Sterowanie szyb i lusterek

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tombogus

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Paź 2016
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mińsk Mazowiecki
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 V6 Initial Paris 2002
Piwa: 0/1
PostWysłany: Pią 07 Wrz 2018, 11:46    Temat postu: Sterowanie szyb i lusterek Odpowiedz z cytatem

Witam. Dwa problemy, być może ze sobą połączone.
1.
Po wymianie joya od lusterek (zamiast z białym podłączyłem z czarnym gniazdem) pojawił mi się problem z opuszczaniem lusterka kierowcy. Wszystkie kierunki działają tyko w dół nie można opuścić. Prawe działa poprawnie. Przywołanie z pamięci opuszcza lusterko. Tylko z joya nie działa.
Oczywiście po stwierdzeniu tego faktu odłączyłem czarny i z dwóch (w moim wyłamany był sam joy) złożyłem działający biały. Niestety objawy już pozostały.

2.
Po jakimś czasie pojawił się problem ze sterowaniem szyby kierowcy. Najpierw domykanie z pilota wariowało. Szyba ruszała do góry i w pewnym momencie stawała i cofała się trochę w dół. Po kilku razach dochodziła do góry. Czasami domykała się poprawnie.
Potem przestała otwierać i zamykać się płynnie z włącznika w drzwiach. Tylko skokowo jakby była nie przyuczona. Czasami łapie płynne otwieranie ale zamyka się tylko skokowo. Nie domyka się już wogóle z pilota. Pozostałe szyby pracują prawidłowo.

Teraz zauważyłem z rana, że lewe lusterko nie odparowało. Prawe odparowało. Wygląda więc, że doszła jeszcze awaria ogrzewania lusterka. Być może nie działało też wcześniej ale do tej pory nie było pogody wilgotnej więc mogłem nie zwrócić uwagi. Wiosną jeszcze działało więc może to ma związek z pozostałymi problemami.

Teraz pytanie, co byście obstawiali? Gdzie są zaszyte informacje o pracy szyb i lusterek? UCH? Wszystkie problemy dotyczą drzwi kierowcy.
Czytałem wiele mitów o module komfortu ale się już pogubiłem co to za moduł. Wszyscy twierdzą, że jest pod fotelem a google wywala zdjęcia modułu za bezpiecznikami. To jest Chyba właśnie UCH?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mironeks

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 32
Skąd jesteś (miejscowość/region): łódzkie
Posiadane auto: Renault Koleos 2dCi 2011;Talisman2017;VW B5 1.8T-2003
Piwa: 2/1
PostWysłany: Wto 11 Wrz 2018, 13:09    Temat postu: Re: Sterowanie szyb i lusterek Odpowiedz z cytatem

Tombogus napisał:

2.
Po jakimś czasie pojawił się problem ze sterowaniem szyby kierowcy.


Miałem podobne objawy z szybą vw Koleosie. Naprawiło się samo, po tym jak rozłączyłem klemę minusową akumulatora na 2 dni w czasie jego ładowania [10 godz.] A dlaczego 2 dni? - przypadek, nie śpieszyło mi się.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group