Przegląd samochodu


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrek19945

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Sie 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tomaszów Mazowiecki
Posiadane auto: Honda Jazz II 1.3 Idsi 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 20 Wrz 2018, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie bo mam już olej mtf oraz 2 podkładki jedna od śuby zlewowej a druga od wlewowej od skrzyni biegów.Tylko,że one są do crx bo nie zauważyłem jak dodawałem do koszyka.czy one będą pasować do jazza do skrzyni czy nie.Bo jutro idę oddać auto do mechanika i nie chciałbym żeby coś było nie tak bo nie będzie podkładki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
PostWysłany: Pią 21 Wrz 2018, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak tam dokładnie jest z tymi podkładkami pod ten zawór.
U siebie kiedy wymieniał olej to zoast tej oryginalnej wstąpiłem zwykła o takiej samej średnicy.
Kupiłem w Castoramie.
Nic się nie działo, olej nie lał się od spodu itp.

Myślisz, że mechanik nie ma podkładek Question
Jak będzie trzeba wstawić inną, bo ta nie będzie pasować to to zrobi.
Najważniejsze, żeby się nie lało i spełniało swoje zadanie.
Czy ona będzie że złota czy ze srebra to nie jest ważne.
Ma być po prostu ok.

Chyba, że chcesz mieć te używane w jazzie to zamontować te same, ewentualnie zamówić i czekać.

Osobiście będąc na Twoim miejscu gdyby mi zalezalo na czasie, a te od crx by nie pasowały to bym powiedział mechanikowi niech zaklada takie które ma i pasują.

Tak dla przykładu:
Oryginalna podkładka pod korek spustowy oleju w ASO lub sklepie internetowym 5 zł.
W pierwszym lepszym motoryzacyjnym o takich samych parametrach 1 zł. Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
yunior81

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość/region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
PostWysłany: Pią 21 Wrz 2018, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mozna popadać w paranoje. Lepiej kupić orginal i miec święty spokoj. A ile to razy ten olej w skrzyni sie wymienia zeby oszczędzać kilka złotych w skali 100 tysiecy kilometrow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Sylpete

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość/region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
PostWysłany: Pią 21 Wrz 2018, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie, to tylko miedziana/aluminiowa podkładka...
Każdy średniorozgarnięty mechanik będzie wiedział żeby ją zmienić.
To towar ogólnodostępny, nie trzeba zamawiać tego w NASA.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
yunior81

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość/region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
PostWysłany: Pią 21 Wrz 2018, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie masz racje ale ja osobiscie zawsz kupuje orginal. Pewnie dlatego, ze biorę w ASO filtry i olej a przy okazji ........ , przeciez nie bede śmigał do drugiego sklepu po podkładkę za 1 zł. bo wiecej na paliwo wydam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pią 21 Wrz 2018, 23:22    Temat postu: reklama

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
PostWysłany: Sob 22 Wrz 2018, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yunior81 napisał:
Pewnie masz racje ale ja osobiscie zawsz kupuje orginal. Pewnie dlatego, ze biorę w ASO filtry i olej a przy okazji ........ , przeciez nie bede śmigał do drugiego sklepu po podkładkę za 1 zł. bo wiecej na paliwo wydam Wink
Te same filtry orginalne to ja kupię za połowę ceny w innym sklepie.
Natomiast w olej to już sam się zaopatrze według swojego uznania.
Podkładkę zawsze możesz kupić jadąc po drodze do domu. Wtedy na paliwo nie wydasz dodatkowych pieniędzy. Laughing
Jednakże kto bogatemu zabroni Laughing

Możliwe jednak że musi to być towar prosto z NASA Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
yunior81

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość/region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
PostWysłany: Sob 22 Wrz 2018, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za duzo używasz sformułowania „kto bogatemu zabroni” Wink
Nie wiem czy masz jakies kompleksy czy co.
Kazdy z nas ma inne doswiadczenia i sie nimi kieruje. Jezeli ktos kupuje zamienniki to nie bede mu pisał „co chwile pod kazdym postem”, ze to źle czy dobrze - jego sprawa, jego kasa, jego decyzja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Sylpete

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość/region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
PostWysłany: Sob 22 Wrz 2018, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamienniki to problem bardziej złożony niż się wydaje.
Pominę już olej silnikowy, bo tutaj spokojnie można znaleźć produkty przewyższające oleje Hondy, dodatkowo sporo tańsze. Odwrotnie jest w przypadku olejów przekładniowych - tutaj chyba nic nie przebije oryginalnych MTF/ATF. Nie dlatego że są takie genialne, tylko prawdopodobnie dlatego że są idealnie "skrojone" do potrzeb hondowskich konstrukcji. Innego wyjaśnienia nie znajduję, ale tysiące hondziarzy na całym świecie już to przećwiczyło.
Tarcze i klocki - cóż OEM-y są dobre ale spokojnie można znaleźć produkty porównywalne i lepsze.
Filtry wszelkiego rodzaju, zwłaszcza powietrza i kabinowe spokojnie można zastępować wyrobami firm trzecich, filtry oleju też - są na rynku produkty bardzo dobre, przebijające OEM-y. Filtr paliwa: tutaj brałbym oryginał, raz na 120 tys. km można zaszaleć.
Sytuacja zmienia się przy częściach typu wahacze, sworznie, łączniki stabilizatora, w pewnym stopniu także amortyzatory i inne elementy zawieszenia oraz np. sprzęgło. Oryginalne części wytrzymują po prostu najdłużej i są najwyższej jakości. Nieliczne firmy jakością/trwałością potrafią konkurować z fabrycznymi częściami, np. w przypadku sworzni czy podobnych elementów można polecić produkty 555 i CTR. Reszta już odstaje. Podobnie komplet elementów sprzęgła, OEM to OEM, ale przyzwoicie radzi sobie Exedy (choć tutaj do Jazza nie mają bogatej oferty, a produkty tej firmy zaczynają rządzić w wyższych segmentach cenowych, do mocnych aut).

Obraz dodatkowo komplikuje fakt, że wielkie firmy produkujące części współpracują ze sobą i tak np. szanowany przez fanów niemieckiej motoryzacji Lemförder (skądinąd dobra firma) zleca produkcję niektórych oferowanych części do aut azjatyckich firmie CTR. Oczywiście tą samą cześć CTR sprzedaje także pod własną nazwą. Jako że w Europie Lemförder ma mocną pozycję mogą sprzedać element drożej niż inni. Po wyjęciu z pudełka mamy więc np. łącznik stabilizatora made by CTR droższy o 15%. Wnioski wiadome.

No i najbardziej delikatny temat: trzeba mieć swiadomość, że części zamiennych nie robi Honda! Zleca to firmom trzecim, z odpowiednim rygorem technologicznym i jakościowym. Czasem te firmy sprzedają także te części pod własną nazwą, czasem produkują tylko na wyłączność, czyli nie kupimy tego poza ASO (np. OEM sworznie wahaczy i zwrotnicy, ale także oryginalne felgi aluminiowe!).
I tutaj sztuką jest odnaleźć niektóre części Hondy bez-logo-Hondy Wink
Np. pasek wielorowkowy dla Hondy robi m.in. firma Bando, oferując go także pod swoim szyldem. Za dokładnie ten sam produkt w ASO zapłacimy dwa albo i wiecej razy więcej. Dosyć podobnie jest ze sprzęgłem (np. Aisin), choć już oczywiście z mniejszą przebitką.
Kalkulację pozostawiam Wam.

Osobiście stosuję zasadę, że im "mniej ważna" i częściej zmieniana część (wg. grafiku ekspoatacji) tym wiekszy udział dobrej jakości zamienników.

Uff, a chciałem krótko...
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
yunior81

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość/region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
PostWysłany: Sob 22 Wrz 2018, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajnie to napisałeś ale Wink trzeba mieć swiadomość, że części OEM produkowane dla Hondy przez firmę XXX i niespełniające podczas kontroli wszelkich norm zleconych przez Hondę, są sprzedawane jako zamienniki przez firmę XXX Smile
Tak samo robi Lemforder, część nie spełnia wymogów Volkswagena to idzie na sprzedaż w pudełku Lemfordera. Nie raz mi się zdarzało kupić częsci tej firmy z zeszlifowanym oryginalnym numerem VW/Audi GROUP. Także kupując oryginalne części (przynajmniej teoretycznie) kupujemy część o najwyższej jakości do tego czy innego samochodu. Mając już kilka nowych i używanych samochód, stwierdzam, że części zakupione w ASO zdecydowanie najdłużej służyły bezproblemowo do nastepnej wymiany. Z zamiennikami miałem sporo problemów, dlatego trzymam się części z reguły oryginalnych. Filtr powietrza kupuje ori, podobnie jak oleju czy paliwa ale kabinowy kupuję zamiennik z uwagi na częste wymiany i brak wersji z węglem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Sylpete

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość/region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
PostWysłany: Sob 22 Wrz 2018, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie są firmy, które praktykują taki proceder, ale nie zapędzałbym się z generalizowaniem. Akurat Japończycy mają bzika na punkcie optymalizacji, więc bardziej prawdopodobne jest usprawnienie produkcji tak, aby tych braków czy wad nie było lub było jak najmniej. Tak zbudowali potęgę zwrotu made in Japan Wink

W Twoim przykładzie z Lemförderem weź pod uwagę, że produkując części na pierwszy montaż dla VW/Audi spełniają warunki wymagane przez ten koncern. Także w zakresie oznaczania firmowych części. Jeśli produkty z tej samej linii produkcyjnej oferują na rynku części zamiennych pod swoim szyldem to łatwiej jest zeszlifować logo VW/Audi (znak firmowy zastrzeżony, prawnicy zjedliby ich na śniadanie) i numery OEM niż stawiać nową linię produkcyjną taką, gdzie nie jest tłoczony znaczek grupy VW Wink
Ale to tylko takie luźne dywagacje.

Faktem jest natomiast, że ogólnie jakość części zamiennych (wszystkich) w ciągu ostatniej dekady poleciała na łeb. Zauważyli to już dawno znajomi mechanicy i osoby prowadzące sklepy motoryzacyjne. Cięcie kosztów i wariacka konkurencja, przenoszenie produkcji. Lepiej już było.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group