cisnienie oleju

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
remek15

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 14

Posiadane auto: FIAT DUCATO 2,8idtd 2000r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 02 Mar 2008, 15:11    Temat postu: cisnienie oleju Odpowiedz z cytatem

WITAM mam problem rano podczas odpalania swieci sie kontrolka oleju okolo 7 sekund cisnienie oleju mierzylem i mam na wolnych 1,5 bar na wysokich 2,5 bar .jeszcze podczas jazdy ok 100-110 km\h potrafila sie zapalic kontrolka na sekunde lub mrugala ,wymienilem czujnik teraz tylko probem na zimnym silniku. co moze byc przyczyna ?????????
POZDRAWIAM !!!!
DUCATO 2,8 idtd 2000 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
czarczar

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 800
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztyn

Piwa: 32/1
PostWysłany: Nie 02 Mar 2008, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli uderzyłeś miską olejową to mogłeś uszkodzić smok w misce olejowej , i pompa może słabo zasysać olej , to tylko moja podpowiedz , ale nie można tego wykluczyć .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
remek15

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 14

Posiadane auto: FIAT DUCATO 2,8idtd 2000r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 02 Mar 2008, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DZIEKI ZA PODPOWIEDZ ZARAZ ZCIAGAM MISKE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
remek15

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 14

Posiadane auto: FIAT DUCATO 2,8idtd 2000r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 04 Mar 2008, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miska jak nowa a smok jest caly !!! co moze byc jeszcze przyczyna ?????????????????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marowsky

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 53

Posiadane auto: Fiat Ducato15Q 2.8 JTD 2004, Renault Laguna 2.0 97r kombi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 06 Mar 2008, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem tak w 2.8 D z 99r, z rana po odpaleniu przez dłuższą chwilę świeciła się kontrolka oleju. W serwisie powiedzieli, że to normalne w tym silniku ma to jakiś związek z pompą czy coś takiego, już dokładnie nie pamiętam. Powiedzieli, że jak mam normalny poziom oleju to nie ma prawa nic się uszkodzić. Gdy go kupowałem miał przebieg ok 120 tys gdy sprzedawałem to lekko ponad 300 silnik pracował równo i nie grzechotał czyli nic się nie pozacierało Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 06 Mar 2008, 17:26    Temat postu: reklama

Powrót do góry
gabijacek

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 1

Posiadane auto: FIAT DUCATO 2,8D 2002r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 20 Mar 2009, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

posiadam ducato 2,8d z 2002 r przebieg 234tys i u mnie też po odpaleniu kontrolka oleju świeci się kilka sekund.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
szpunt

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 21

Posiadane auto: Ducato III 2,2 MJ 2006r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 23 Mar 2009, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kontrolka ciśnienia oleju, która nie gaśnie do 10s po uruchomieniu i czasami mignie podczas jazdy /przynajmniej u mnie /może sygnalizować czas na wymianę oleju /biorąc pod uwagę przejechane km/... Robiłem przegląd w ASO i wielki mag zapomniał zresetować kompa. Oczywiście kontrolka zaczęła migać tak jak wyżej napisałeś. Zanim wyczytałem na innym forum, że to może być to, to także sprawdziłem wszystko /ciśnienie, czujnik, poziom/ i przy tym nawrzucałem mięsa do ASO, bo już chcieli zaczynać wszystko wymieniać... Więc może po prostu trzeba zrobić reset... Poza tym w ten sposób migająca kontrolka może jeszcze sygnalizować zbyt niski poziom oleju. Uszkodzenia czujnika i spadek ciśnienia jest sygnalizowany w sposób ciągły /przynajmniej tak twierdzi producent/. Jeżeli spadki ciśnienia oleju są chwilowe to po paru mignięciach kontrolki powinien dodatkowo zapalić się service...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group