Ile wytrzyma zurzyte sprzeglo?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieczyk111

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Ostrów wlkp
Posiadane auto: citroen c5 2.0
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 05 Maj 2018, 17:08    Temat postu: Ile wytrzyma zurzyte sprzeglo? Odpowiedz z cytatem

Witam. Wybralem sie na wakacje za granive. 2000km. W polowie drogi na tempomacie i wysokich biegach sprzeglo mi sie kilka razy przeslizgnelo. Dojechalem na miejsce juz bez tempomatu. Troche jezdzilem by zwiedzac. Zauwazylem ze coraz bardziej poszarpuje. W poniedzialek wracam spowrotem i pytanie czy wroce na tym sprzegle do domu? 2000 km na autostradach ? Czy lepiej nie ryzykowac ? Ja takie sprzeglo moze jeszcze wytrzymac? 130kkm objawy od okola 1000km ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
PostWysłany: Sob 05 Maj 2018, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O jakim aucie rozmawiamy?
Na dwoje babka wróżyła albo dojedziesz albo nie. Na pewno bez gwałtownych ruszań,bez gwałtownych przyspieszeń.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pieczyk111

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Ostrów wlkp
Posiadane auto: citroen c5 2.0
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 05 Maj 2018, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sportage 2008. No właśnie najgorzej przy ruszaniu pod górkę. Wydawało mi się ze mogę zaryzykować, wolałem się jednak upewnić i chyba się puszczę. Sprzęgła tu teraz mi nie wymienia. Jest długi weekend do środy.
A czy podczas stałej prędkości na autostradzie sprzęgło zuzywa się ? Czy nie pracuje ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Grzybeq

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
PostWysłany: Nie 06 Maj 2018, 08:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się ślizga to się pali, więc zużywa.

Ogólnie tarcza sprzęgłowa pracuje (przenosi energię) od momentu pojawienia się punktu styczności z kołem zamachowym do momentu pełnego połączenia (kiedy przestaje się ślizgać). W chwili pełnego wciśnięcia pedału sprzęgła tarcza jest oddalona od koła i jedynym elementem pracującym (licząc ruch obrotowy) jest łożysko oporowe, które przy puszczonym pedale sprzęgła jest w stanie spoczynku.

Sprawdź sobie przełożenia skrzyni i policz jaką powinien wskazywać prędkość przy danych obrotach. To musi się zgadzać. Jeśli zacznie Ci się ślizgać - wskazana prędkość będzie niższa niż obroty...

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
PostWysłany: Pon 07 Maj 2018, 09:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro pytałam o auto to dałam do zrozumienia,że trzeba by zmienić dane p profilu, bo za każdym razem ,przy założeniu kolejnego tematu nie będzie wiadomo o czym rozmawiamy.
Od Ciebie zależy czy podejmiesz ryzyko jazdy z tym sprzęgłem.W pewnym momencie wciśniesz sprzęgło i pedał zostanie w podłodze.Zostanie jazda bez niego .Da się jechać bez sprzęgła,ale trzeba trochę pokombinować.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pon 07 Maj 2018, 09:29    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Grzybeq

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
PostWysłany: Wto 08 Maj 2018, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisze Koleżanka Emiś - albo pedał wpadnie, albo po puszczeniu go będzie tylko smród, a auto pozostanie w miejscu. Wszystko zależy co Ci się w tym sprzęgle kończy - tarcza czy docisk...

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
tomek3323saa

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 11 Maj 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: fiat
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 11 Maj 2018, 09:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuję to zużyte sprzęgło wytrzyma około dwóch lat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Silwer

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 487
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódzkie
Posiadane auto: A4 B6 1.8t quattro avant
Piwa: 25/1
PostWysłany: Wto 15 Maj 2018, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jakiej podstawie tak sądzisz???? Zużyte klocki też mają wytrzymać około dwóch lat? A może zużyty rozrząd tyle wytrzyma?
Odpowiedź głupia jak i pytanie (za przeproszeniem). Jak można ocenić stan faktyczny danego elementu. Podjedź do mechanika i niech spojrzy na pasek rozrządu. Nie będzie w stanie określić ile wytrzyma. Jeśli określi to trzeba zmienić mechanika!
Tak samo ze sprzęgłem. Ilu kierowców, tyle sposobów jazdy i tyle.
To jakby zapytać: Kapie mi olej. Na ile kilometrów go wystarczy?
Pozdrawiam.
_________________
Trabant 601 84\\\'
A4 B6 1.8t quattro Avant 03\\\'
SHL M11 63\\\'
A4 B6 1.8t Avant 01\\\'
Nie pytaj mnie-czy można, zapytaj siebie-czy warto? Bo można wszystko, ale nie wszystko warto...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dariusz232

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 22 Maj 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): wawa
Posiadane auto: fiat
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 22 Maj 2018, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co się orientuję to zużyte sprzęgło wytrzyma około trzech lat. Mi takie sprzęgło wytrzymało nawet cztery lata , ale bardzo mało jeżdżę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Grzybeq

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
PostWysłany: Wto 22 Maj 2018, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silwer napisał:
Na jakiej podstawie tak sądzisz???? Zużyte klocki też mają wytrzymać około dwóch lat? A może zużyty rozrząd tyle wytrzyma?
Odpowiedź głupia jak i pytanie (za przeproszeniem). Jak można ocenić stan faktyczny danego elementu. Podjedź do mechanika i niech spojrzy na pasek rozrządu. Nie będzie w stanie określić ile wytrzyma. Jeśli określi to trzeba zmienić mechanika!
Tak samo ze sprzęgłem. Ilu kierowców, tyle sposobów jazdy i tyle.
To jakby zapytać: Kapie mi olej. Na ile kilometrów go wystarczy?
Pozdrawiam.


Smile
Czytając Twój opis przypomniało mi się jak kiedyś trafiłem na pasek z którego wyłaziły już sznurki - taki (choć nie jestem mechanikiem) określiłbym już raczej w minutach Very Happy

W czasach technikum słyszałem teorię, że jeżeli z malucha ze skrzyni cieknie olej to znaczy, że jeszcze tam jest Wink
Oczywiście trzeba to wszystko traktować z przymrużeniem oka Wink

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Silwer

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 487
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódzkie
Posiadane auto: A4 B6 1.8t quattro avant
Piwa: 25/1
PostWysłany: Pią 25 Maj 2018, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W trabancie też mam zużyte sprzęgło już 5 lat. Też mało jeżdżę-10km rocznie. Na przegląd i powrót. Obalę Twoją teorie, bo pewnie jeszcze z 10 lat wytrzyma. Laughing
Nie chce mi się uzewnętrzniać....
_________________
Trabant 601 84\\\'
A4 B6 1.8t quattro Avant 03\\\'
SHL M11 63\\\'
A4 B6 1.8t Avant 01\\\'
Nie pytaj mnie-czy można, zapytaj siebie-czy warto? Bo można wszystko, ale nie wszystko warto...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group