problem z wyświetlaczem klimatronika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mateusz84

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice
Posiadane auto: Renault Thalia All Inclusive 1.6 16V 105KM 2011r
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sob 02 Lut 2019, 18:10    Temat postu: problem z wyświetlaczem klimatronika Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,
na wyświetlaczu klimatronika nie pokazuje mi się jeden segment pierwszej cyfry - jedynka. Rozebrałem całość - wyświetlacz jest "połączony" z pcb na tzw. zebra strips connector - wiecie - taka gumka, jak w kalkulatorach np.

Przemyłem powierzchnię styku z pcb izopropanolem - po drugiej stronie gumka była połączona ze szklanym wyświetlaczem. Nie ruszałem tego, bo nie chciałem pogarszać sytuacji. Nic się nie zmieniło. Czy ktoś miał podobny problem ? temat zimnych lutów mam ogarnięty - robiłem wszystko - chociaż to trochę problematyczne - można łatwo zniszczyć diody smd jak się nie ma lutownicy z regulacją temperatury.

Jak można by uzdrowić sytuację ? zostaje mi kupno panelu na alledrogo ? prosiłbym o jakieś pomysły - może coś jeszcze da się zrobić z tym co mam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jareksz

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 471
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: modus 2005 1,6 benz,Vel Satis 2,0,2006
Piwa: 28/3
PostWysłany: Wto 05 Lut 2019, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właściwie odpowiedziałeś sobie na pytanie .nie zrobiłeś wszystkiego co mogłeś ,jak w zegarku taśmę odkleiłeś tylko z jednej strony .przemyj spirytusem , ale przy składaniu musi to być równo.Czy na pewno zimne luty ogarnięte? wizualnie nie widać.
_________________
jarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mateusz84

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice
Posiadane auto: Renault Thalia All Inclusive 1.6 16V 105KM 2011r
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sro 06 Lut 2019, 09:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przez 2 dni było dobrze, dzisiaj wyświetlacz już nie pokazuje dwóch kresek nawiewu. Na płytce ogarniałem luty, zrobiłem wszystko, ale przyznam że wszystkie styki miały srebrzysty kolor - żadnych matowych. Nałożyłem topnik do smd, trochę lutowia na cieńki grot i tak robiłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mateusz84

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice
Posiadane auto: Renault Thalia All Inclusive 1.6 16V 105KM 2011r
Piwa: 1/0
PostWysłany: Nie 24 Lut 2019, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki mały protip na zakończenie tematu - może oczywisty, może nie. Zakupiłem na allegro cały moduł wyświetlacza ale o innych numerach, wtyki pasowały, mocowania były takie same i generalnie wszystko chodziło.
Później się zorientowałem, że sterowanie temperaturą działa zero-jedynkowo - jak był na minimum to nie grzał - przy 19 stopniach grzał już na max - słychać było pracę klap itp.
Nawet jak część wygląda wizualnie tak samo i są te same złącza to nie znaczy, że będzie działać poprawnie. Rozebrałem używkę i wyjąłem z niej tylko mocowanie wyświetlacza, tasiemkę i sam wyświetlacz i zaczęło działać poprawnie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group