Stuki przedniego zawieszenia


Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mazuro01

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 28 Mar 2012
Posty: 39
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tychy
Posiadane auto: xsara picasso
Piwa: 0/3
PostWysłany: Czw 13 Gru 2012, 17:37    Temat postu: Stuki przedniego zawieszenia Odpowiedz z cytatem

Witam,prosze o poradę bo już nie wiem co robić.
Otóż,w poniedziałek wymieniłem łóżyska i poduszki amortyzatorów,okazało się że same amorki tez już trzeba wymienić więc i one są nowe.Myślałem ze po tej wymianie będzie błoga cisz a tu niespodzianka.Wydaje mi się że teraz stuki sa jeszcze bardziej intensywne niż przed wymianą.Są to takie stuki głuche i częstejakbym cały czas po kocich łbach jechał.Prawe łożysko i poduszka była juz totalnie rozsypana więc stukało ale teraz to już jest z dwóch stron.Gałki i łączniki były wymieniane w kwietniu,co prawda łączniki najtańsze ale zawsze.Wachacze mają ponad rok.Nie wiem czy jechać na diagnostykę czy mieć pretensje do mechanika.
Pomocy,dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
arturglozak

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 31 Lip 2013, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi mechanik przy wymianie amortyzatorów zapomniał przy śrubach górnego mocowania wsadzić miseczek od góry.
Musiał wyciągać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
monds

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Radzyń Podlaski
Posiadane auto: Xsara Picasso 1.6 16v 2006
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 18 Lut 2014, 19:27    Temat postu: stuki przednie zawieszenie Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie jako nowy użytkownik.
Jeśli kolega nie rozwiązał problemu to podsyłam link z podpowiedziami co może stukać
http://www.magazynauto.pl/porady/eksploatacja/zawieszenie-2873/news-co-stuka-w-zawieszeniu,nId,1023966

Ja bym stawiał po objawach na numer 6 i 7 czyli guma stabilizatora lub tuleja
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
karola44-81

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość/region): Połaniec/ świętokrzyskie
Posiadane auto: Xp 2,0 HDi, 2002r.; Xantia 1,9D 1995r.
Piwa: 9/0
PostWysłany: Sro 19 Lut 2014, 04:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też walczę z głosami i pomału zaczynam wygrywać tę wojnę.po wymianie ostatnio wahacza i obu końcówek drazka kierowniczego było lepiej. ale amortyzator miał lekki luz. ostatnio chrupnelo i byłem zmuszony go wymienić. stary wyciagnalem w dwóch częściach.
wahacza twoje mają rok to może znaczyć że już pora na któryś z nich. u mnie tak było.
koniecznie sprawdź luzu u diagnosty. wgon go do kanału i powiedz że nie zapłacisz za usługę dopóki nie znajdzie przyczyny szukania. lom w rękę i do roboty.to jedyną słuszna metoda. inaczej zbankrutujesz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
koto77

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość/region): Strzyżów
Posiadane auto: Fiat Doblo 1.9 JTD, Xsara Pcasso 1.8+gaz
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 22 Mar 2014, 14:53    Temat postu: Denerwujące stuki Odpowiedz z cytatem

Witam. Zacznę od początku. Jadąc po zakrętach jak się auto przechylało słychać było stuki po prawej stronie. Wymieniłem poduszki amortyzatora+łożyska+amortyzatory-dalej stukało. Następnie wymieniłem tylne tuleje wahacza+łączniki+sworznie-dalej stukało. Po odkręceniu łączników i przejechaniu się kawałek nastała cisza. Więc wymieniłem jeszcze gumy na stabilizatorze. Tydzień czasu było ok. Dzisiaj wyjeżdżam z garażu i słyszę znowu ten stuk. Ciekawe jest to, że obecnie jak się auto przechyla na zakręcie to nie słychać stuków tak jak wcześniej. Słychać je jedynie podczas gdy najeżdżam na lekki krawężnik, bądź wyjeżdżam z garażu i kręcę kołami w lewo. Jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc o co tu chodzi będę wdzięczny.

A jeszcze jedno. Czy jest możliwe, że są wyrobione te blaszki co trzymają gumę przy stabilizatorze? i ewentualnie gdzie je można zakupić?

auto Xsara Picasso 1.8 16V 2002 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sob 22 Mar 2014, 14:53    Temat postu: reklama

Powrót do góry
koto77

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość/region): Strzyżów
Posiadane auto: Fiat Doblo 1.9 JTD, Xsara Pcasso 1.8+gaz
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 26 Mar 2014, 09:27    Temat postu: ?? Odpowiedz z cytatem

to forum chyba jest cieniutkie - nikt nie odpowiada przez tydzień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
13zgredek

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 15 Sie 2011
Posty: 984
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kujawsko-Pomorskie
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1,6 8V Pb 2005
Piwa: 278/1
PostWysłany: Pon 05 Maj 2014, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
U mnie również puka z prawej przedniej strony. Wymieniłem amortyzator, swożeń końcówki drążka i łączniki stabilizatora, swożeń w wahaczu i nadal puka, wymieniłem tuleje na wahaczu. Co może być przyczyną owego pukania. Byłem również na stacji diagnostycznej na szarpakach i diagnosta nic nie wykrył.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mariusz774

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdynia
Posiadane auto: XP 1.6 99r + lpg
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 05 Lis 2014, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy temat jest aktualny, ale często i gęsto z wiekiem ściera się stabilizator w miejscu gdzie mocuje się gumy stabilizatora. Właśnie wtedy po wymianie gum stabilizatora stuki ustają tylko na parę dni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pisarmen

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość/region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
PostWysłany: Czw 06 Lis 2014, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może stukanie nie pochodzi z zawieszenie??
może stuki milkna na chwile po wymianach ponieważ zawieszenie lepiej pracuje??
ja kiedys walczyłem ze stukami i na końcu okazało się, że zapas sie opuscił i stukał. może wstukanie w cytrynie jest z jakiegoś innego elementu??
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
come2

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): podkarpacie
Posiadane auto: Citroen Xara Picasso 1.6 8v, 2003
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 21 Lut 2017, 15:49    Temat postu: Stukanie w przednim zawieszeniu cd... Odpowiedz z cytatem

Witam, odświeżę temat - niedawno zaczęło stukać i u mnie ... u mechanika pomimo wielu chęci nie udało się usunąć całkowicie stukania tzn wymieniono silentbloki bo były zużyte i pomogło tylko tyle, że mniej mi stuka na kierownicy Smile ale ten specyficzny stukot dalej mnie irytuje i czytając te posty nie mam ochoty wymieniać połowy zawieszenia żeby się dowiedzieć że nie o to chodziło.

Do głowy przyszło mi że może to poduszki silnika ? A może łożysko nad amortyzatorem ???
Ma ktoś jakieś doświadczenia z poprzedników ? Ktoś rozwiązał ten problem ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pzpr76

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 01 Sie 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso 1.8 16V 2005
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 01 Sie 2018, 14:29    Temat postu: U mnie też mocno stuka z przodu, mechanicy rozkładają ręce Odpowiedz z cytatem

Zaczęło mi słabo stukać kilka m-cy temu z przodu po prawej stronie. W międzyczasie mechanicy wymienili tulejki i sworznie wahaczy, końcówki drążków i amortyzatory z poduszkami. Stuki są coraz mocniejsze, nawet na drobnych nierównościach asfaltu - głuche głośne stukanie na nierównościach drogi. Mechanicy i diagności nie mają pojęcia co tak wali. Może coś podpowiecie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
waldxm

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 25 Paź 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): tczew
Posiadane auto: citroen xsara picasso
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 25 Paź 2018, 16:05    Temat postu: stuki Odpowiedz z cytatem

dzisiaj stwierdziłem na 99 % gdzie stuka bo już wszystko wymieniłem w przednim zawieszeniu i okazało się że są luzy duże na prowadnicach zacisku przedniego lewa jak i prawa strona jutro będę zmieniał i zobaczymy jaki będzie efekt czy będzie błoga cisza
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
alingen

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: XP 2004 1.6HDI 80kW
Piwa: 1/1
PostWysłany: Nie 28 Paź 2018, 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo jestem ciekawy jaki efekt dała kolejna wymiana.Diagnoza wydaje się dość niewiarygodna,ale kto wie? W zawieszeniu xp.wszystko jest możliwe.W mojej ocenie,generalnie,zawieszenia te są dość głośne i kropka,przynajmniej w porównaniu z innymi dotychczasowymi moimi autami.Badania na szarpakach i wibratorach nie wykazują żadnych luzów,nawet na b.restrykcyjnej kontroli w ASO gdzie zawsze jeżdżę.Te typy tak po prostu mają i pogodziłem się już z tym,co zalecam wszystkim pedantom,którzy nie mogą zaakceptować żadnego najmniejszego nawet uchybienia.Te typy tak po prostu mają.Pozdr...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
waldxm

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 25 Paź 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): tczew
Posiadane auto: citroen xsara picasso
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 30 Paź 2018, 06:56    Temat postu: stuki Odpowiedz z cytatem

po wymianie prowadnic 50% ciszej ale zauważyłem że nadal stuki są a objawiły się dopiero po kilku kilometrach i zaczeło bardziej słychać co dziwne jak xp postało na równym podłożu czyli coś z amorami jutro będę dawał jeszcze jedną podkładkę pod nakrętkę bo tam myślę że jest luz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
alingen

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 24 Paź 2015
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: XP 2004 1.6HDI 80kW
Piwa: 1/1
PostWysłany: Wto 30 Paź 2018, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdecznie współczuję.Niestety wszyscy jesteśmy zdani na taki los.Powszechny brak profesjonalnej wiedzy w serwisach.brak firm wyspecjalizowanych w poszczególnych markach.jak to jest powszechnie we Francji czy Niemczech.O naszych ASO miłosiernie zamilknę.Wszyscy robią "wszystkie typy",są więc uniwersalni a rzeczy uniwersalne są do wszystkiego,czyli tak na prawdę do niczego.Stosują metodę prób i błędów tj.wymieniają po kolei wszystko co im się wydaje podejrzane,a brak efektów wcale ich nie przestrasza bo klient musi i tak zapłacić za ich niepotrzebną pracę i wymienione niepotrzebnie części.Czysta rozpacz dla klienta.W Niemczech w wyspecjalizowanych firmach mechanik od zawieszeń danej marki wie o nich wszystko,diagnozuje problem w kilkanaście minut i jest zawsze skuteczny.Tam nikt nie zapłacił by za pracę,która nie dała żadnego efektu.U nas panuje powszechna ignorancja klienta,nie wdawanie się z nim w żadne rozmowy,buta i wrogość gdyby klient chciał się o cokolwiek zapytać.To odruch obronny przed kompromitacją,bo przecież nie każdy klient musi być dyletantem.Czasem wie wiele więcej od "fachowca"tyle,że nie ma warunków lub kondycji żeby samemu wchodzić do kanału.Tych nienawidzą najbardziej. Sad Sad Confused Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ hamulcowy-uklad kierowniczy-układ jezdny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group