Pompa sprzęgła - wypada ramię

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
malcolm_x

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 07 Cze 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Trafic bus 1.9DCI 100 '04
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 30 Maj 2018, 00:14    Temat postu: Pompa sprzęgła - wypada ramię Odpowiedz z cytatem

Mam problem - wypadło w moim Traficu ramię od pompki sprzęgła - tam gdzie końcówkę nakłada się na bolec przy pedale sprzęgła. Jak założę spowrotem to mogę włączyć sprzęgło, ale zaraz znów wypada i [cenzura].
W tym bolcu jest taki rowek i nie wiem czy ta końcówka ramienia ma tylko na zatrzask się na tym trzymać czy powinna być jeszcze jakaś zawleczka żeby to się trzymało?
W samym ramieniu nic nie widać żeby było ułamane. Kurcze jeśli to jest tylko na zatrzask, to nie wiem jak to przedtem się trzymało, przecież żeby wdusić tą pomkę sprzęgła to trzeba sporej siły...

Ktoś miał podobny problem? Załączam fotki jaką mam pompkę.


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
malcolm_x

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 07 Cze 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wielkopolska
Posiadane auto: Renault Trafic bus 1.9DCI 100 '04
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 05 Cze 2018, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK, więc po nieudanych poszukiwaniach co tam powinno na prawdę być do zabezpieczenia łączenia tego ramienia pompy sprzęgła z pedałem, poradziłem sobie zwykłą zawleczką!
Kupiłem taki zestaw:

I trochę doprofilowałem jedną z tych mniejszych - akurat pasowała żeby trzymać ten trzpień pedału sprzęgła w rowku.
Ale żeby tam dojść, musiałem upierniczyć tę plastikową półkę pod kierownicą - wolałem to zamiast rozkręcać całą cholerną deskę rozdzielczą...

Może się komuś przyda kiedyś. A jeśli ktoś akurat ma dostęp, to byłbym wdzięczny za fotkę jak wygląda to łączenie, czy np. jest tam jakaś fabryczna zawleczka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
NOVARTI

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 17 Sty 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): MAZOWIECKIE
Posiadane auto: RENAULT TRAFIC 2,0 DCI
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 17 Sty 2020, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj kolego,

Mam ten sam problem ze spadającym ramieniem pompy sprzęgła i chciałbym dopytać czy rozwiązanie problemu które zastosowałeś okazało się skuteczne i czy problem został całkowite rozwiązany ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group