Corolla e11 1,9 D 2000r. - głośna praca silnika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
erpe

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kielce
Posiadane auto: C4 (1,6 hdi - 90km)
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 05 Lut 2019, 19:09    Temat postu: Corolla e11 1,9 D 2000r. - głośna praca silnika Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich i z gory proszę o podpowiedź ponieważ co mechanik to inna opinia lub jej brak.
W Corolli przestawił się rozrząd na skutek wkręcenia paska klinowego w koło pasowe. Auto zgasło i poszło na ustawienie i wymianę rozrządu. Po tej awarii straciło na mocy i silnik zaczął głośno pracować a klekotanie stło się bardzo uciążliwe - przed awarią z paskiem silnik byl cichy i fajnie pracował.
Auto przejeździło kilka tys. km i poszło do naprawy bo chciałem doprowadzić silnik do porządku ze stanu poprzedniego.
Głowica kompletnie naprawiona, wymieniony jeden zawór - wg. szlifierza stan ideał.
Po zlożeniu silnika przez mechanika silnik lekko się zciszył ale ledwo co.... klekotanie nie ustało. Oczywiście wszystko wymienione na nowe jak oleje i płyny. Nowy rozrząd i uszczelki.
Mimo wszystko nadal lipa, lipa jak cholera, silnik wydaje z siebie klekotanie bardzo metaliczne i mimo rozrzania silnika nie ustepuje. Jak silnik był bez głowicy wszystko sprawdzone, czyli położenie tloków, pierścienie itd - wszystko ok.
Chciałem się Was poradzić gdzie tu szukać przyczyny. Auto pięknie odpala, ale zauważyłem że na postoju jak wchodzi powoli na obroty sa stuki w silniku lub jego osprzęcie. Nie ma tez tej mocy którą miałe przed remontem. Jeśli jest tu toś kto ogarnia temat DW8 z e11 proszę o podpowiedź. dziękuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group