Odstająca maska

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojna22

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość/region): Reading/UK
Posiadane auto: C4 Picasso VTR+, 1.6HDi, 2011
Piwa: 0/2
PostWysłany: Pią 31 Lip 2015, 17:49    Temat postu: Odstająca maska Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jak w tytule maska odstaje z prawej strony od błotnika na jakieś 1,5 cm(z lewej strony jest normalna przerwa około 0,5 cm). Defekt ten zakupiłem wraz z samochodem.. Na początku mi to nie przeszkadzało, próbowałem to w rękach podprostować ale wyszło chyba gorzej i teraz mnie to denerwuje.
Miał ktoś podobny problem? Jest jakiś "domowy sposób aby to zkorygować? Ile może kosztować naprawa?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
skinek1987

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 21 Mar 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zamość
Posiadane auto: C4 Picasso 2007r. 1,8 Benzyna
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 21 Mar 2019, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Czy rozwiązał Pan jakoś problem odstającej maski?

U mnie w C4 Picasso 2007r. jest tak samo. Maska odstaje z prawej strony podczas gdy z lewej ładnie przylega. Przed zakupem oglądałem trzy Citroeny C4 Picasso z których dwa, w tym mój, miały taką wadę z tej samej strony.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wojna22

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość/region): Reading/UK
Posiadane auto: C4 Picasso VTR+, 1.6HDi, 2011
Piwa: 0/2
PostWysłany: Czw 21 Mar 2019, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udało mi się lekko skorygować.
Popuscilem śrubę mocujaca maskę od spodu(na zawiasie) i przesunąłem. Szpara napewno jest o wiele mniej widoczna. Myślę że można próbować rozwiercic lekko gniazdo mocujące zawias. Może wtedy byłoby idealnie. Powodzenia! Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Kiniam

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość/region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
PostWysłany: Pon 17 Cze 2019, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli to chodzi o stronę, gdzie jest podpórka maski to wiele C ma deformację.
Wynik próby zamykania maski z dość cienkiej blachy bez złożonej podpórki.
Dostęp do śrub mocujących maskę utrudniony i mało kto dokonuje korekty, większość na siłę prostuje uderzeniami pięści, widuję to często w warsztatach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group