Seat toledo 2 1.9tdi Alh wymiana oleju

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seboa

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 02 Lis 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubelskie
Posiadane auto: Seat toledo 2 1.9tdi Alh 2001
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 02 Lis 2018, 22:21    Temat postu: Seat toledo 2 1.9tdi Alh wymiana oleju Odpowiedz z cytatem

Witam
Silnik 1,9 tdi Alh 90km 2001r
Silnik ma przejechane ok 400tys ostatnie dwa lata jeździ na pół syntetycznym oleju, wcześniej nieznany. Moje pytanie do osób które taki zabieg robiły i mają o tym pojęcie... Czy bezpieczne będzie zrobienie plukanki silnika i zalanie syntetykiem. Zdania są podzielone dlatego mam wątpliwości
Dzięki za wszelką pomoc
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jack_1

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze
Posiadane auto: Seat
Piwa: 5/0
PostWysłany: Sob 03 Lis 2018, 00:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zostawiłbym taki jak był,
wlanie syntetyka może spowodować wypłukanie i "rozszczelnienie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
seboa

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 02 Lis 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubelskie
Posiadane auto: Seat toledo 2 1.9tdi Alh 2001
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 03 Lis 2018, 09:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie Tak też słyszałem ale za to wielu z tego się śmieje i twierdzi że to mit i człowiek wariuje w necie widzialem płuczą ropą nawet dwa razy i wylewa się błoto. Nie rozważałbym tematu jakby nie to że jednak po wymianie olej znów czarny jak smola a silniczek jeździ i szkoda go na tej smole trochę...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
seboa

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 02 Lis 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubelskie
Posiadane auto: Seat toledo 2 1.9tdi Alh 2001
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 03 Lis 2018, 09:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam że wymieniam dość często bo parę km zrobiłem już nim i w ciągu dwuch lat 30 tys i już czwarta wymiana będzie. Mam od ostatniej 8 tys i już chce zmienic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jack_1

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze
Posiadane auto: Seat
Piwa: 5/0
PostWysłany: Sob 03 Lis 2018, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

olej w dieslu zawsze robi się czarny i jest to raczej normalny objaw, jeżeli wszystko pracuje normalnie ja bym nie ruszał
przy benzynie przy dużych przebiegach znajomi przechodzili nawet na mineralny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sob 03 Lis 2018, 23:25    Temat postu: reklama

Powrót do góry
seboa

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 02 Lis 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubelskie
Posiadane auto: Seat toledo 2 1.9tdi Alh 2001
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 04 Lis 2018, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze to nie, ale właśnie tak to jest z tymi leciwymi, aczkolwiek pancernymi jednostkami że jednak ten szlam, nagar jest. Nie da się 100% też spuścic i jednak tego przerobione oleju zawsze zostanie. Ok dzięki za rady. Jednak zostanę przy polsyntetyku bo silnik chodzi ok. Mam jeszcze jeden kłopot w Seacie ale narazie kombinowałem przy tym... Efekty zobaczę jak będzie zimno już bo to kwestia świec i przekazu prądu na świece.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jack_1

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 07 Paź 2016
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze
Posiadane auto: Seat
Piwa: 5/0
PostWysłany: Nie 04 Lis 2018, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi o świeczki podłącz kompa albo sprawdź rezystancję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
seboa

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 02 Lis 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubelskie
Posiadane auto: Seat toledo 2 1.9tdi Alh 2001
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 09 Lis 2018, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świece wymieniłem bo dwie były już całkiem spalone. Narazie jest ok... Ale nie ma zimna, choć rano przy tych 5 st gorzej palił wcześniej także może mam po problemie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group