problem z odpaleniem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
milka90

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): toruń
Posiadane auto: vw touran 1,9 TD 2003
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sob 02 Sty 2016, 16:34    Temat postu: problem z odpaleniem Odpowiedz z cytatem

Witam! dziś próbowałam odpalić auto wszystkie kontrolki się zapalają po przekręceniu kluczykiem samochód jakby odpalał i po chwili gaśnie (1-2sekundy) co to może być? dziękuję za odp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
andreas79

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 1295
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: Golf 6 1.6 TDI 105km /77kW i Toyota Avensis t27 2.0 D4d 2015
Piwa: 224/9
PostWysłany: Sob 02 Sty 2016, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego powodów może być wiele od zamarzniętego oleju napędowego po awarię imobilasera. Trzeba zacząć od diagnostyki komputerowej która pokaże co jest nie tak. Pozdrawiam

_________________________________
Pomogłem? Postaw piwo Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Waga21

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 138
Skąd jesteś (miejscowość/region): Starachowice

Piwa: 5/13
PostWysłany: Sob 02 Sty 2016, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam jeśli wcześnie było wszystko oki to przy niskich jak teraz temp, paliwo musi być dobrej jakości o wymianie filtra paliwa na czas nie wspomnę może to paliwo złapało garażujesz czy pod chmurką na jakiej stacji tankujesz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
milka90

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 07 Cze 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): toruń
Posiadane auto: vw touran 1,9 TD 2003
Piwa: 0/1
PostWysłany: Nie 03 Sty 2016, 00:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odp. po wielokrotnych próbach odpalenia załapał i odpalił normalnie. Chociaż zapaliła mi się kontrolka od płynu chłodniczego (po sprawdzeniu stan ok) Staram się wszystko wymieniać na czas. A tankuje na orlenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
on99

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 03 Sty 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 04 Sty 2016, 00:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

milka90 napisał:
Dziękuję za odp. po wielokrotnych próbach odpalenia załapał i odpalił normalnie. Chociaż zapaliła mi się kontrolka od płynu chłodniczego (po sprawdzeniu stan ok) Staram się wszystko wymieniać na czas. A tankuje na orlenie.


spróbuj dolać uszlachetniacz do baku, jeśli to naprawi problem, przyczyną jest paliwo. Jesli nie, szukaj dalej. Dziś silniki już nie takie jak dawniej, a i paliwo nie tej jakości. Na rynku jest coraz więcej dodatków, warto z tego korzystać.


Ostatnio zmieniony przez on99 dnia Czw 26 Maj 2016, 20:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pon 04 Sty 2016, 00:08    Temat postu: reklama

Powrót do góry
jack69

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kołbiel/powiat otwocki
Posiadane auto: VW Touran 2004r 105KM 1,9TDI
Piwa: 0/2
PostWysłany: Sro 06 Sty 2016, 16:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam podobny problem z odpalaniem swojego Tourana. Auto z 2004r, 1.9 Tdi przebieg 270.000 km. Problem z odpalaniem pojawił się ok. 2 tygodni temu. Auto po nocnym postoju w temperaturze plus 13 stopni, silnik odpalił i dosłownie po 1-2 sekundach zgasł i ponownie zakręcił dopiero za czwartym podejściem. Generalnie dzieje się tak zawsze kiedy auto jest nie odpalane przez co najmniej kilka godzin. Wygląda to tak jakby paliwo nie dochodziło do pompowtrysków. Dodam, że mam nowy akumulator, nowy filtr paliwa, tankuję tylko ON Verwa na Orlenie .Pompowtryski były regenerowane ok. pół roku temu i jak dotąd nie było żadnego problemu. Ktoś mi podpowiedział żeby sprawdzić cały układ paliwowy i tam znaleźć usterkę. Problem pojawia się tylko przy uruchamianiu silnika po kilkugodzinnym postoju a potem auto odpala z dotyku bez żadnego problemu. Autko podpinane było pod komputer który nie wykazał żadnej usterki. Nie bardzo wiem co mam robić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bakamen

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 28 Wrz 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość/region): GD12345
Posiadane auto: Touran 1,9 77kw 2004r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 06 Sty 2016, 22:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witka, przerabiałem ten temat u siebie, wymieniłem uszczelniacze na pompowtryskach i trzeci rok spoko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jack69

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kołbiel/powiat otwocki
Posiadane auto: VW Touran 2004r 105KM 1,9TDI
Piwa: 0/2
PostWysłany: Czw 07 Sty 2016, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bakamen...wobec tego i ja wymienię uszczelniacze pompowtrysków i zobaczymy co będzie. Po wymianie dam znać czy problem został rozwiązany. Dzięki za podpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jack69

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kołbiel/powiat otwocki
Posiadane auto: VW Touran 2004r 105KM 1,9TDI
Piwa: 0/2
PostWysłany: Sro 27 Lip 2016, 19:18    Temat postu: problem z odpaleniem po dłuższym postoju Odpowiedz z cytatem

Niestety muszę wrócić do tematu, o którym pisałem wcześniej. Po wymianie uszczelniaczy pompowtrysków ( firmy Bosch ) po upływie ok 3 tygodni problem z odpaleniem mojego Tourana powrócił. Po nocnym postoju silnik na chwilę odpala i zaraz gaśnie a później odpala dopiero za 3 lub 4 razem. Mechanicy rozkładają ręce i nie bardzo wiedzą o co chodzi. Ostatnio jeden mechanik podpowiedział mi żebym spróbował uruchomić silnik na biegu tak aby auto trochę szarpnęło i od razu go zgasił po czym spróbował ponownie uruchomić auto. Tak zrobiłem i auto odpaliłem. Mechanik mówił, że jesli w ten sposób auto odpali to może znaczyć że do wymiany będzie jakiś czujnik położenia wału czy czegoś tam....Czy ktoś na tym forum może mi podpowiedzieć coś w tej kwestii? Czy mechanik wie co mówi czy to jakaś diagnoza na chybił trafił. Dodam że wywaliłem już trochę kasy na to auto i nie chce mi się już pakować więcej kasy w tą skarbonkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dawidos12345

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 14 Maj 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): kraków
Posiadane auto: vw touran 1.9 tdi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 14 Maj 2017, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj jack69,

Przeglądałem forum bo mam bardzo podobny problem ze swoim Touranem (1.9 TDI, 105 KM, 2008 rok). Objawy identyczne jak u Ciebie, wymienione już sporo rzeczy i problem dalej ten sam (czasem większy czasem mniejszy) - czyli problemy z pierwszym odpaleniem po postoju w nocy, niezależnie od temperatury na zewnątrz.
Czy udało Ci się w końcu rozwiązać ten problem? Będe bardzo wdzięczny za odpowiedź.

pozdrawiam,
Dawid
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
fockeRR

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 21 Paź 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Touran, 2005, 1.9 TDI BKC
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 18 Gru 2018, 10:28    Temat postu: Re: problem z odpaleniem po dłuższym postoju Odpowiedz z cytatem

jack69 napisał:
Niestety muszę wrócić do tematu, o którym pisałem wcześniej. Po wymianie uszczelniaczy pompowtrysków ( firmy Bosch ) po upływie ok 3 tygodni problem z odpaleniem mojego Tourana powrócił. Po nocnym postoju silnik na chwilę odpala i zaraz gaśnie a później odpala dopiero za 3 lub 4 razem. Mechanicy rozkładają ręce i nie bardzo wiedzą o co chodzi. Ostatnio jeden mechanik podpowiedział mi żebym spróbował uruchomić silnik na biegu tak aby auto trochę szarpnęło i od razu go zgasił po czym spróbował ponownie uruchomić auto. Tak zrobiłem i auto odpaliłem. Mechanik mówił, że jesli w ten sposób auto odpali to może znaczyć że do wymiany będzie jakiś czujnik położenia wału czy czegoś tam....Czy ktoś na tym forum może mi podpowiedzieć coś w tej kwestii? Czy mechanik wie co mówi czy to jakaś diagnoza na chybił trafił. Dodam że wywaliłem już trochę kasy na to auto i nie chce mi się już pakować więcej kasy w tą skarbonkę.


Czy udało Ci się rozwiązać problem z odpalaniem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
igon22

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 26 Cze 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztyn
Posiadane auto: VW TOURAN 1,9 TDI
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 26 Cze 2019, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Wczoraj kupiłem Touranika 1,9 tdi 04 i przy odpalaniu na "zimno" pali normalnie. Jak się rozgrzeje to jest problem z odpalaniem tzn odpala ale dłużej kręci rozrusznik.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group