ciezko wchodzi jedynka i wsteczny


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Simon007

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość/region): Knurów
Posiadane auto: Był Fiat Siena HL 1.6 16v 1998r Teraz jest Citroen Berlingo 1.6 HDI 2006r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 04 Cze 2009, 09:45    Temat postu: ciezko wchodzi jedynka i wsteczny Odpowiedz z cytatem

witam tak jak napisalem w temacie mam problem z wbijaniem jedyneczki i wstecznego!!! jedynke ciezko wbic a wsteczny zgrzyta przy wrzucaniu!!! co moze btc przyczyna??? dziekuje z gory za pomoc pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jaroslawrak

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 758
Skąd jesteś (miejscowość/region): Częstochowa
Posiadane auto: TIPO 1,4 T-JET 120KM Lounge
Piwa: 52/4
PostWysłany: Czw 04 Cze 2009, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przyczyną może być źle działające sprzęgło,spróbuj podciągnąć na lince
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ravauek211

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 1472
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa

Piwa: 186/4
PostWysłany: Czw 04 Cze 2009, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to juz raczej chyba koniec sprzęgła

pozostałe biegi wchodzą normalnie?
_________________
Były:
uno 0,9 2002r
Albea 1,2 16V 03r
Seicento 0,9LPG
Jest:
Peugeot 307 kombi 1,6 16V LPG
Kia picanto 1.0 LPG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Simon007

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość/region): Knurów
Posiadane auto: Był Fiat Siena HL 1.6 16v 1998r Teraz jest Citroen Berlingo 1.6 HDI 2006r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 04 Cze 2009, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

reszta biegow wchodzi jak najbardziej ok!!! jezeli to koniec sprzegla ile moze mnie wyniesc calkowicie taka wymiana?? pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Simon007

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość/region): Knurów
Posiadane auto: Był Fiat Siena HL 1.6 16v 1998r Teraz jest Citroen Berlingo 1.6 HDI 2006r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 04 Cze 2009, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koledzy pisze ze juz cos padlo!!! nie wiem czy to skrzynia czy sprzeglo!!! juz wogole nie idzie wbic zadnego biegu!!! jedynie na wylaczonym silniku mozna manewrowac biegami nawet bez wciskania sprzegla!!! dodam jeszcze ze pedal sprzegla chodzi bardzo ciezko tak jakby nie bylo wspomagania!!! czy ktos moze mi doradzic co moglo pasc??? i jaki bedzie mnie czekal koszt calkowity naprawy owej rzeczy??? z gory dziekuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 04 Cze 2009, 18:19    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Carloss

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Volkswagen Golf IV Variant 1.6 2000
Piwa: 1/3
PostWysłany: Czw 04 Cze 2009, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Simon007 napisał:
koledzy pisze ze juz cos padlo!!! nie wiem czy to skrzynia czy sprzeglo!!! juz wogole nie idzie wbic zadnego biegu!!! jedynie na wylaczonym silniku mozna manewrowac biegami nawet bez wciskania sprzegla!!! dodam jeszcze ze pedal sprzegla chodzi bardzo ciezko tak jakby nie bylo wspomagania!!! czy ktos moze mi doradzic co moglo pasc??? i jaki bedzie mnie czekal koszt calkowity naprawy owej rzeczy??? z gory dziekuje
Kompletne sprzęgło do wymiany!!! Koszt ok 550 zl (części 300+ robocizna 250)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Simon007

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość/region): Knurów
Posiadane auto: Był Fiat Siena HL 1.6 16v 1998r Teraz jest Citroen Berlingo 1.6 HDI 2006r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 26 Cze 2009, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koledzy problem jest juz rozwiazany!!! tak jak mowiliscie kompletne sprzeglo do wymiany mialem!!! od razu wymienilem linke czyli ogolny koszt 550 sprzeglo + wymiana i 100 zl linka sprzegla +wymiana!!! dzieki i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Futurebreeze

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 400
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowiecki
Posiadane auto: Skoda Fabia 1.2 64kM Benzyna
Piwa: 17/13
PostWysłany: Pon 29 Cze 2009, 07:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podłanczam sie pod temat! Sprzęgło dopiero co wymieniłem 3 dni temu a biegi tzn. 1 i wsteczny i tak czasem ciężko wchodzą. Więc co to moze być?
_________________
Były Fiaty teraz nadszedł czas Skody
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Carloss

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Volkswagen Golf IV Variant 1.6 2000
Piwa: 1/3
PostWysłany: Pon 29 Cze 2009, 09:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Futurebreeze napisał:
Podłanczam sie pod temat! Sprzęgło dopiero co wymieniłem 3 dni temu a biegi tzn. 1 i wsteczny i tak czasem ciężko wchodzą. Więc co to moze być?
Może linka sprzęgła? wymieniałeś ją? Może wystarczy trochę podciągnąć i powinno być dobrze bo ja kiedyś u siebie właśnie miałem problem z jedynką i wstecznym trochę linkę podciągnąłem i było ok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Futurebreeze

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 400
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowiecki
Posiadane auto: Skoda Fabia 1.2 64kM Benzyna
Piwa: 17/13
PostWysłany: Pon 29 Cze 2009, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnei tu jest pies porzebany że nie wymieniłem linki bo nie mogłem jej nigdzie dostać a zależało mi na czasie żeby samochód był gotowy. Zobacze co bedzie sie dalej działo jak bedzie cały czas tak samo wymienie linke. Z tą linką to są przejścia bo ponoć jest 5 rodzajów i terzeba brac zawsze na wzór. Jeszcze jedno czy czasem podciągniecie linki nie sprawia że jeżdzi sie cały czas na półsprzęgle??? Przez co moze szybko poleciec docisk i łożysko???
_________________
Były Fiaty teraz nadszedł czas Skody
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Carloss

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Volkswagen Golf IV Variant 1.6 2000
Piwa: 1/3
PostWysłany: Pon 29 Cze 2009, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To najlepiej wymień linkę, kosztuje 35 zł w intercars. Z tym naciąganiem to dokładnie nie wiem bo u siebie ze dwa razy może naciągnąłem i tak jeździłem po jakimś czasie już żaden bieg nie wchodził po prostu już linka była maksymalnie naciągnięta, więc proponuje wymienić linkę i mieć spokój Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dacik

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 212
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kalisz
Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V 1998 + LPG
Piwa: 6/3
PostWysłany: Sro 22 Gru 2010, 00:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpinam się pod temat!!!! Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
(dużo emotek, zeby zostać zauważony)

Pojawił się problem w mojej sience.
Jedynka, podczas jazdy wchodzi z takim uporem, że młotkiem ciężko ją wbić. Gdy auto stoi w miejscu, czy to na jałowym, czy wylączone to wszystkie biegi łącznie z jedynką chodzą jak marzenie. Natomiast gdy auto toczy się choćby 5 km/h to już mam ogromne problemy zeby wrzucic 1. Z innymi biegami takiego problemu póki co nie ma... Martwi mnie to Sad

Proszę o nauke, pokutę i rozgrzeszenie. Embarassed
Będę bardzi wdzięczny Arrow
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Piotr...

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość/region): Krosno
Posiadane auto: Opel Astra H 1.7cdti 80KM
Piwa: 6/9
PostWysłany: Sro 22 Gru 2010, 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a sprzęgło gdzie Ci "bierze " na dole samym czy na gorze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
maryjusz75

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość/region): jawor/dolny śląsk
Posiadane auto: Siena/75/HL/1,2/2000 + Daewoo Matiz/0,8/2001
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sro 22 Gru 2010, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może problem tkwi w synchronizatorze???
Wydaje mi się, że gdyby to było sprzęgło, to wrzucenie biegu zawsze byłoby utrudnione (niezależnie od tego czy auto stoi czy się toczy). Ale mogę się mylić. W każdym razie raczej stawiam na mechanikę skrzyni biegów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dacik

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 212
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kalisz
Posiadane auto: Fiat Siena 1.6 16V 1998 + LPG
Piwa: 6/3
PostWysłany: Sro 22 Gru 2010, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzęgło było wymieniane jakieś 15 tys temu i łapie w środku. Dziękuję za odp i czekam na więcej:(
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik iskrowy-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy i wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group