Powietrze w układzie chłodniczym, twarde węże po ....

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pcsoft

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wielkopolskie
Posiadane auto: Renault Trafic III 1.6 2014
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 11 Mar 2017, 20:19    Temat postu: Powietrze w układzie chłodniczym, twarde węże po .... Odpowiedz z cytatem

Witam

Renault Trafic III 1.6 Biturbo 120KM 2014 nowy model

Problem mam z powietrzem w układzie chłodniczym, na nagrzanym silniku robią się twarde węże.
Dodam że test CO2 w układzie negatywny w kilku warsztatach powtarzany, rura tłumika czysta że jeść z niej można, brak białego dymu nawet przy ostrym gazowaniu i przy odpalaniu.
Bagnet i korek od oleju czysty. Olej kolor czarny.
W kabinie gorąco jak ustawię na max. Nawet po przejechaniu tych 10km.
Silnik chodzi jak chodził pięknie, bez problemów, moc ma. Odpala na cyk.
Przejechane niby 36tys km i na tyle wygląda.
Znalazłem 4 odpowietrzniki i wszystkimi odpowietrzyłem układ kilkukrotnie.
Po przejechaniu 5-8km w zbiorniku brak płynu, węże twarde a po odkręceniu korka płyn wraca czasem nawet pod korek. Po przejechaniu bez odpowietrzania 10-12 km lub ostrym zasuwaniu wyrzuca płyn korkiem.
Brakuje mi już sił i słów na to co się dzieje.

Trasa 25km trzeba go odpowietrzać 3-4 razy no chyba ze ruszam rano zimnym to 2 razy.

Dodam że wszystkie 3 pompy wody wymienione, korek wymieniony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
arsen008

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
PostWysłany: Sob 11 Mar 2017, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie masz już na to gwarancji ?? auto młode mały przebieg . Czy może było bite i ktoś słabo poskładał ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pcsoft

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wielkopolskie
Posiadane auto: Renault Trafic III 1.6 2014
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 12 Mar 2017, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gwarancji nie ma raczej bo bite było dwa razy. Raz Francja raz Polska.
Jeździłem tym od sierpnia i było ok teraz się wysypało na autostradzie płyn wywalił wężem u dołu chłodnicy i tak się dzieje cały czas już ze szybko węże robią się twarde.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
BlackRaven

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość/region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
PostWysłany: Pon 13 Mar 2017, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam nadzieję że odpowietrzasz na zgaszonym silniku po kolei odkręcając odpowietrzniki od najniższego z odkreconym korkiem płynu
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pcsoft

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wielkopolskie
Posiadane auto: Renault Trafic III 1.6 2014
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 13 Mar 2017, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak na zimnym próbowałem od dołu do góry i nawet na ciepłym i nic cały czas powietrze.
Nawet raz rurkę założyłem metrową na odpowietrznik i odpowietrzałem wprost do zbiorniczka i co jakiś (krótki) czas bąbel powietrza leciał na pracującym silniku. A płynu w zbiorniku nie ubywało czyli to powietrze się chyba w silniku produkuje i idzie do obiegu wody.

Najlepsze w tym wszystkim jest to że chłodnica przeważnie jak się zapowietrzył to zimna całkowicie. Pewnie obiegu w tym momencie nie ma.

Zawiozłem do mechanika od głowic i teraz on będzie szukał bo już nie mam na to sił.
Każdy z dotychczasowych mechaników na początku jak podchodził mówił ze głowica a po 20-30 min obserwacji mówił ze nie wie co to ale chyba nie głowica. Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pon 13 Mar 2017, 21:22    Temat postu: reklama

Powrót do góry
BlackRaven

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Gru 2013
Posty: 1598
Skąd jesteś (miejscowość/region): Śląsk
Posiadane auto: Laguna 3 Coupe 2.0 Dci
Piwa: 70/2
PostWysłany: Wto 14 Mar 2017, 09:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale czy odpowietrzasz na zgaszonym silniku ?
_________________
Gdy idziesz po taniości zawsze kończy się drogo
Yamaha FJ 1200
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
arsen008

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
PostWysłany: Wto 14 Mar 2017, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uszkodzona głowica lub uszczelka pod głowicą . Taki sam przypadek miał kolega w VW passat 2.0 tdi z początku produkcji tam głowice pękały . Jak jeździł na miejscu to płynu nie ubywało ale jak jechał do pracy za granice to dolewał nawet 2 litry . Płyn ubywał tylko przy prędkościach autostradowych . Auto nie kopciło brak innych objawów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
arsen008

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
PostWysłany: Wto 14 Mar 2017, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno , jak bym sprawdził drożność wszystkich przewodów czy przypadkiem nie ma jakiegoś obcego przedmiotu . Słyszałem raz że mechanik zostawił kawałek szmaty i później gościu szukał usterki przez rok. Robiło się podciśnienie na wężach i wywalało płyn na każdej złączce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pcsoft

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 11 Mar 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wielkopolskie
Posiadane auto: Renault Trafic III 1.6 2014
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 15 Mar 2017, 02:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odpowietrzam na zgaszonym i włączonym jak idzie na wszystkie sposoby żaden nie pomaga. Odpowietrzałem nawet najniższym zaworkiem na pracującym silniku poprzez rurkę wprost do otwartego zbiornika wyrównawczego jeżdżąc i cały czas z rurki wydostawało się powietrze ale przynajmniej szło jechać : )

O szmacie też już myślałem i szukałem fakt nie wszędzie bo do komory silnika kamerą nie zaglądałem. Węże czyściutkie. Tak by to pasowało na zatkane kanały w silniku po prostu jak go odpowietrzę do płyn chłodniczy wleci tam i zacznie się gotować. Jak się gotuje to robią się bąble powietrza i wędrują ku górze. A kanały nie są drożne do końca bo mała szmata je zapchała.

Fakt było auto jakieś 2-3 tygodnie przed tą usterką u lakiernika i po nim na autostradzie przy 160 i po 5 min jazdy zgubiłem płyn, bo takie ciśnienie było że wąż poleciał. A wcześniej jeździłem po autostradzie nawet i 30min z tą prędkością a było cieplej i było wszystko ok.

Oddałem do faceta co od lat UPG robi i podobno stwierdził że uszczelka. Jest już drugi dzień u niego i auta nawet chyba nie dotknął, bo alarm pokazuje cały czas że auto jest zamknięte maska zamknięta a alarm uzbrojony. Chyba nie wiem jak ale laparoskopowo se to sprawdził, bo twierdzi że już sprawdzał i to uszczelka Laughing jutro za nie się już bierze.

Zobaczymy oby to było to, a nie że mi uszczelkę wymieni a silnik będzie gorzej chodził a problem nie zniknie.

Naprawdę mam dość. Na pewno Wam odpisze czy pomogło czy szukam przyczyny dalej. Około tygodnia ma trwać naprawa oby do piątku się wyrobił. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marko81

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość/region): Radom
Posiadane auto: mitsubishi carisma.Seat Altea 1.6 16V 2005.Renault Megane 1.6 16V 2005
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 17 Mar 2017, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może pompa wody się skończyła.Takie same objawy występują.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
davido_2006

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Gru 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): katowice
Posiadane auto: trafic iii
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 27 Gru 2017, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Jak skończył się problem? Mam podobne objawy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
misprzekliniak

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 53
Skąd jesteś (miejscowość/region): dolny slask
Posiadane auto: trafic 1,6dci
Piwa: 2/0
PostWysłany: Nie 04 Mar 2018, 14:22    Temat postu: podnoszę temat do góry... Odpowiedz z cytatem

davido_2006 napisał:
Witam! Jak skończył się problem? Mam podobne objawy...

Czy założyciel postu może podać przyczynę problemów?
_________________
... obecnie trafic 1,6 dci 115
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
raver74

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztyn
Posiadane auto: Trafic 2.0 DCI 115PS 2009r & Trafic 2.0 DCI 115PS 2014r
Piwa: 4/0
PostWysłany: Pon 07 Maj 2018, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem identyczny przypadek w Traficu.Objawy identyczne jak uszczelka ale okazało się że padła chłodniczka spalin przy zaworze EGR.To częsty przypadek w Traficach 1.6. Sam silnik to tragedia i przebiegiem i bezawaryjnością nigdy nie dorówna 2.0 dci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
arsen008

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 140
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gorlice
Posiadane auto: Doblo 1.9 JTD 2006 + Trafic 2.5 dci automat
Piwa: 3/3
PostWysłany: Pon 07 Maj 2018, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie szukam renault scenic z tym silnikiem , w każdej gazecie chwalą ze to kopia 2.0 dci ale z tego co inni piszą wcale nie jest to udany silnik . W Szwajcarii jest sporo z przebiegiem ponad 150 tys i mają uszkodzony silnik . Już podobno 1.5 dci po 2012 lepiej się sprawuje .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
raver74

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 17 Sty 2011
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztyn
Posiadane auto: Trafic 2.0 DCI 115PS 2009r & Trafic 2.0 DCI 115PS 2014r
Piwa: 4/0
PostWysłany: Wto 08 Maj 2018, 09:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam naoczne doświadczenia z tym silnikiem w busach które latają do Holandii i robią rocznie ok 250tys km.Tak jak w poprzedniku 2.0 dci pierwszą poważną ingerencją była wymiana łańcucha rozrządu po 500tys km tak w tym co chwila coś i serwis.Mam kolegów którym którym silnik padł po 60tys km a drugiemu teraz przy 160tys km.Silniki do wymiany i czas oczekiwania w serwisie prawie miesiąc bo schodzą jak ciepłe bułki i nie mają ich na stanie.Ja dojeżdżam ostatnie modele 2014r 2.0 dci które mają po 800tys km i chodzą jak zegarki a znam kilka które maja grubo ponad 1.000.000 km i latają dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group