Problem wlewu paliwa mercedes vaneo

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie i podwozie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oskar60

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 12

Posiadane auto: mercedes vaneo 1.7cdi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 09 Mar 2009, 20:31    Temat postu: Problem wlewu paliwa mercedes vaneo Odpowiedz z cytatem

Mam problem z moim Vaneo 1.7cdi przy tankowaniu. Czas tankowania mojego samochodu jest bardzo długi (pełny bak-ok.20min). Nie wiem czym to jest spowodowane. Mam jutro zdemontować wlew paliwa i może rozwiążę problem. Wiem, że ten typ w ramach ochrony środowiska opary paliwa kieruje do kolektora ssącego , czyli w miarę wzrostu ciśnienia w zbiorniku nie pozwala oparom wydostać się na zewnątrz odpowietrzeniem. Może to ma jakieś znaczenie przy napełnianiu zbiornika. Wczoraj zatankowałem tylko 10l bo ,,stanęło mu w gardle" i nie miałem czasu czekać.
Mam podobne zdanie jak większość właścicieli Vaneo, że daleko mu do mercedesa.Pozdrawiam może ktoś mi pomoże. Sad
_________________
mercedes vaneo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Kozak_K

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 1019
Skąd jesteś (miejscowość/region): Pomorskie
Posiadane auto: www.kozak-k.net84.net
Piwa: 102/0
PostWysłany: Wto 10 Mar 2009, 08:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj to.
http://www.kozak-k.net84.net/dokumenty/zasilanie_paliwo.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
oskar60

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 12

Posiadane auto: mercedes vaneo 1.7cdi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 10 Mar 2009, 22:18    Temat postu: problem wlewu paliwa mercedes vaneo Odpowiedz z cytatem

Kozak_K - bardzo dziękuję za podpowiedź i za przesłane schematy. Problem tkwił rzeczywiście w odpowietrzeniu zbiornika. Mój samochód jest po przeróbce bagażnika umożliwiającej przewóz osób niepełnosprawnych(ma obniżoną podłogę bagażnika, zmieniony wlew paliwa ...) Niemcy w trakcie tej przeróbki ,,poszli na skróty" i w hamski sposób wydłużając wlew źle połączyli przecięty przewód odpowietrzający. Przy tankowaniu jest już OK. Dowiedziałem się od Ciebie co dzieje się z oparami paliwa- jeszcze raz dzięki pozdrawiam. Mam jeszcze jeden problem z silnikiem ale zaraz umieszczę go w nowym temacie- może mógłbyś mi pomóc. Arrow
_________________
mercedes vaneo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie i podwozie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group