
boogoo

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość/region): Podkarpacie
Posiadane auto: Opel Zafira 2,0DTI;2002r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 15 Lip 2009, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram Maciekopel Cool Ja też borykałem się z tym problemem-przerobiłem wszystko,nawet rozbierałem konsole szukając przyczyny,aż wkońcu umyłem dobrze szybę i Razz znaczna poprawa.Nadal parują ale mniej.Tak się zastanawiam czy to nie jest aby wina szyby tj.jej atermicznośc z brudem i tłuszczem działa sprzyjając gromadzeniu się pary Cool Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group