Hamulec reczny JAZZ II

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nightclouwer

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdańsk
Posiadane auto: Jazz II, 2005
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 24 Maj 2018, 17:59    Temat postu: Hamulec reczny JAZZ II Odpowiedz z cytatem

Witam, mam problem z odczepieniem linki hamulca ręcznego od zacisku (wiadomo tylne koła). Wyciągam zawleczkę no i praktycznie nie wiem co dalej. Kręcąc śrubą od linki tylko skręcam gumową osłonę linki. Proszę o jakąś poradę.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
PostWysłany: Czw 24 Maj 2018, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy kolega może patrzył do serwisòwki ?
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
nightclouwer

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdańsk
Posiadane auto: Jazz II, 2005
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 25 Maj 2018, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie. Ale mówi Pan że to dobry trop? Zaraz zobacze co i jak. Jak pomoże zimne piwko stawiam Smile


Sprawdzałem serwisówke i w sumie za dużo tam nie opisali. Doszedłem do tego samego punktu co jest opisane. Mianowicie wyciągnać spinke, a potem odrazu odłączyć linke. Tylko właśnie jak ją odłaczyć. Albo tempy jestem albo coś mam nie tak z tym mocowaniem. (mam tarcze nie bębny)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
PostWysłany: Pią 25 Maj 2018, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukam w necie i spróbuję dać ci pełną odpowiedz w postaci fotek.

Ps. Jeżeli to "Pan" odnosi się do mnie to nie używaj tego strierdzenia. Jestem kedlaw07, właściciel Mruczka Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bat1

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztyn
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2004
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pią 25 Maj 2018, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja robiłem to tak ze odkręcałem dwie śruby (chyba na klucz 14) od mocowania linki. Za zaciskiem z prawej lub lewej do środka samochodu zależy z której potrzebne. Wtedy nie trzeba luzować linki w kabinie i swobodnie schodzi z zacisku. Tylko nie rozumiem jaka tam ma być zawleczka? Ja nie zauważyłem, ale może jak rozwiniesz to zaczaję i coś więcej podpowiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pią 25 Maj 2018, 17:09    Temat postu: reklama

Powrót do góry
nightclouwer

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdańsk
Posiadane auto: Jazz II, 2005
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 25 Maj 2018, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli o te śruby chodzi to też nad nimi myślałem, niestety są tak zardzewiałe że prędzej je ukęęce a niżeli odkręce. Zalałem je WD zobaczymy. Może tak się uda. Co nie zmienia faktu że ta linka wygrywa xd

[img] https://drive.google.com/open?id=1NbTy0DLx6oV6r9nn09H0gDulGPebY5eu [/img]

Tu jeżeli chodzi o tą zawleczkę. No neta przekopałem. Próbowałem od innych modeli rozwiązanie wziąć, ale nie pykło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bat1

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztyn
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2004
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pią 25 Maj 2018, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi śrubami to dobry klucz na 1/2 cala i dasz rade nic się nie urwie. Mocne te śruby są .Miałem tez zapieczone te śruby. Ewentualnie młotkiem obstukać trochę podczas odkręcania. I wtedy masz lepszy dostęp do tej zawleczki. A potem śrubokręt ślusarski i młotek i trochę cierpliwości i powinna puścić ta zawleczka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedlaw07

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość/region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
PostWysłany: Sob 26 Maj 2018, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak obiecałem fotki w plikach pdf:

http://hostuje.net/file.php?id=db61644d2bfc631e6bdb103a45eaf8a7 (PDF, 965 KB)
http://hostuje.net/file.php?id=f16583e15df5e0a7288f7e830385d2e2 (PDF, 1,05 MB)
http://hostuje.net/file.php?id=83a84dd3268d07969b4091a478f63774 (PDF, 974 KB)

Mam nadzieję że się przyda.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group