Problem z mocą 2.0 (140KM)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
xxNoNam3xx

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Paź 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Sear Altea
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 27 Paź 2018, 12:00    Temat postu: Problem z mocą 2.0 (140KM) Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam Altee, 2.0 BKD (140KM) z 2006r., i mam problem z których już trzech mechaników w tym ASO, nie mogą sobie poradzić, może ktoś z Was już się z tym spotkał mianowicie:
- czasami (nie za każdym razem) najcześciej na 1 lub 2 odcina mi moc, objawia się to w ten sposób, że silnik osiąga max 3tys obrotów, i nie ma chęci się napędzać, po wrzuceniu 3 będzie zwalniać nie ma już siły kompletnie.
rozwiązanie jakie póki co stosuje to wyłączenie zapłonu i ponowne odpalenie silnika, na 90% wystarczy raz taka operacja, by zaczał pracować normalnie.

Turbina była regenerowana 1.5 roku temu, ostatnio była sprawdzona przez mechanika podczas jazdy, czy nie przeładowuje itp. wszystko podobno jest w normie.
Ostatnio był wymieniony czujnik ciśnienia doładowania turbiny, i przez 2 tygodnie było dobrze, przy czym muszę zaznaczyć, że samochód jest mało jeżdżony do 100km/tydzień, świeciła się kontrolka silnika, wskazując błąd tego czujnika

obecnie przedstawione objawy dzieją się ponownie, żadna kontrolka się nie świeci.

Czy ktoś ma pomysł gdzie szukać rozwiązania, co może być przyczyną takiego zachowania?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group