Can Clip 178v - nie kończy testu kalkulatorów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Big Kop

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,2 dCi 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 02 Gru 2018, 22:27    Temat postu: Can Clip 178v - nie kończy testu kalkulatorów Odpowiedz z cytatem

Witam!
Renault VelSatis 2,2 dCi (703) 2004, karoseria przed liftem, na szynie can. Uczę sie diagnozowania Clipem, sprzęt: Netbook z Win.7, Oprogr. Clip 178 v, sonda Clip. Akumulator 80Ah pod zasilaczem CTEK 5A (wymóg 178 v - U>13V). Sprzęt podłączony do OBD2, karta "Hand Free" do końca w gnieździe. Uruchomiony test kalkulatorów (ECU) zatrzymany z komunikatem: Utrata komunikacji z kalkulatorem; Wtrysk EDC15; Spr. połączenie urządzenia oraz zasilanie kalkulatora. Teraz pytania:
1. Czy włożona do końca karta HF = zapłon? (ECU wtrysku ma zasilanie po zapłonie. Auto jeździ ok, nie ma komunikatów o awarii, więc przynajmniej przy pracującym silniku jednostka sterująca wtryskami MUSI mieć zasilanie. CZy jest zasilona już po włożeniu karty?)
2. Jeżeli zapłon uruchamia się inaczej niż poprzez włożenie karty - to jak go włączyć?
3. Jeżeli trzeba włączyć silnik (nacisnąć przycisk start), to kiedy to zrobić - przed podłączeniem sondy Clip, a cały sprzęt podłączyć podczas pracy silnika, czy odpalać silnik przy podłączonym sprzecie? (Obawiam się gwałtownego spadku napięcia przy rozruchu, uszkodzenia sondy).
Ciężki temat? No co ja zrobię, taki mam problem - może sonda ze skośmnymi oczami "nie wydaje?". Za podpowiedzi z góry serdeczne dzięki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marekwodniak

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 659
Skąd jesteś (miejscowość/region): Brzeszcze
Posiadane auto: Reno Clio 3 oraz Fluence 1,6 16 V
Piwa: 29/27
PostWysłany: Pon 03 Gru 2018, 19:04    Temat postu: Can Clip Odpowiedz z cytatem

Miałem podobnie wymieniłem cienki kabelek co wychodzi z Clipa a wchodzi do laptopa.Pasuje od drukarki koszt 10 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Big Kop

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,2 dCi 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 03 Gru 2018, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za podpowiedź, jutro wieczorem spróbuję i dam znać. Nawiasem mówiąc, ten mój kabel USB z kompletu Clipa wygląda solidnie, ma filtr i wcale nie jest taki cienki, jak na pięciopinowy.
W życiu bym się nie domyślił, jeżeli to byłoby to...oby się sprawdziło!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Big Kop

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,2 dCi 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 03 Gru 2018, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Korekta: kabel USB 2,0 jest czteropinowy.. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marekwodniak

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 659
Skąd jesteś (miejscowość/region): Brzeszcze
Posiadane auto: Reno Clio 3 oraz Fluence 1,6 16 V
Piwa: 29/27
PostWysłany: Wto 04 Gru 2018, 13:25    Temat postu: Can Clip Odpowiedz z cytatem

Mój kabelek też wyglądał super wymiana pomogła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 04 Gru 2018, 13:25    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Big Kop

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Renault Vel Satis 2,2 dCi 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 04 Gru 2018, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hura! U mnie też pomogło. Serdeczne dzięki za skuteczną podpowiedź. Ponieważ póki co u mnie wszystko hula jak trzeba - zamykam temat. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group