Fiat Doblo 1.3 2010 nie chce odpalić

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Opsytron

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Oxfordshire
Posiadane auto: Fiat Foblo Cargo 1.3 JTD 2010
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 20 Kwi 2018, 23:15    Temat postu: Fiat Doblo 1.3 2010 nie chce odpalić Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich mój Fiat odmówił posłuszeństwa - stał cztery tygodnie i padł akumulator - po naładowaniu i ponownym podłączeniu nie odpala - kręci wolno az padnie akumulator próbowałem odpalić kablami z drugiego auta przy włączony silniku ale efekt tendam - dodatkowo kiedy podłączę akumulator natychmiast włącza się alarm - musiałem odłączyć głośnik - auto zachowuje sie tak jak na video widać :
Czy faktycznie wina leży tylko po stronie akumulatora ?? Komputer nie pokazuje żadnych błędów świece sprawdzone , olej w normie - wcześniej odpalał bez problemu nawet przy trzech sprawnych świecach - przy przekręceniu kluczyka słychać jak pompa pracuje. Sam juz nie wiem co moze byc nie tak . Z gory dziękuje za pomoc . Pozdrawiam
https://youtu.be/u0QpZ583_H4
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Sob 21 Kwi 2018, 08:10    Temat postu: Re: Fiat Doblo 1.3 2010 nie chce odpalić Odpowiedz z cytatem

Wymień aku,
Jak boisz się, że zakup nowego aku może być nie trafiony to pożycz od kogoś i podmień do testu lub wyjmij z samochodu stare aku i dostarcz do elektryka samochodowego niech wykona test jego sprawności.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jareq08

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość/region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
PostWysłany: Sob 21 Kwi 2018, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaaplikuj mu np, plaka,czy zapali ,bo moze jest inny problem. Wink
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Opsytron

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Oxfordshire
Posiadane auto: Fiat Foblo Cargo 1.3 JTD 2010
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 24 Kwi 2018, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiec tak : wymienilem na nowy naładowany akumulator i dalej to samo ... włącza się alarm i wolno kręci - rozrusznik działa bo jednak kręci świece sprawne - dalej żadnych błędów jedynie co jak obraca wolno i wolniej potem pojawia się ikonka awarii układu chamolcowego - czy moze to byc problem pompy paliwa ??? Słychać jak działa - nawet jesli filtr był by zapchany powinien odpalić chociarz na chwile - czy moze to byc związane z synchronizacją kluczyka ? Obraca ale nie dochodzi do zapłonu i po przekręceniu kluczyka załącza się alarm .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Opsytron

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Oxfordshire
Posiadane auto: Fiat Foblo Cargo 1.3 JTD 2010
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 24 Kwi 2018, 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok spróbuje aplikacji sprayem plus kolega wpadnie zresetować komputer - zobaczymy czy to pomoże .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 24 Kwi 2018, 17:19    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Opsytron

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Oxfordshire
Posiadane auto: Fiat Foblo Cargo 1.3 JTD 2010
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 25 Kwi 2018, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Update : podłączyliśmy komputer z Delfi i to się pokazało: Differential Pressure sensor , signal . Present , nie pokazuje innych błędów oprócz Battery Switch - ale akumulator został wymieniony - wszystkie błędy wykasowane - przy próbie uruchamiania widać ze są obroty wiec wszystko wyglada ok - jedynie co pozostaje to to ze silnik albo się zadtał , albo jest zalany i nie moze sprężyć albo alternator lub rozrusznik ma problemy z łożyskami - będziemy próbować go na hol na 3 biegu puszczając bardzo wolno sprzęgło przy włączonej stacyjce i prędkości ok 25-30 km moze wyżej - żeby rozruszać silniki pozbyć się ew nadmiaru paliwa . [/img]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jareq08

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość/region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
PostWysłany: Sro 25 Kwi 2018, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaproponowalem plak, aby sprawdzic ,czy silnik jest mechanicznie sprawny, tzn.,rozrzad , sterowanie zaworami etc.jesli jest ok, powinien s obie pracowac ,bez zadnej pomocy, plak jest paliwem wtedy.Jesli nie pracuje, na plaku, to jest juz zle.Zeby zapalil na ON, potrzebne jest kupe rzeczy, sprawne immo, sterownik silnika ,czujniki walu, fazy , pompa paliwa itd., sterowanie regulatorem cisnienia w pompie CR. Obawiam sie ,ze sami nic nie wskoracie... Exclamation
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Opsytron

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Oxfordshire
Posiadane auto: Fiat Foblo Cargo 1.3 JTD 2010
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 26 Kwi 2018, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok plak I tak by nic niedaleko przy tak wolnych obrotach ... podejrzewałem ze skoro rozrusznik kreci to byc moze cos z alternatorem jest nie tak i na pasku nie chce się obracać albo cos z paliwem , za duzo go napompowalo i silnik nie miał siły sprężyć . Zaryzykowalismy kolega mechanik wziął mnie na hol ... rozpędziliśmy się do 35-50 km i wrzuciłem na trójkę potem bardzo powoli puszczałem sprzęgło. Dwa razy nie chciał załapać za trzcin razem odpalił dostał obrotów ... stanęliśmy a tu nagle kupa dymu z pod maski .... odrazu go wyłączyłem ... otwieramy maskę a tam pasek od alternatora pompy i wspomagania się wytarł i urwał cały ... okazało się ze sprzęgło alternatora chamowało tak obroty - dobrze ze nie spaliłem rozrusznika .... odpala pięknie chodzi silnik bez żadnych błędów - teraz czekam na alternator i pasek i wszystko bedzie ok ... Morał z tego ???
Poluzuj pasek i sprawdz czy wszystko się obraca Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group