Problem z Olejem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maja1983

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice
Posiadane auto: Yaris II 1.33 2009
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 19 Lis 2018, 15:29    Temat postu: Problem z Olejem Odpowiedz z cytatem

Witam

Kupiłam używana Yariskę z roku 2009. Prebieg to 110.000. Niestety okazało się , że silnik pali pół litra oleju na 1000 km. Skontaktowałam się ze sprzedawca, mówił, że auto jest w pełni sprawne, to mi odpowiedział, że w instrukcji jest maksymalne spalanie 1L/1000km i auto spełnia normy i ironicznie mnie potraktował. Wcisnał bubla. Pytałam się prawnika czy można się sadzić, ale niestety nie wygram. Za naprawę warsztaty chcą około 4000 a mówią, że gwarancji nie dadzą, że to auto nie będzie brało oleju, albo, że problem wróci szybko i się nie opłaca.

Pytanie, czy tym autem mogę jeszcze ze 2 lata pojeździć tak 20 może 30 tys kilometrów i go sprzedać( trochę w niego władowałam, nowe opony, klocki tarcze płyny więc szkoda mi tych pieniędzy), czy pozbywać się go jednak odrazu. W zasadzie pali bardzo mało i jeździ dobrze. Nie zorientowałabym się , że bierze olej gdyby nie to że na chwile pod góre mi się lampka oleju zapaliła. Potem sprawdzałam i wyszło....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group