Doblo 1.6 2014 nie działa blue&me

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adzia

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Touran, 2.0, 2013
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 05 Maj 2018, 23:05    Temat postu: Doblo 1.6 2014 nie działa blue&me Odpowiedz z cytatem

Kupiłem auto od ruska z Berlina i nie działa blue&me. Miga licznik kilometrów. Po za tym dostałem jeden kluczyk z pilotem i jeden zwykły , czy to fabryczny komplet? Gdzie znajduje się moduł Blue& Me, jedni piszą że za fotelem kierowcy inni że za fotelem pasażera
_________________
Pierwsze auto - fiat 600d
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Nie 06 Maj 2018, 22:29    Temat postu: Re: Doblo 1.6 2014 nie działa blue&me Odpowiedz z cytatem

Co do kluczyków to komplecik fabryczny tak własnie wygląda.
Migający licznik przebiegu powinien wzbudzić Twoją czujność w momencie zakupu ktoś mógł coś kombinować z licznikiem lub podmienić celem ukrycia przebiegu. Spróbuj wykonać osiowanie proxy, może licznik przestanie puszczać do Ciebie "oczko".
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Adzia

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Touran, 2.0, 2013
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 07 Maj 2018, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo wiem co znaczy osiowanie proxy, jak to wykonać.
_________________
Pierwsze auto - fiat 600d
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Wto 08 Maj 2018, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To wczytanie do body kompa (komputera pokładowego) wszystkich dołączonych do systemu urządzeń i ich kalibracja. Osiowanie wykonywane jest kompem diagnostycznym, można je wykonać w ASO lub w w warsztacie mającym odpowiedni komputer diagnostyczny lub samemu programem Multiecuscan w wersji zarejestrowanej dostępnym w necie za 50euro i odpowiednim kabelkiem też dostępnym w necie.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Adzia

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Touran, 2.0, 2013
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 08 Maj 2018, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź.
Ja bym to nazwał aktywacja funkcji w module komfortu. Bawiłem się kiedyś kabelkiem VW Touran kiedy dorabiałem lusterka składane elektrycznie.
W moim przypadku jest coś namieszane w numeracji centralki B&M, posiadam 51953535 a chyba powinno być 51882404. Czy niedziałająca klima może mieć coś wspólnego z tym modułem, bo tylko coś kliknie zaszumi 2 sek. i potem cisza.
_________________
Pierwsze auto - fiat 600d
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 08 Maj 2018, 22:05    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Adzia

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Touran, 2.0, 2013
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 13 Maj 2018, 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piohol napisał:
To wczytanie do body kompa (komputera pokładowego) wszystkich dołączonych do systemu urządzeń i ich kalibracja. Osiowanie wykonywane jest kompem diagnostycznym, można je wykonać w ASO lub w w warsztacie mającym odpowiedni komputer diagnostyczny lub samemu programem Multiecuscan w wersji zarejestrowanej dostępnym w necie za 50euro i odpowiednim kabelkiem też dostępnym w necie.


Można prosić o link do tego programu. Kabelek Multiecuscan z oprogramowaniem już kupiłem (czerwona wtyczka) czy w nim muszę aktualizować soft bo nie widzę mojego silnika 1.6 MJ, 105 KM .

Nowa centralka B&M (51944597) założona, bez instalacji działa telefon, mowa polska wgrana ale wystąpił komunikat po wgraniu polskiej mowy, zapalił się check engin oraz wyświetlił komunikat "sprawdź silnik". Nie wiem dlaczego, przecież wgrywałem tylko Languare PL. Licznik nadal miga.
_________________
Pierwsze auto - fiat 600d
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Nie 20 Maj 2018, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adzia napisał:

Można prosić o link do tego programu. Kabelek Multiecuscan z oprogramowaniem już kupiłem (czerwona wtyczka) czy w nim muszę aktualizować soft bo nie widzę mojego silnika 1.6 MJ, 105 KM .

.


Proszę oto link : http://www.multiecuscan.net/ .Jest silniczek 1.6MJ w Doblo.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Adzia

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Touran, 2.0, 2013
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 21 Maj 2018, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Silnik 1.6 MJ 16V jest, ale żadnej funkcji nie obsługuje (wszystkie funkcje na czerwono), chyba że za 50,- eur. W Body jedna funkcja na zielono - CAN INFO. Czyli osiowania Proxy modułu B&M nie zrobię a o to mi głównie chodziło.
Czy są inne interfejsy co to osiowanie zrobią.
Kupowałem taki :
http://allegro.pl/interfejs-multiecuscan-fiat-alfa-romeo-lancia-obd2-i6649448727.html
a dostałem taki : http://allegro.pl/fiat-alfa-romeo-lancia-multiecuscan-vag-kkl-obd2-i7210762114.html

Nie wiem czym się one różnią, oprócz ceny.
_________________
Pierwsze auto - fiat 600d
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Pon 21 Maj 2018, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kabelkiem VAG-kkl (który kupiłeś na wskazanych aukcjach) nie połączysz się ze swoim samochodem. Program w wersji free który pobrałeś też nie obsłuży silnika 1.6mj. Pozostaje zakupić licencję programu i kabelek elm-327 w wersji 1.3 lub nowszej + przejściówkę nr3 (zółtą). Takim zestawem połączysz się ze wszystkimi systemami w Doblo 1.6 mj. Jeżeli chcesz diagnozować inne samochody FCA będziesz musiał dokupić jeszcze kilka przejściówek i w niektórych modelach będziesz mógł wykorzystać zakupiony wcześniej kabelek VAG-kkl. Sprzedawcy na alledrogo zawsze naciągali kupujących ale to co można przeczytać w opisach akcji niektórych interfejsów to już przekracza wszelkie granice przyzwoitości i to przestarzałe oprogramowanie dołączane do kabli - żenada. Program MES w wersji bodajże 3,3 z witaminką można znaleźć w necie jednak instalując taki program wiele ryzykujesz mogąc uszkodzić sterowniki w samochodzie - wersja registered - czyli oryginalna gwarantuje dobrą diagnostykę i wsparcie autora programu na forum Multiecuscan-a. Kolejne aktualizacje programu bardzo szybko obsługują najnowsze modele stajni FCA. Wersją MES-a 4.1 zdiagnozujesz większość systemów fiata Tipo, alfę Giulię i Stelvio. A przecież samochody te pojawiły się w salonach w ostatnim okresie. Koszt 50 euro (~220PLN ) to koszt 1-2 podłączeń samochodu w ASO - czy to naprawdę majątek - widząc jakie możliwości ma ten program i jak szybko się rozwija.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Adzia

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Touran, 2.0, 2013
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 22 Maj 2018, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy tym kabelkiem co kupiłem razem z zakupionym za 50,- eur programem 4.1 połączę się z moim autem Doblo 1.6 MJ 263 16V? Mam też kabelek VAG168, służy do VW Touran, Passat i Tiguan. Czasami jakąś funkcję trzeba zmienić i wszystko działa dobrze, czy fiata też obsłuży z odpowiednim programem?
_________________
Pierwsze auto - fiat 600d
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Sro 23 Maj 2018, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten kabelek pociągnie starsze wersje fiata, Twój jest poza jego zasięgiem.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group