Thalia, przekładka 1.4 8v na 1.4 16v

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ravanlike

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 17 Gru 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Żywiec
Posiadane auto: Renault Thalia I ph I 1.4 8v 2002
Piwa: 0/1
PostWysłany: Pon 17 Gru 2018, 18:26    Temat postu: Thalia, przekładka 1.4 8v na 1.4 16v Odpowiedz z cytatem

Cześć!
w moim samochodzie (renault thalia I ph I 2002.) mam silnik do wymiany. Obecnie jest w nim 1.4 8v (prawdopodobnie K7J 700). Czy jeśli załatwiłbym 1.4 16v, to byłaby możliwość zamontowania go? Jeśli tak to czy wymagałoby to dodatkowej pracy (ustawianie jakiś sterowników itp)? I czy musiałbym załatwiać wraz z osprzętem czy osprzęt z 8v da radę?

pytanie bonus: Z tego co znalazłem w necie, to były 2 modele silników 1.4 16v (oba po 98KM), K4J 712 i K4J 713, przy czym 712 ma wyraźnie lepsze parametry co do przyśpieszenia/prędkości max/spalania, ktoś wie dlaczego?

Dzięki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
milejow

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
PostWysłany: Wto 18 Gru 2018, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osprzęt podejdzie ten sam bo to te same bloki ale nie będzie pasował układ wydechowy bo w 8V kolektor jest z przodu a 16V z tyłu czyli do przerobienia. Mocniejsza wersja ma też inne hamulce, z przodu tarcze wentylowane a więc jarzma , zaciski i tarcze do wymiany. sterownik silnika i instalacja komory silnika też jest inna więc myślę,że gra nie warta świeczki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
ravanlike

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 17 Gru 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Żywiec
Posiadane auto: Renault Thalia I ph I 1.4 8v 2002
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sro 19 Gru 2018, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za info!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group