dwa stuki podczas manewrów na parkingu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
carlus

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: Thalia 1.4 75km 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 30 Lis 2014, 14:38    Temat postu: dwa stuki podczas manewrów na parkingu Odpowiedz z cytatem

Witam
Od jakiegoś czasu borykam się z dwoma głuchymi stukami podczas manewrów na parkingu.Problem wygląda następująco,po odpaleniu samochodu i wyjazdu z parkingu podczas skrętu w prawo kołami słychać delikatny stuk i podczas powrotu kierownicy drugi stuk.Walczę z tym już od sierpnia i nikt nie potrafi tego zlokalizować.Byłem na przeglądzie i w warsztacie i nigdzie luzów nie ma-sworznie,końcówki i drążki są ok.Ostatnio wymienione były poduszki mcpersonów po dwóch stronach,bo był wyczuwalny luz i myślałem,że w końcu zapanuje cisza i niestety tak się nie stało.Ostatnio zauważyłem podczas wyjeżdżania z parkingu po skręceniu kół i przytrzymaniu kierownicy(czyli dalej nie kręciłem)puknęło coś po chwili więc wykluczam przekładnie,bo koła były skręcone a kierownice trzymałem i dalej nie kręciłem a po chwili coś pukło.Ręce już mi opadają.Dodam jeszcze,że jak jadę po łuku i dodaję gazu nic nie strzela i tak samo jest jak hamuje silnikiem- jest cisza.Podczas jazdy na dziurach i nierównościach również jest cisza i nic nie stuka.Problem jest tylko na parkingu podczas ruszania i skrętu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dodek

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
PostWysłany: Nie 30 Lis 2014, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie mocno podejrzane - łożysko amortyzatora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
carlus

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: Thalia 1.4 75km 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 30 Lis 2014, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

łożyska i poduszki mcphersonów nówki są założone,przed wymianą też tak pukało
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
carlus

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: Thalia 1.4 75km 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 04 Lis 2018, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w dalszym ciągu się nie uporałem z tymi stukami,przerabiał ktoś coś takiego,od tego czasu co minął już poduszki mc persona zmienione zostały drugi raz i dalej to samo,końcówki drążka wymienione bo wybite były,łączniki stabilizatora wymienione były i dalej stuki,samochód był już na czterech przeglądach diagnostycznych od czasu napisania posta i za każdym razem wszystko ok. a stuki są w dalszym ciągu.Co to za dziadostwo stuka?Zauważyłem ,że jak koła się skręci mniej więcej o 90 stopni to wtedy następują te stuki tak jak by coś przeskoczyło i przy odkręcaniu kierownicą wraca na swoje miejsce ale to nie ma nic wspólnego z układem kierowniczym,masakra jakaś
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
simbalux

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Lip 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: thalia 1.4 75kM,2001r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 09 Lis 2018, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może być, że podczas skrętu kół przesuwa się silnik na poduszkach a tym samym układ wydechowy ,rura która przechodzi z pionu w poziom ma bliskie odległości do innych elementów podwozia .Sprawdzić to.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pią 09 Lis 2018, 16:14    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group