Dziwnie wchodzą biegi Trafic 2007 przebieg 129 000 km

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brzdąc

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 373
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vito 2.2 2010
Piwa: 16/10
PostWysłany: Czw 24 Cze 2010, 09:05    Temat postu: Dziwnie wchodzą biegi Trafic 2007 przebieg 129 000 km Odpowiedz z cytatem

Mam problem z biegami.Jakiś czas temu biegi zaczęły mi wchodzić jakoś tak dziwnie z takim "gumowym oporem" Raz była to jedynka , potem dwójka innym razem trójka.Czasem wszystkie.
Po paru dniach objawy ustapiły całkowicie na ponad tydzień.
Po tym okresie znowu mam problem.Raz jest ciężej , a raz lżej.
Byłem u mechanika - wymieniłem olej w skrzyni.Nic z niej nie wypadło.
Twierdził ,że jest mały luz na wybieraku , a tak ,że wszystko wygląda ok.

Zauważyłem ,że jak bieg wchodzi gorzej , to wystarczy wrócić na pozycję luz i jeszcze raz wrzucić.Przeważnie wtedy normalnie wchodzi.Nie trzeba przy tym puszczać i wciskać sprzegła.Obecnie bieg nawet jak wchodzi z "gumowym" oporem to i tak nie trzeba dodatkowej siły by go wrzucić.
Dziwne bo jednego dnia jest gorzej , a drugiego prawie normalnie.Skrzynia nie huczy.Sprzegło się nie ślizga.

Co to może być? Linki?Może coś z poduszką skrzynki biegów i ta się lekko przesuneła?

Dopiero w poniedziałek jadę do specy od francuzów , ale może cos podpowiecie, żebym był mądrzejszy?

P.S. Jakiś czas temu pisał o czymś takim tutaj kolega z Krakowa , ale odpisał mi na gg ,że mu przeszło po paru dniach i nie wie dokładnie co to było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
RAFAL397

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 1150
Skąd jesteś (miejscowość/region): KOŁOBRZEG
Posiadane auto: RENAULT ESPACE 4,RENAULT19 16V
Piwa: 112/0
PostWysłany: Czw 24 Cze 2010, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprawdz linki
_________________
BIENIEK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Brzdąc

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 373
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vito 2.2 2010
Piwa: 16/10
PostWysłany: Czw 24 Cze 2010, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RAFAL397 napisał:
sprawdz linki


Sprawdzę Smile

Tak czy inaczej po wizycie u mechaników od francuzów dam tu na forum znaka co i jak.

Kolego Brzdąc: nie cytujemy posta, jeśli odpowiadamy na niego tuż pod nim.

EDIT: Błagam.Nadgorliwym tez nie ma co być.


Ostatnio zmieniony przez Brzdąc dnia Sob 26 Cze 2010, 15:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
leiden

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość/region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
PostWysłany: Czw 24 Cze 2010, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wciśnij pare razy sprzęgło jeżeli będzie poprawa to do wymiany pompa sprzęgła.Jeżeli nie to raczej skrzynia Laughing
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Brzdąc

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 373
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vito 2.2 2010
Piwa: 16/10
PostWysłany: Pią 25 Cze 2010, 08:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem co w tym śmiesznego.

Nie ma różnicy czy wciskam sprzegło pare razy.Wymieniałem olej i nic ze skrzyni nie wypadło.Obstawiam/mam nadzieje ,że to linki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pią 25 Cze 2010, 08:17    Temat postu: reklama

Powrót do góry
leiden

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość/region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
PostWysłany: Pią 25 Cze 2010, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze by było Laughing ale skrzynia Exclamation
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Brzdąc

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 373
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vito 2.2 2010
Piwa: 16/10
PostWysłany: Pią 25 Cze 2010, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głupkowate te Twoje posty Rolling Eyes

Dziś odpaliłem pierwszy raz po 2 dniach.Wszystkie objawy opisane wyżej minęły Confused Po raz drugi taka sama sytuacja.

I weź jedź do mechanika..

Edit : Po półtorej doby znowu wchodzą cieżko. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Brzdąc

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 373
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vito 2.2 2010
Piwa: 16/10
PostWysłany: Pon 28 Cze 2010, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem dziś u mechanika.Linki do wymiany.
Pozostaje pytanie czy linki się popsuły od czegoś innego ze skrzyni..
Kupiłem juz linki i jutro wracam do mechanika.Wszystko już coraz gorzej chodzi.Mam obawy że to jednak coś w skrzyni.

Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Brzdąc

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 373
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vito 2.2 2010
Piwa: 16/10
PostWysłany: Wto 29 Cze 2010, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łożysko igiełkowe do wymiany. Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MOTIV

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): KIELCE
Posiadane auto: TRAFFIC 2008
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 07 Paź 2010, 21:17    Temat postu: więcej informacji Odpowiedz z cytatem

Mam ten sam problem... traffic 2007 przebieg 48tys. objawy są dokładnie takie same jak opisałeś na początku tego wątku, jakbym sam to napisał "gumowe odczucie przy wbijaniu biegów".

Byłem już u mechanika który powyciągał linki ale one chodziły lekko na wszelki wypadek przesmarował je ale nic to nie pomogło. Sad

Jak to się skończyło w twoim aucie?? jaki był koszt naprawy?? gdzie konkretnie zlokalizowana była usterka??

Z góry dzięki za informacje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Brzdąc

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 373
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Mercedes Vito 2.2 2010
Piwa: 16/10
PostWysłany: Pią 08 Paź 2010, 08:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak jak napisałem.Łożyska igiełkowe w skrzyni do wymiany.

Koszt w ASO to chyba 100zł(Części do skrzyni tylko w ASO) , ale robocizna 800zł(u normalnego mechanika) Do tego jeszcze doszła mi wymiana linek , bo po tym "gumowym" etapie już potem zwyczajnie nie chciały wchodzić biegi i linki się poniszczyły.

Do tego były też wżery na wybieraku(wymiana).Powód tego całego zamieszania , to poskąpienia przez Renault jednego zimeringu.Po zeszłej zimie wlazła tam wilgoć czy nawet ta cała chemia drogowa i rdza pojadła sobie trochę.

Tu na forum pisał jeden kolega ,że też miał takie objawy przy małym przebiegu , ale w końcu mu przeszły i już nie wróciły.
U mnie mechanicy doszli do tego jak psikneli pod wybierak WD-40 czy czymś takim.Od razu biegi zaczeły chodzić jak ta lala.

Psikanie na te linki nic nie daje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bingo11

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): TARNÓW
Posiadane auto: NISSAN PRIMASTAR 2.0 DCI 2007
Piwa: 0/1
PostWysłany: Pią 04 Mar 2016, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stary watek ale moj brat tez w 2010r kupil Movano. Juz przy kupnie tak jakos ciezko te biegi wskakiwaly. Im dluzej jechalismy , a wracalismy z Niemiec , tym ciezej bylo zmieniac. Ostatnie 200 kilometrow przed domem to bylismy juz myslami przy kupnie nowej skrzyni i bardzo nisko ocenialismy swoj wybor auta Rolling Eyes Nastepnego dnia po powrocie zaklinowal sie na 1 biegu i amen. W miedzyczasie nadjechal kuzyn i uslyszal o ,,padnietej" skrzyni. Wyciagnal mieszek lewarka i spsikal pod spodem WD-40. Po 15 minutach skrzynia byla ,, naprawiona" Ja kupilem miesiac temu mojego DCI i sytuacja byla bardzo podobna. Gdyby udalo sie wyeliminowac zanieczyszenia z codziennej eksploatacji silnika to pewnie awarii byloby jak na lekarstwo Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
wojtekcichy

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 1045
Skąd jesteś (miejscowość/region): łomża
Posiadane auto: crafter 2.5 11 BMW F10 12
Piwa: 60/3
PostWysłany: Pią 04 Mar 2016, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak brzdac napisal 6 lat temu igielki stanely i blokuja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
matii

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: Master, Ford C-max, Sprinter 313 - 906
Piwa: 5/3
PostWysłany: Czw 12 Kwi 2018, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojtekcichy napisał:
tak jak brzdac napisal 6 lat temu igielki stanely i blokuja

Panowie i ja kupiłem 2 dni temu Nissana Primastara jak kupowałem przed przyjzdem sprzedjący poinformował mnie że biegi strasznie lekko wchodzą jakby bez oporu bez wskoku ale wchodzą lekko jak w masło.Po obejrzeniu auta faktycznie na próbnej trasie tak było. W połowie trasy zniknoł wsteczny 1,3,5 dojechałem na 2,4,6 czy to będzie wina tego łożyska igiełkowego ??? Linki były wymieniane rok temu.


Winowajcą okazał się wybierak skrzyni + przy okazji wymienione 2 łożyska koszt 800zł regeneracji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group