Kondensator zapłonowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
docter4

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 31 Mar 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): małomice
Posiadane auto: kia sportage 2.0 16v 128km 1997r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 31 Mar 2018, 12:04    Temat postu: Kondensator zapłonowy Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. nie mogłem nigdzie znaleźć rozwiązania problemu, który mnie spotkał, a mianowicie jestem posiadaczem tz. kijanki 2.0 16v 1997 r. Autko spisywało się do tej pory poprawnie większych problemów nie było, aż to tego momentu. Kilka dni temu jechałem autem do domu podczas jazdy silnik zaczął mi pracować na trzy gary zgasiłem go i za chwilę chciałem odpalić ale już mi się nie udało z pod maski poszedł dym, okazało się, że powstało zwarcie instalacji. Następnego dnia wyciągnąłem instalację silnika rozłożyłem ją i okazało się, że kilka przewodów zostało nadpalonych, więc zabrałem się za lutowanie. Upaliły mi się dwa przewody biało-czerowne które były rozerwane są takiej samej średnicy i takiego samego koloru i idą od prawdopodobnie od cewek zapłonowych oraz koloru czarnego który idzie od tz. kondensatora który jest zamontowany na korpusie silnika za cewkami. Moje pytanie brzmi następująco czy jest jakaś różnica w połączeniu tych dwóch przewodów biało czerwonych i do którego kabla połączyć kabel czarny, który idzie od kondensatora. Proszę kolegów o pomoc może jakiś podgląd lub schemat. z góry bardzo dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Grzybeq

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
PostWysłany: Pią 06 Kwi 2018, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Schemat jest w dziale Manuale, a w zasadzie instrukcja jak go pobrać.

Przewód biały z czerwonym paskiem to + po stacyjce (zapłon + rozruch) - oba mają tę samą funkcję.

Z kondensatorem odpowiem mam nadzieję, ze jeszcze dziś lub jutro rano, bo właśnie szykuję się do przebudowy całego układu zapłonowego u siebie.

Pozdrawiam!


Uzupełniam.

Kondensator to również przewód biały z czerwonym paskiem.
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Grzybeq

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
PostWysłany: Nie 08 Kwi 2018, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie - wymieniałeś wiązkę - jak dobrze widzę z kostki przed przepustem wychodzi 1 kabel biało-czerwony.
W którym miejscu jest on rozdzielany na 3?

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group