Problem z odpalaniem i inne z tym związane

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tamboaltea

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Nowogard
Posiadane auto: Altea 1,9 tdi (bjb)
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sro 16 Lis 2016, 18:14    Temat postu: Problem z odpalaniem i inne z tym związane Odpowiedz z cytatem

Witam!
Przyjaciele i przyjaciółki z forum posiadam mega problem z moim samochodem dokladnie z moja alteą z 2004 roku z silnikiem 1,9tdi z oznaczeniem bjb. Moj problem polega na tym że przekręcając kluczyk nie za każdym razem zapala się kontrolka grzania świec co za tym idzie nie odpala silnika czasami muszę kręcić kluczykiem z 10 minut dopiero owa kontrolka sie zapali i odpali auto. Ponadto od czasu gdy powstała usterka z odpalaniem przestał działać tempomat i w momencie przekrecenia kluczyka do pozycji zapłonu (zapalonych kontrolek bez kontrolki grzania świec) nie gasnie kontrolka esp oraz włącza się wiatrak chłodnicy.
Sprawdziłem wszystkie przekaźniki pod maską oraz w kabinie nawet wymieniłem(niepotrzebnie) jeden o nr 433. Sprawdziłem świece i czujnik temperatury cieczy. Wszystko dziala. I tu moje pytanie co moze mojej altei dolegać? Dodam jeszcze ze mechanik (niestety słabo jemu ufam a inni mechanicy po sprawdzeniu przekaźników rozkladali ręce) stwierdził ze to prawdopodobnie komputer silnika i straszy mnie wysokimi kosztami naprawy. Prosze pomóżcie. Pozdrawiam
Ps. Nie znalazłem nic konkretnego w internetach na ten temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
browcu

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość/region): W-wa
Posiadane auto: SEAT ALTEA XL 2.0 TDI 2007r.
Piwa: 3/1
PostWysłany: Sro 16 Lis 2016, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czujnik położenia wału lub może wtryski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pedros615

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Sty 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Radom
Posiadane auto: Seat Altea 1,9TDI 105km BJB 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 24 Sty 2019, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podłączę się pod temat. Posiadam Seata Altea 2004r. 1,9TDI BJB 105km. W obecnych minusowych temperaturach auto bardzo ciężko paliło. Sprawdziłem i żadna świeca nie grzeje po przekręceniu silnika. "na krótko" świece grzeją. Odpiąłem czujnik temp. paliwa jak dobrze kojarzę i wtedy świece zagrzały. Okazało się, że kabel dochodzący do kostki był uszkodzony. Kable zostały polutowane lecz w dalszym ciągu ciężko pali. Przy przekręceniu kluczyka zapala się kontrolka świec ale szybko gaśnie mimo, że auto stało całą noc na -10 stopniach mrozu. Chciałem sprawdzić (podmienić) sławetny przekaźnik świec żarowych ale nie wiem gdzie się on znajduje i jaki ma numer. Jedni piszą o przekaźniku 109 pod kierownicą ale u mnie go tam nie ma, jeszcze inni piszą o bezpieczniku BOSCH nr. 0 281 003 038 ale też nie wiem gdzie go znaleźć. Czy ktoś z Was koledzy i koleżanki wie gdzie i jakiego przekaźnika szukać? Albo ktoś ma pomysł co jeszcze może być przyczyną. Dodam, że świece były już wymieniane, a w komputerze brak błędów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group