Dlaczego 2,0td szarpie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TytusBomba

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kamionki Wlkp
Posiadane auto: Kia Sportage 2,0td 1998
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 13 Lut 2019, 10:51    Temat postu: Dlaczego 2,0td szarpie? Odpowiedz z cytatem

Czołem. Od niedawna mam Sportage 2,0td 1998. Serduszko wyraźnie zdrowe,ale kiedy turbo zaczyna solidnie pompować,miedzy 1900 a 2100 rpm zaczyna szarpać. Zwłaszcza obciążony (górka,wysoki bieg). Przedtem i potem wkręca się aksamitnie! Jedni mówią,że to egr inni,że wężyki podciśnieniowe...może ktoś tego doświadczył i usunął awarie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Robert_X

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość/region): Izbica
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 16v dohc kuchenka gazowa
Piwa: 1/5
PostWysłany: Czw 14 Lut 2019, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Aktualnie teraz przerabiam 2.0 td które poszarpywało , czyszczenie egr pomogło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
TytusBomba

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kamionki Wlkp
Posiadane auto: Kia Sportage 2,0td 1998
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 15 Lut 2019, 09:29    Temat postu: Dlaczego 2,0td szarpie? Odpowiedz z cytatem

Dzięki za podpowiedź! Odkryłem też,że kiedy za długo pracuje na wolnych obrotach,nagle zaczyna puszczać gryzący w nos dym...ale nie taki olejowy. Jakby nie w tym momencie był wtrysk,za mało powietrza,czy coś w tym stylu...co kieruje moje myśli w stronę dolotu...podczas jazdy i cieply chmurki nie puszcza,bez wględu na obciążenie...nic to,będzie sobota z egr:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Robert_X

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość/region): Izbica
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 16v dohc kuchenka gazowa
Piwa: 1/5
PostWysłany: Sro 27 Lut 2019, 10:47    Temat postu: Re: Dlaczego 2,0td szarpie? Odpowiedz z cytatem

TytusBomba napisał:
Dzięki za podpowiedź! Odkryłem też,że kiedy za długo pracuje na wolnych obrotach,nagle zaczyna puszczać gryzący w nos dym...ale nie taki olejowy. Jakby nie w tym momencie był wtrysk,za mało powietrza,czy coś w tym stylu...co kieruje moje myśli w stronę dolotu...podczas jazdy i cieply chmurki nie puszcza,bez wględu na obciążenie...nic to,będzie sobota z egr:)

Miałeś coś grzebanego przy pompie wtryskowej ? Objaw jakby była przestawiona
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
TytusBomba

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kamionki Wlkp
Posiadane auto: Kia Sportage 2,0td 1998
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 28 Lut 2019, 18:00    Temat postu: Dlaczego 2,0td szarpie? Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie grzebałem. Trudno powiedzieć,co autko wcześniej przeżyło? Ciekawe,że odpala na widok kluczyka,ciepłe nie zgłasza pretensji....zjawisko wygląda tak,jakby się"rozstrajał",zbyt długo klepiąc na wolnych...egr był w miarę czysty i pracuje w pełnym zakresie,został zaślepiony,w ramach doświadczenia,jest lepiej,bo już tak nie szarpie,ale do końca fajnie nie jest:/ Może problem tkwi gdzieś w kablach,może nastawnik umiera...?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 28 Lut 2019, 18:00    Temat postu: reklama

Powrót do góry
TytusBomba

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kamionki Wlkp
Posiadane auto: Kia Sportage 2,0td 1998
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 28 Lut 2019, 18:09    Temat postu: Dlaczego 2,0td szarpie? Odpowiedz z cytatem

Kopnę w gaz,znów pracuje równo i bez dymu,po kilku minutach problem wraca. Kiedy jadę przez miasto,gaz-hamulec,szwajcarski zegarek...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Robert_X

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość/region): Izbica
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 16v dohc kuchenka gazowa
Piwa: 1/5
PostWysłany: Pią 01 Mar 2019, 09:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szarpanina to w 99% problem elektryczny , albo nastawnik umiera albo problem z wiązką , miałem kiedyś 2.0 td która mi gasła na sporych turbulencjach drogowych albo jak auto łapało przechył na lewo , pomogła trytyka na wiązkę przy pompie wtryskowej , patent działał aż rama z tyłu zgniła ...Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
TytusBomba

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kamionki Wlkp
Posiadane auto: Kia Sportage 2,0td 1998
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 01 Mar 2019, 18:34    Temat postu: Dlaczego 2,0td szarpie? Odpowiedz z cytatem

Ha,cha!Smile Trytytka,to najlepsza na świecie część zamienna!Smile Rozważam jeszcze głupawkę któregoś wtryskiwacza,ale dzięki za cenną poradę,temat obadam,przy wsparciu 4paku;) Kurde,miałem Samuraja,Pajero,nie znałem takich problemów. Do pełna i na poligon. Mam dziwne przeczucie,że to autko wyrówna mi braki w wiedzy z zakresu mechaniki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Robert_X

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość/region): Izbica
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 16v dohc kuchenka gazowa
Piwa: 1/5
PostWysłany: Sob 02 Mar 2019, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem Vitarę , Disco 2 ale kijanki to moje ulubione samochody ( to chyba mój taki osobisty fetysz Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
TytusBomba

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kamionki Wlkp
Posiadane auto: Kia Sportage 2,0td 1998
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 04 Mar 2019, 14:30    Temat postu: Dlaczego 2,0td szarpie? Odpowiedz z cytatem

..bo to w sumie sympatyczne autko..w sumie,stara,japońska szkoła..ale wk... duperele...wczoraj szyby latały z każdego przycisku,dziś tylko z centrali. Zaginęło napięcie w szyberku,a żaden bezpiecznik nie jest uszkodzony...i tak dłubię,kiedy mogę,już osiągam sukces,a ona mi za dwa dni pokazuje środkowy palec:)...no i boję się tym skręcać..lusterkiem można porysować krawężnik:) Za każdym razem przypomina to manewry Iveco 8x8 z ładunkiem 35t:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Robert_X

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 27 Sty 2013
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość/region): Izbica
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 16v dohc kuchenka gazowa
Piwa: 1/5
PostWysłany: Wto 05 Mar 2019, 09:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masy posprawdzaj , 90 % historii prądowych to odlatująca masa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Grzybeq

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
PostWysłany: Wto 12 Mar 2019, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć!
Do bujania idzie się przywyczaić, no może poza jazdą przy bocznym wietrze...

Inna kwestia to elektryka - punkty masowe to jedno, ale jeśli auto było podtapiane, to często puszcza wiązka przy bezpiecznikach w komorze silnika i od tego bym zaczął przygodę. Nie wiem czy w 98 były montowane centralki do szyb, bo moja wersja z 99 ma jeszcze zwykłe styki w przyciskach i poza dużymi oporami mechanicznymi szyby jakoś działają. W temacie szyberdachu się nie wypowiem, bo moja wersja go nie posiada Sad
Co do szarpania - sprawdź potencjometr przy przepustnicy powietrza (TPS) czy przypadkiem nie ma dziur.

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group