Cała gama usterek Air Bag + kluczyk+ silnik

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kronunng

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 5


Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 22 Lut 2009, 13:54    Temat postu: Cała gama usterek Air Bag + kluczyk+ silnik Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!

Mam kilka problemów z moim samochodem (Renault Thalia 1,5 Dci 90tys.km.)
Padło mi sterowanie centralnym zamkiem z kluczyka.Niestety obydwa klucze mają te same objawy , nie świeci się czerwona dioda .Centralny przy zamykaniu z środka chodzi bez zarzutu.
Baterie wymieniłem w parze kluczyków, dobrze że ostał się zwykły zamek w drzwiach .
Drugi problem to paląca się od jakiegoś czasu kontrolka Airbag serv .Znajomy podłączył kompa
i stwierdził że nie da się skasować tego błędu.W niedawnym Autoświecie pisali że to jeden z powszechniejszych problemów Renault.Tylko serwis .Może ktoś ostatnio był jakie są ceny , mniej więcej.
Trzeci problem: na początku samochód pali bez problemu, po wyłączeniu silnika i jakimś czasie trzeba porządnie (25-30s) zakręcić rozrusznikiem , by odpalił , także przy ciepłym silniku.
Szczerze samochód jest w miarę oszczędny i wygodny , ale jak na 2002r i 90 tys km to troche za dużo tych usterek.
Pozdrawiam!
Jarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
andmot

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: renault thalia 1.4 2001 r;fiat DOBLO 1.6 16V 2005 r.
Piwa: 4/8
PostWysłany: Nie 22 Lut 2009, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już wcześniej o tym komuś pisałem, ale może nie czytałeś tego; czasami, podczas np. sprzątanie poruszy się kablami pod siedzenie od airbag'a i dlatego kontrolka się świeci; wystarczy poruszyć tymi kablami jeszcze raz (przy zgaszonym silniku) i kontrolka po zapaleniu silnika powinna zgasnąć; jeżeli chodzi o zapalanie ciepłego silnika po dłuższym postoju to ponoć przed zapaleniem pomaga jednorazowe wciśnięcie gazu do podłogi, a później zapalenie (bez wciśniętego pedału gazu); nie wiem dokładnie jak to ma działać, ale od kilku już ludzi słyszałem o takim sposobie, proponuję spróbować Wink
_________________
Pozdrawiam, andmot
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
arturkol

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zabrze
Posiadane auto: Renault Thalia alize 2004 1,4, Citroen ZX 1,4 i 1995
Piwa: 1/0
PostWysłany: Nie 22 Lut 2009, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Coś dziwnego z twoimi kluczykami, nagle zepsuły się obydwa? Niemożliwe! A może baterie ktoś sprzedał ci jakieś stare i już są wyczerpane?
Z kontrolką ABS Serw wystarczyło poczytać forum.... zastosuj się do porad a sam naprawisz.
Natomiast co do problemów z zapalaniem - przyznam że Ciebie nie rozumiem, miałeś auto podłączone do komputra i nie wykryłeś usterki? Co to za komputer?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu komunikator tlen - status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group