Suszeniee prania i jego prasowanie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak

Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: honda jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Fiat Uno 2000 Mruczek w aucie
Piwa: 159/47
PostWysłany: Sro 08 Maj 2019, 14:08    Temat postu: Suszeniee prania i jego prasowanie Odpowiedz z cytatem

W sieci dużo jest różnego rodzaju opisów jak wieszać pranie, aby potem nie narobić się podczas prasowania. Niestety każdy chwali swoje rozwiązanie jako najlepsze.
W związku z tym chciałbym się dowiedzieć od was jak sobie radzicie z tym problemem.
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
rafido

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 31 Maj 2019, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2x wytrzepiesz w rękach i jest ok, niektóre rzeczy nie będą potrzebować w ogóle prasowania
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak

Posiadane auto: honda jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Fiat Uno 2000 Mruczek w aucie
PostWysłany: Pon 03 Cze 2019, 09:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informację,
Koszule wieszasz kołnierzykiem w dół, i przypinasz za dół materiału czy inaczej Question
Podobnie jak ze spodniami Question
Czy prasujecie ręczniki Question
Teraz jeszcze jedno pytanko, bo idzie lato. Jak dajecie sobie radę z t-shirt'ami Question
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Asgarali

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Maluch
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 13 Wrz 2019, 11:38    Temat postu: materiał Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuję, to najważniejszy jest materiał, z którego wykoanny jest dany ciuch. Nie znam nikogo, kto prasowałby dżinsy.
Co do pytań:
- koszule wieszam za kołnierz i mankiety
- spodnie przypinam za górną część. Wszystkie, i robocze i wizytowe
- ręczniki??? Po co prasować ręczniki? Przecież nie służą celom reprezentacyjnym...
- t-shirty suszę wieszając je "za pas", tj. za dół. i potem nie potrzebują prasowania - tylko że zajmują ddużo miejsca.
Nie jestem ekspertem, więc może są jeszcze lepsze techniki - ja robię tak i nikt mi nie mówi, że wyglądam jak fleja
Arrow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak

PostWysłany: Pią 13 Wrz 2019, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doszedłem do wprawy z koszulami z krótkim rękawem Wink
Po praniu biorę ją strzepię 2-3 razy a następnie zapinam wszystkie guziki.
Teraz zapiętą tak koszulę z 2-3 jeszcze raz strzepuję i wieszam kołnierzykiem do dołu, przypinając klamerkami na końcach, oraz w miejscu łączenia się "zakładek koszuli".
Ważne jest aby wisiała na jakimś naciągniętym prostym sznurku, bo inaczej porobią się fałdy.
Dlatego wieszam na suszarce takiej metalowej.

T-shirty wieszam na pół i po wyschnięciu jest pręga.Twisted Evil
Zresztą one jakieś dziwne są, ciągle po praniu "się obracają" względem miejsca na głowę Twisted Evil
Wtedy tylko raz pod przez i poniżej tego zagięcia i jet ok.

Natomiast te z tymi zszywanymi bokami tak jak w/w koszule.

W necie widziałem takie urządzenie do ich składania, tylko nie pamiętam gdzie oraz jak się nazywa.

Spodnie wieszam podobnie jak Ty, a potem nogawki do siebie - nie szwami - na pół i do szafy na wieszak, albo na kilka mniejszych części. W zależności od materiału. Grubszy w ten sposób, a materiałowe to na wieszak.

Jakoś daję radę, a żona ma mniej prasowania.
Jednym słowem każdy prawie swoje.

Zauważyłem, że nawet te nie wyprasowane T-shirty po założeniu leżą na mnie jak ulał Wink
Reklama

Wysłany: Pią 13 Wrz 2019, 12:15    Temat postu: reklama

Powrót do góry
yunior81

Stały Bywalec
Stały Bywalec

Skąd jesteś (miejscowość/region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
PostWysłany: Pią 13 Wrz 2019, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nooooo..... niezły temat na forum motoryzacyjnym. Ręce opadają ;/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: