Przekaźnik silnika ABS, przerwa w obwodzie.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wm144

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość/region): pl.
Posiadane auto: Fiat Siena 16V
Piwa: 1/10
PostWysłany: Sob 22 Gru 2018, 22:38    Temat postu: Przekaźnik silnika ABS, przerwa w obwodzie. Odpowiedz z cytatem

Witam.
Honda jazz 1.200 rok 2002
Od pewnego czasu świeci kontrolka ABS.
Po podłączeniu do interfejsu jest taki komunikat.

"Przekaźnik silnika ABS, przerwa w obwodzie"

Proszę o podpowiedź. Czego dokładniej dotyczy ten komunikat samego przekaźnika pompy? Czy może o coś innego? Czy wymontowanie pompy wiąże się z zapowietrzeniem układu?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ŁukaszNN

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 '04
Piwa: 2/7
PostWysłany: Nie 23 Gru 2018, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem przekaźnik jest w pompie ABS więc najprawdopodobniej konieczny będzie zakup nowej/używanej pompy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
szkutnik22

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość/region): podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 508sw 2.0 hdi
Piwa: 1/0
PostWysłany: Nie 23 Gru 2018, 17:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć. Miałem kilka lat temu podobny problem w moim Jazziku. U mnie po podłączeniu pod komputer pokazywało błąd przekaźnika pompy. Objawiało się to tak. Najpierw po odpaleniu silnika kontrolka ABS gasła i potrafiłem przejeździć cały dzień do momentu poślizgu kół (zima). Wtedy ABS działało przez 3 sekundy, odcinało pompę i kontrolka się paliła do momentu ponownego uruchamiania stacyjki bez sprawnego absu. Następnie po kilku tygodniach zapalenie kontrolki i przerwa w pracy ABSu pojawiało się szybciej, tj. po wjechaniu kołami w pierwszą dziurę. Obstawiałem, że czujnik w którymś kole raz łączy a raz nie. Sprawdziłem wszystkie, sprawne. Samego sterownika czyli komputera nie dostaniesz. Mimo, że pompa jest sprawna trzeba kupić cały zestaw i wymienić. Pamiętaj tylko przy zakupie zobaczyć nr na pompie w swoim aucie.Ja 5 lat temu jak szukałem pompy niektórzy handlarze na portalu prosili po 500 zł. Wyczekałem cierpliwie pół roku i upolowałem za 280. Powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
wm144

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość/region): pl.
Posiadane auto: Fiat Siena 16V
Piwa: 1/10
PostWysłany: Czw 27 Gru 2018, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szkutnik22 napisał:
Cześć. Miałem kilka lat temu podobny problem w moim Jazziku. U mnie po podłączeniu pod komputer pokazywało błąd przekaźnika pompy. Objawiało się to tak. Najpierw po odpaleniu silnika kontrolka ABS gasła i potrafiłem przejeździć cały dzień do momentu poślizgu kół (zima). Wtedy ABS działało przez 3 sekundy, odcinało pompę i kontrolka się paliła do momentu ponownego uruchamiania stacyjki bez sprawnego absu. Następnie po kilku tygodniach zapalenie kontrolki i przerwa w pracy ABSu pojawiało się szybciej, tj. po wjechaniu kołami w pierwszą dziurę. Obstawiałem, że czujnik w którymś kole raz łączy a raz nie. Sprawdziłem wszystkie, sprawne. Samego sterownika czyli komputera nie dostaniesz. Mimo, że pompa jest sprawna trzeba kupić cały zestaw i wymienić. Pamiętaj tylko przy zakupie zobaczyć nr na pompie w swoim aucie.Ja 5 lat temu jak szukałem pompy niektórzy handlarze na portalu prosili po 500 zł. Wyczekałem cierpliwie pół roku i upolowałem za 280. Powodzenia


Panowie dziękuję za zainteresowanie moim tematem.
Hmm jak by tu powiedzieć, autem jeździła córka. Nie zaglądałem pod maskę no i jeździła bez płynu nie wiadomo ile. Przypadkowo rzuciłem okiem na deskę rozdzielczą no i ABS świecił. W każdym razie w zbiorniczku było na dnie płynu.

Kolejne podejście zacznę od bezpieczników.
Sensory, w jaki sprawdzić je bez demontażu?
No i potem szczotki w pompce i sama pompka, a na końcu sterownik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group