VW bora 2.0+LPG dziwne dźwięki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fonky

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): wlkp
Posiadane auto: VW bora 2.0 1999
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 03 Sty 2019, 22:52    Temat postu: VW bora 2.0+LPG dziwne dźwięki Odpowiedz z cytatem

Witam,jak w temacie:
Pacjent: bora 2.0 +LPG
Objawy choroby: dziwne głośne buczenie podczas jazdy przy obrotach 3000-3500 na każdym biegu,odgłos przypominający głos odrzutowca (lub dziurawego tłumika) po przekroczeniu tych obrotów buczenie ustaje(przynajmniej trochę bo słychać tylko szum i pęd). Tłumik sprawdzony(przynajmniej końcowy i srodkowy-bez przelotów,dziur,końcowy nawet nowy)obejmy,gumy całe, osłona tłumika sztywna i nic nie obciera, na przeglądzie (3tyg. Temu) wszystkie elementy zawieszenia sztywne i suche,opony zimowe nowe,letnie (2 letnie) objaw ten sam,dodam tylko,że wydaje mi się,że odgłosy dochodzące spod nóg
Czekam na sugestie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marcin8910

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość/region): Ryki
Posiadane auto: Volvo S40 2.0 D 2004r.
Piwa: 2/1
PostWysłany: Nie 20 Sty 2019, 00:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w golfie 4 mam podobnie ale od 1000 obrotów już. 3 rok tak już żona jeździ odkąd go kupiliśmy. myślałem że to tłumik ale cały już nowy i dalej to samo. trochę ucicho po wymianie rozrządu. już dałem sobie spokój bo to auto i tak jako drugie. jeździ najdalej 10 km od domu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
totmohen

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 295
Skąd jesteś (miejscowość/region): ELW
Posiadane auto: vw bora 02. TDI 1,9 .AXR 74 kw
Piwa: 12/16
PostWysłany: Pon 21 Sty 2019, 20:03    Temat postu: Re: VW bora 2.0+LPG dziwne dźwięki Odpowiedz z cytatem

fonky napisał:
Witam,jak w temacie:
Pacjent: bora 2.0 +LPG
Objawy choroby: dziwne głośne buczenie podczas jazdy przy obrotach 3000-3500 na każdym biegu,odgłos przypominający głos odrzutowca (lub dziurawego tłumika) po przekroczeniu tych obrotów buczenie ustaje(przynajmniej trochę bo słychać tylko szum i pęd). Tłumik sprawdzony(przynajmniej końcowy i srodkowy-bez przelotów,dziur,końcowy nawet nowy)obejmy,gumy całe, osłona tłumika sztywna i nic nie obciera, na przeglądzie (3tyg. Temu) wszystkie elementy zawieszenia sztywne i suche,opony zimowe nowe,letnie (2 letnie) objaw ten sam,dodam tylko,że wydaje mi się,że odgłosy dochodzące spod nóg
Czekam na sugestie

a pomacałes gumowy dolot od turbo he? zadnej nieszczelnosci?
_________________
https://www.facebook.com/prawdziweprzebiegi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
LotClub

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 01 Lut 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: Skoda fabia
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 01 Lut 2019, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to w silniku coś
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group