Przednie zawieszenie.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pitt45

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gliwice
Posiadane auto: Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC
Piwa: 2/0
PostWysłany: Sob 21 Lut 2009, 23:29    Temat postu: Przednie zawieszenie. Odpowiedz z cytatem

Witam kolegów forumowiczów. Mam pytanie dotyczące przedniego zawieszenia. Powiedzcie jak jest w waszych thaliach. Czy nakładki górne na śruby amortyzatora (te pod maską) takie gumowo - metalowe, nie wiem jak to dokładnie nazwać, mają lekko odstawać czy też równo przylegać do blachy? Ja tam nie wiem ale mam już tak chyba od dawna i nikt nigdy za żadnym przeglądzie się nie czepiał. Dzisiaj natomiast panowie w Norauto stwierdzili, że górne mocowania amorów są do wymiany! Albo ja żyłem w nieświadomości albo oni nie wiedzą co mówią. Proszę zobaczcie u siebie i dajcie znać.
Aha. Powiedzcie jeszcze jedna rzecz. Czy wymienialiście drążki i końcówki drążków kierowniczych? To też uznali do wymiany a dodaję, że auto ma 70 000 km. Nie bardzo im wierzę tym bardziej, że był to przegląd "bezpłatny" a na końcu dostałem kosztorys to znaczy, że mogę to u nich zrobić na prawie 1000 PLN. Rozśmieszyli mnie. A jak mi jeszcze dodali na odchodne to mam klocki zużyte w 75% i tez trzeba je wymienić. Tego było za wiele. Powiedziałem gościowi, że klocki to osobiście założyłem nowe 2 miesiące temu Boscha i prawie nigdzie nie jeździłem. Trochę się zrobił zielony na twarzy. I tak nie mam zamiaru u nich nic naprawiać. Naciągacze a więc przestrzegam. Proszę jedynie o odpowiedź na powyższe pytania. Pozdrawiam.
_________________
pitt45
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archive

Gość







PostWysłany: Nie 22 Lut 2009, 08:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.
Powrót do góry
andmot

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 23 Sty 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: renault thalia 1.4 2001 r;fiat DOBLO 1.6 16V 2005 r.
Piwa: 4/8
PostWysłany: Nie 22 Lut 2009, 12:54    Temat postu: Re: Przednie zawieszenie. Odpowiedz z cytatem

pitt45 napisał:
Witam kolegów forumowiczów. Mam pytanie dotyczące przedniego zawieszenia. Powiedzcie jak jest w waszych thaliach. Czy nakładki górne na śruby amortyzatora (te pod maską) takie gumowo - metalowe, nie wiem jak to dokładnie nazwać, mają lekko odstawać czy też równo przylegać do blachy? Ja tam nie wiem ale mam już tak chyba od dawna i nikt nigdy za żadnym przeglądzie się nie czepiał. Dzisiaj natomiast panowie w Norauto stwierdzili, że górne mocowania amorów są do wymiany! Albo ja żyłem w nieświadomości albo oni nie wiedzą co mówią. Proszę zobaczcie u siebie i dajcie znać.
Aha. Powiedzcie jeszcze jedna rzecz. Czy wymienialiście drążki i końcówki drążków kierowniczych? To też uznali do wymiany a dodaję, że auto ma 70 000 km. Nie bardzo im wierzę tym bardziej, że był to przegląd "bezpłatny" a na końcu dostałem kosztorys to znaczy, że mogę to u nich zrobić na prawie 1000 PLN. Rozśmieszyli mnie. A jak mi jeszcze dodali na odchodne to mam klocki zużyte w 75% i tez trzeba je wymienić. Tego było za wiele. Powiedziałem gościowi, że klocki to osobiście założyłem nowe 2 miesiące temu Boscha i prawie nigdzie nie jeździłem. Trochę się zrobił zielony na twarzy. I tak nie mam zamiaru u nich nic naprawiać. Naciągacze a więc przestrzegam. Proszę jedynie o odpowiedź na powyższe pytania. Pozdrawiam.


Odwiedziny w niejednym serwisie niejednego z nas rozczarowały - mówiąc bardzo delikatnie, a już naciąganie na zbędne naprawy to chyba standard; proponuję tutaj na forum pisać konkretne nazwy serwisów, żeby inni się ich wystrzegali; swego czasu w serwisie u Lisowskiego w Krakowie panowie mechanicy zażądali ode mnie prawie 400 zł. za wymianę czujnika położenia wału (halla); koszt czujnika 80 zł plus 10 minut roboty z przerwą na kawę; parodia Wink
_________________
Pozdrawiam, andmot
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group