Wycieraczki przedniej szyby zacinają się.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arko.koncept

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość/region): OSTRZESZÓW
Posiadane auto: RENAULT TRAFIC 2.0 DCI 115
Piwa: 0/2
PostWysłany: Sro 14 Lis 2018, 17:13    Temat postu: Wycieraczki przedniej szyby zacinają się. Odpowiedz z cytatem

Witam.
Szukam przyczyny zacinających się wycieraczek przedniej szyby. Jak wiemy przełącznik wycieraczek ustawiony w pozycji 1 włącza wycieraczki czasowe zsynchronizowane z czujnikiem deszczu, 2-paca ciągła, 3-praca ciągła większa prędkość (drugi bieg).
W chwili gdy przełączę na 1 wycieraczki przesuwają się czasowo lecz po dosłownie 5cmm w górę. Ciągła ich praca następuje dopiero na powrocie gdzieś tak od połowy szyby do zera ( czyli spoczynku). Na innych biegach tak samo się dzieje - jadą w górę lecz w momencie wyłączenia nie wracają tylko zatrzymują się w pozycji wyłączenia ich. Wracają do zera dopiero od połowy szyby w dół.
Po odłączeniu dźwigni (włącznika) bawiłem się kabelkiem i "mostkowałem" piny w kostce. Po wykonaniu pewnej "zwary" wycieraczki trzy razy przetarły szybę i wróciły do zera. Podejrzewam, że włączyłem funkcję spryskiwaczy ponieważ właśnie na tej funkcji działają wzorowo.
Proszę o poradę: czy silnik wymieniać, czy włącznik wycieraczek (dźwignię) czy przekaźnik padł???
Dodam, że wyciągałem pojedynczo przekaźniki na włączonych wycieraczkach i przestały działać w pewnym momencie ale sygnał do jakiejś centralki od czasowych wycieraczek docierał bo "pstrykało".
_________________
@rko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
larry1978

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Trafic 1.9 dci 74kw 9 osob. 2005
Piwa: 4/5
PostWysłany: Nie 18 Lis 2018, 08:36    Temat postu: Re: Wycieraczki przedniej szyby zacinają się. Odpowiedz z cytatem

Witam,przyczyn może być wiele.Np.Silnik wycieraczki"urwana blaszka" przekaźnik na uch,przełącznik wycieraczek, zatarty mechanizm wycieraczek (W moim przypadku przy tych samych objawach co u Ciebie przekaźnik w UCH)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
arko.koncept

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 29 Cze 2009
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość/region): OSTRZESZÓW
Posiadane auto: RENAULT TRAFIC 2.0 DCI 115
Piwa: 0/2
PostWysłany: Czw 13 Gru 2018, 18:30    Temat postu: Re: Wycieraczki przedniej szyby zacinają się. Odpowiedz z cytatem

larry1978 napisał:
Witam,przyczyn może być wiele.Np.Silnik wycieraczki"urwana blaszka" przekaźnik na uch,przełącznik wycieraczek, zatarty mechanizm wycieraczek (W moim przypadku przy tych samych objawach co u Ciebie przekaźnik w UCH)


Wszystko pięknie. Wyjąłem silnik, nasmarowane "rusztowanie" czyli mechanizm, kostka sucha i czysta, silnik na prostowniku chodzi tak:
przewód CZARNY - MINUS
CZERWONY - SZYBKI BIEG SILNIKA
BIAŁY - WOLNY BIEG
kolejne 2 kable idą w inną cześć silnika i podawane na nie napięcie nie wywołuje żadnej reakcji.
Myślę, że skoro silnik chodzi na dwóch biegach to reszta będzie wina przekaźnika. Dobrze że wyciągnięty został bo od nowości nie ruszany a przynajmniej nasmarowałem wszystko.

Pewnie w książce SALONOWEJ będzie rozpiska przekaźników więc zabieram się do szukania.
_________________
@rko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
larry1978

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Trafic 1.9 dci 74kw 9 osob. 2005
Piwa: 4/5
PostWysłany: Sob 15 Gru 2018, 22:48    Temat postu: Re: Wycieraczki przedniej szyby zacinają się. Odpowiedz z cytatem

Witam,jest to ten przekaźnik TB2 - 160 https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/XpzPPV6yj0P_uadbhcFexXaZc_GChI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group