110V -> 230V

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bbkr

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
PostWysłany: Wto 11 Lut 2014, 00:27    Temat postu: 110V -> 230V Odpowiedz z cytatem

Czy ktos robil taka modyfikacje gniazdka w Calibrze?

Na razie poszukiwania wykazaly, ze fabrycznych inverterow 230V do samodzielnej podmiany po prostu nie ma :(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jeromino

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość/region): Chojnice
Posiadane auto: Dodge Caliber 1.8 SXT 2008 r.
Piwa: 1/1
PostWysłany: Pią 13 Lip 2018, 14:29    Temat postu: Gniazdko. Odpowiedz z cytatem

A gdyby kupić cosik niekoniecznie do Dodge ? hmm ?
https://allegro.pl/transformator-50w-110v-230v-usa-polska-i6985197344.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bbkr

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
PostWysłany: Pią 13 Lip 2018, 14:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Finalnie skonczylo sie u mnie na zwyklym adapterze.

Wiekszosc urzadzen ktore da sie tam podpiac do 150W (ladowarki, zasilacze) jest dzisiaj dwunapieciowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jeromino

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość/region): Chojnice
Posiadane auto: Dodge Caliber 1.8 SXT 2008 r.
Piwa: 1/1
PostWysłany: Pią 13 Lip 2018, 14:55    Temat postu: Inwerter Odpowiedz z cytatem

Rozumiem. Także wożę ze sobą przetwornicę 12/230. Jednak przyznam się szczerze, że kusi mnie zakup tego inwerterka i przeróbka gniazda Wink Wykorzystać można by to, które jest w aukcji, a układ cały schować w obudowie podłokietnika. Byłby to ciekawy myk na naszą amerykańską bolączkę. Gniazdo zapalniczki zaś pozostałoby wolne na inne "uciechy" Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
TobiWUJO

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość/region): SY
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.0 CRD SXT \'08
Piwa: 7/4
PostWysłany: Pią 13 Lip 2018, 22:53    Temat postu: Re: 110V -> 230V Odpowiedz z cytatem

Ja używam coś takiego, i działa wyśmienicie, jest w zupełności wystarczająca do zasilenia TV lub laptopa

https://www.x-kom.pl/p/102717-przetwornica-samochodowa-esperanza-ez104k-12v-230v-75w-usb-czarna.html
_________________
Caliber CRD 206KM / 406NM + GARRETT GTB 2260 VK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pią 13 Lip 2018, 22:53    Temat postu: reklama

Powrót do góry
DZ1

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 24 Lip 2017
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kielce
Posiadane auto: Dodge Caliber SE 2.0 VVT 2010r
Piwa: 5/12
PostWysłany: Czw 19 Lip 2018, 18:26    Temat postu: Re: 110V -> 230V Odpowiedz z cytatem

bbkr napisał:
Czy ktos robil taka modyfikacje gniazdka w Calibrze?

Na razie poszukiwania wykazaly, ze fabrycznych inverterow 230V do samodzielnej podmiany po prostu nie ma Sad


Na Twoim miejscu po prostu wywaliłbym oryginalną przetwornice, którą masz (12->110) i zamiast niej (w miejsce niej) wstawiłbym jakąś ''normalną'' 12->230V - na allegro jest tego od groma. Wybierz coś żeby gabarytowo pasowała, i moc żeby była podobna do tej 12->110. Nie kupuj najtańszych ale to chyba ''oczywista oczywistość'' Smile

Tak na marginesie: gdzie u Ciebie znajduje sie gniazdko 110V i gdzie upchali przetwornice? Fajnie byłoby gdybyś zrobił jakieś fotki Wink. Ja mam wersje europejską i u mnie w ogole niema gniazdka, a czasem przydało by sie.

jeromino napisał:
A gdyby kupić cosik niekoniecznie do Dodge ? hmm ?
https://allegro.pl/transformator-50w-110v-230v-usa-polska-i6985197344.html


Ta opcja to tak troche nie bardzo Wink. To jest zwykły transformator, a jak wiadomo, transformator najlepiej pracuje z napięciami przemiennymi o kształcie sinusoidalnym. A to co wychodzi z gniazda w Waszych autach to jest to co prawda napięcie przemienne ALE o kształcie aproksymowanej sinusoidy (czyli takie jakby ''schodki'') a żaden transformator ''nie lubi'' takiego kształtu przebiegu. Transformator w takich warunkach bedzie sie grzał i miał ogólnie mniejszą sprawność wiec nie polecam takich kombinacji. (Sprawdzone też w praktyce: kieeeedyś w firmowym busie mieliśmy przetwornice napięcia pod którą podłączony był.... wzmacniacz domowy z głosnikiem basowym, hehe..) Co innego przetwornica AC/AC 110 na 230V - taka przetwornica sobie poradzi, ALE..... Po co Wam dwie przetwornice? (12->110 i 110->230). Najlepiej, jak wspomniałem wyżej, po prostu wyrzucić istniejącą i zamontować tą ''prawilną'' Smile

Gdybyśmy mieszkali bliżej siebie to bez problemu mógłbym Wam zrobić taką przeróbkę.
Mozna np. ''rozbebeszyć'' coś takiego:
https://allegro.pl/whitenergy-przetwornica-samochodowa-12v-230v-100w-i6490780224.html#thumb/2
i wmontować do auta.

Pozdr,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jeromino

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość/region): Chojnice
Posiadane auto: Dodge Caliber 1.8 SXT 2008 r.
Piwa: 1/1
PostWysłany: Pon 23 Lip 2018, 11:06    Temat postu: Gniazdo c.d. Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Masz rację, też powoli skłaniam się ku takiemu pomysłowi. Na cholerę kombinować. Tak zrobię.
Mam przetwornicę z 12/230. Tylko pytanie czy się toto zmieści po rozbebeszeniu... ale to już inna sprawa.
Ta, którą wskazałeś w linku jest całkiem całkiem, 100 Watt to już coś.
Apropos pytania, gdzie zlokalizowane jest gniazdo... u mnie znajduje się w czołowej części obudowy podłokietnika środkowego.
Przy przeróbce chyba wyprowadzę oprócz gniazda 230V także gniazda na USB. Moja przetwornica ma takowe.
https://www.ceneo.pl/10214882#tab=spec

Zawsze jakaś opcja dla navi, telefonu lub innego cuda Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jeromino

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość/region): Chojnice
Posiadane auto: Dodge Caliber 1.8 SXT 2008 r.
Piwa: 1/1
PostWysłany: Czw 02 Sie 2018, 11:20    Temat postu: Inverter Odpowiedz z cytatem

Gdzie znajduje się inwerterek w Dodgu ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group