Renault Trafic 1.6 i notoryczne gryzienie przez kuny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
faloxx

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Sucha Beskidzka
Posiadane auto: Renault Trafic 2015 1.6
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 04 Maj 2018, 10:56    Temat postu: Renault Trafic 1.6 i notoryczne gryzienie przez kuny Odpowiedz z cytatem

Cześć.

Jeżdżę Trafikiem 1.6 rocznik 2015. Jest to samochód służbowy i generalnie sprawuje się dobrze. Jednak jest jeden problem, a polega on na tym, że samochód jest notorycznie gryziony przez kuny. A konkretnie przewód/rura od turbo, idzie tam powietrze sprężone. Jest to rura z szarego silikonu, małe kolano znajduje się na górze silnika, a dłuższy odcinek jest dostępny od dołu. Ten element wybitnie przyciąga kuny, oprócz tego gryzą też wygłuszenie na masce i grodzi, ale w porównaniu do tej rury, nie jest to tak dokuczliwe.

Samochód został właśnie pogryziony już trzeci raz. Stosowałem różne środki chemiczne, jest też zamontowany brzęczyk pod maską, jednak to nie pomaga. Najgorsze, że kawałek tej rury to koszt 1500 netto i w tym momencie dwu i pół roczny samochód będzie miał wymianę tego elementu już trzeci raz.
Autoryzowany serwis twierdzi, że tej rury nie można w żaden sposób zabezpieczyć, bo drgania, bo temperatura itp. Wiadomo, dla nich nie zależy na rozwiązaniu problemu, nie chodzi o to by złapać króliczka, tylko by go gonić. Zwracam się więc do użytkowników forum, czy ktoś miał podobne problemy, może ktoś się z tym uporał? Da się to jakoś zabezpieczyć? A może jakiś zamiennik? Help.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marekwodniak

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 659
Skąd jesteś (miejscowość/region): Brzeszcze
Posiadane auto: Reno Clio 3 oraz Fluence 1,6 16 V
Piwa: 29/27
PostWysłany: Pią 04 Maj 2018, 11:11    Temat postu: Renault trafic Odpowiedz z cytatem

Zacznij od kostki WC powieś ją w komorze silnika u mnie pomogło .Inne rozwiązanie to owinąć szeroką taśmą tą rurę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Jacek1022

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Toyota Corolla 1,6 Comfort 2016 r.
Piwa: 6/3
PostWysłany: Pią 04 Maj 2018, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem podobny problem. Od dwóch lat mam zamontowany pod maską silnika elektroniczny odstraszacz kun KEMO FG022, który polecam. Od momentu zamontowania go problem zniknął.

http://allegro.pl/samochodowy-odstraszacz-kun-szczurow-kemo-fg022-i6674112342.html

Powodzenia :) .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
faloxx

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Sucha Beskidzka
Posiadane auto: Renault Trafic 2015 1.6
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 07 Maj 2018, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chemię już stosowałem, zarówno kostki wc, jak i dedykowaną w sprayu. Jest też brzęczyk ultradźwiękowy. Jak widać, nie jest to skuteczne.

Na chwilę obecną pomysł jest taki, żeby założyć na wierzch rurę spiro, na końcach złapać opaskami, okleić też taśmą zbrojoną, no i może coś z tego będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marekwodniak

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 659
Skąd jesteś (miejscowość/region): Brzeszcze
Posiadane auto: Reno Clio 3 oraz Fluence 1,6 16 V
Piwa: 29/27
PostWysłany: Pon 07 Maj 2018, 18:49    Temat postu: Reno Trafic Odpowiedz z cytatem

Dobry pomysł opisz kiedyś jak się sprawdziło .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pon 07 Maj 2018, 18:49    Temat postu: reklama

Powrót do góry
raver74

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztyn
Posiadane auto: Trafic 2.0 DCI 115PS 2009r & Trafic 2.0 DCI 115PS 2014r
Piwa: 4/0
PostWysłany: Wto 08 Maj 2018, 09:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem że jest partia wadliwych rur i same się łuszczą i rozwarstwiają.Mój kolega tak miał w Traficu 1.6.Ani śladu po żadnej kunie.Rura sama się łuszczyła ale serwis twierdził że to kuna i odmawiał wymiany w ramach gwarancji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group