ECU P0340, czujnik położenia wałka rozrządu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawix111

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Lip 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Pabianice
Posiadane auto: Stilo 1.6 16V 2003
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 19 Lip 2018, 09:42    Temat postu: ECU P0340, czujnik położenia wałka rozrządu Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Od 2 miesięcy na komputerze zaczyna wyskakiwać check engine z kodem p0340. Opis mówi o czujniki położenia wałka rozrządu. Poczytałem wiele artykułów na ten temat z forum.
U mnie sytuacja wygląda następująco:
Początkowo check wyskakiwał raz na tydzień i sam gasł po niedługim czasie.
Teraz wyskakuje z większą częstotliwością, ale dopiero w czasie jazdy po jakichś 30 min jazdy w wyższej temperaturze powietrza. Potrafi sam zniknąć przy którejś próbie zapalania.
Co do objawów w aucie nie ma nic specjalnego. Auto jeździ bez większych problemów, pali dobrze, nie faluje, czasami zdarzy mi się zgasnąć przy dojeździe do skrzyżowania przy wciśnięciu sprzęgła, ale rzadko.
Rozrząd był wymieniany ok. 2 lat temu.
Czytałem na froum, że wymiana czujnika wałka rozrządu nie pomaga w wielu przypadkach. I że w dużym stopniu to wina ECU. Niektórzy przenoszą go koło akumulatora, żeby się nie przegrzewał. Myślicie, że przeniesienie go w to miejsce pomoże? Czy konieczna jest regeneracja ECU lub wymiana czujnika na tym etapie?
Check wyskakuje przy wyższych temperaturach i po dłuższej jeździe.
Co się stanie gdybym zlekceważył ten błąd?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group