Kupno Dodge Caliber w Polsce


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kajojo

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 25 Lut 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: Dodge Caliber 2007 1.8
Piwa: 2/1
PostWysłany: Sob 05 Maj 2018, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej! Myślę że pomogę. Mam Caliberka z 2007 roku, feralna seria ale i polski salon, to brałem. Progi w moim przypadku brało od zewnątrz w dwóch miejscach, oba tak samo. Na wysokości środka drzwi przednich oraz na końcach drzwi tylnych. Tak jakby odpływy były walnięte. Podłoga w stanie cudownym za to. Normalnie lepiej się trzyma niż w Citroenie z 2010 roku którego miałem wcześniej. Tak czy inaczej, u lakiernika wyszło że rdza póki co na progu od strony pasażera była powierzchowna, od strony kierowcy próg wymagał wstawki. Cała operacja naprawy wyszła mnie 1200 złotych z gwarancją na 2 lata, że ruda nie powróci. Dużo łatwiej było wyeliminować inne wady fabryczne, jak padnięty inwerter od zegarów itd. Taniej w sensie, łatwiej to nie wiem, bo demontaż deski żeby dostać się za zegary był koszmarem. Very Happy A teraz do rzeczy: Kupując auto od 2go właściciela, rocznik 2007, polski salon, z przebiegiem 201k kilometrów spodziewałem się potrzeby serwisu, żeby był na igłę. A wart jest tych serwisów. Spędzam w nim 2 godziny dziennie, zjeżdżam prawie 3000 kilometrów w miesiącu, i mogę powiedzieć, że auto jest tego warte. Największe ryzyko jakie podjąłem było związane z progami, bo nie wiedziałem co tak naprawdę stoi za ich stanem. Ale teraz... Chrzanić wady. Wad już nie ma. Gorzej, że kosztowały swoje, ale przynajmniej nie będę musiał ulegać silnym negocjacjom przy odsprzedaży, kiedy zdecyduję się na wymianę na Nitro/Journey! Tylko Dodge Smile)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
karo_caliber

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 23 Mar 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): toruń
Posiadane auto: bmw
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 07 Maj 2018, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi się udało kupić egzemplarz po lifcie, póki co wszystko OK poza małymi stukami i skrzypieniem na przodzie.
Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marti082317

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Sty 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): WLKP
Posiadane auto: Dodge Caliber
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 04 Cze 2018, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobry wieczór. Mam okazję kupić Calibra z silnikiem 2.4 skrzynia manualna. Na początek do wymiany jest podobno tłumik i klocki hamulcowe. O ile klocki mnie nie przerażają, to tłumik jednak na Allegro nie występuje jako nowy. Czy ktoś coś podpowie, bardzo proszę. Poznałbym także chętnie przybliżone spalanie tego auta w wersji 2.4 170KM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bbkr

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
PostWysłany: Czw 07 Cze 2018, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tlumik OEM sprowadzi Ci dealer Fiata. Ale szkoda na to kasy, bo oryginalny tlumik jest bardzo kiepski.

Ja polecam MagnaFlow (caly cat-back, czyli zastepuje tlumik i rezonator) - tu moj filmik https://www.youtube.com/watch?v=gHwJcLo7ois . Do dzisiaj dziala bez zarzutow. Nie wiem ile teraz MF kosztuje, ale jak nie zmiescisz sie z budzetem to lepiej isc do warsztatu i niech wspawaja nowy tlumik dowolnego producenta.

Spalanie 2.4L - 10 autostrada normalnie, 14 autostrada agresywnie, 11 miasto norma, 18 miasto agresywnie. Tylko ze u mnie spalanie jest charakterystyczne dla skrzyni CVT - gdy da sie jej pracowac w spokoju i trzymac silnik na 2-2.5K stalych obrotow to miasto nie rozni sie od autostrady zbytnio. Gdy wbija sie silnik co chwila w "performance mode" i zmusza skrzynie do pracy w szerokim zakresie idzie na to kupa energii.
Na manualu powiniennes sie spodziewac okolo 10 miasto i 8 autostrada przy normalnej jezdzie.

Duzo, ale od razu mowie ze warto! Bardzo dobry silnik, wysoki moment obrotowy na poczatku skali, super dynamika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Joemaster

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Słupsk
Posiadane auto: Dodge Caliber SE, 2.0 156 KM
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 05 Lip 2018, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karo_caliber napisał:
mi się udało kupić egzemplarz po lifcie, póki co wszystko OK poza małymi stukami i skrzypieniem na przodzie.
Very Happy


to podobnie jak i mi, od maja posiadaczem jestem polifiingowego 2.0 se.
I podobnie skrzypienie w zawieszeniu, po sprawdzeniu do wymiany tuleje gumowe, niebawem wymieniam i mam nadzieję na ciszę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 05 Lip 2018, 13:20    Temat postu: reklama

Powrót do góry
TobiWUJO

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość/region): SY
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.0 CRD SXT \'08
Piwa: 7/4
PostWysłany: Czw 05 Lip 2018, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

14L autostrada agresywnie Smile dodaj jeszcze 6L Very Happy Very Happy
_________________
Caliber CRD 206KM / 406NM + GARRETT GTB 2260 VK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bbkr

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
PostWysłany: Pią 06 Lip 2018, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TobiWUJO napisał:
14L autostrada agresywnie :) dodaj jeszcze 6L :D :D


Nie autobahn, tylko polska autostrada :) Czyli dynamicznie ale do okolo 160km/h. Probowalem kiedys mojego cisnac ile fabryka daje, ale temperatura skrzyni CVT poleciala niebezpiecznie blisko wejscia w limp-mode. Musialbym dodatkowa chlodnice zalozyc do takich zabaw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marti082317

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Sty 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): WLKP
Posiadane auto: Dodge Caliber
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 08 Lip 2018, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Bardzo proszę o poradę Dziś byłem oglądać pierwszego Calibra
Co to znaczy że taśma w kierownicy jest do wymiany? Chodzi o airbag?
I drugie-zapala się kontrolka od klimy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pumeks

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 20 Wrz 2017
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość/region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.0 SXT
Piwa: 2/1
PostWysłany: Nie 08 Lip 2018, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marti082317 napisał:
Witam
Bardzo proszę o poradę Dziś byłem oglądać pierwszego Calibra
Co to znaczy że taśma w kierownicy jest do wymiany? Chodzi o airbag?
I drugie-zapala się kontrolka od klimy?


Najlepiej podłącz OBD-2 do Dodga (podłącza się je po lewej stronie na samym dole po stronie kierowcy), którego chcesz kupić i na komórce w aplikacji Torque zobacz jakie ma błędy.

Ja tak robiłem i dwa auta odpadły, bo sprzedający przyznali się do kilku rzeczy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group