Thalia mechanizm nawiewu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darek-bb

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 30 Lis 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bielsko
Posiadane auto: Thalia 1.4 8v
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 22 Gru 2017, 21:48    Temat postu: Thalia mechanizm nawiewu Odpowiedz z cytatem

Witam mam thalie z 2000 roku 1.4. 8V. Lpg. Wersja z klimatyzacja. Problem jest w tym ze szyba przednia czesto paruje:-( jak wlacze nawiew na szybe to nic nie pomaga. Teraz zaobserwowane objawy szyba wydaje sie w srodku tłusta po umyciu kilka razy jest max 3 dni ok pozniej znowu to samo, niewidzie roznicy niedzybnawiewem z zewnątrz czy z środka (wyczytalem gdzies na forum ze za przełączanie tego odpowiada jakis silniczek czy to prawda? Jak jest to gdzie i jak mozna sprawdzic) klima co roku na wiosne serwisowana pelen komplet a i jeszcze jedno jak auto dobrze sie zagrzeje to w srodku jak wlacze nawiew na gorace powietrze czuc dziwny zapach z gory dziekuje za jakies informację pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
milejow

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
PostWysłany: Pią 22 Gru 2017, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz dziurawą nagrzewnicę i opary płynu chłodzącego osiadają na szybie, dziwny zapach jest też od tego. Niestety ale czeka cię wymontowanie kompletnej deski rozdzielczej z auta i wymiana nagrzewnicy w kombajnie pod deską.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
darek-bb

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 30 Lis 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bielsko
Posiadane auto: Thalia 1.4 8v
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 22 Gru 2017, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko ze plybu nie ubywa stan trzyma zapach jest przez chwile później albo znika albo ja juz sie przyzwyczaiłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
the_1piotr

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość/region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
PostWysłany: Sob 23 Gru 2017, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziurawą nagrzewnice poznasz po gotowaniu sie płynu z powodu dostepu powietrza
mozesz tez podłaczyc specjalny cisnieniomierz na zbiornik płynu i sprawdzic utrzymanie isnienia

silniczki sprawdzisz clipem reno mozez tez ustawic pozycje graniczne klapek przesłon

prawdopodobnie cos sie stało z klapa dostepu powietrza z zewnątrz moze sie zacieła albo silnik zacina

na jesieni warto klie ustawic w autoatycznej pozycji szybciej zgania szron

oraz filtr kabinowy zawsze wymieniac na poznej jesieni bo brud na fitrze podczas wigoci moze nie przepuszczac powietrza czystego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
darek-bb

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 30 Lis 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bielsko
Posiadane auto: Thalia 1.4 8v
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 23 Gru 2017, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie ale czy ten silnuczek mozna wtmontowac kupic inny czy cos takiego? A temp. auto trzyma idealnie w polowie skali
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sob 23 Gru 2017, 15:22    Temat postu: reklama

Powrót do góry
milejow

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
PostWysłany: Sob 23 Gru 2017, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

the_1piotr napisał:
dziurawą nagrzewnice poznasz po gotowaniu sie płynu z powodu dostepu powietrza

silniczki sprawdzisz clipem reno mozez tez ustawic pozycje graniczne klapek przesłon


Co ty chcesz tam w Thalii sprawdzać, tam klima jest manualna i nic do diagnozowania???
Odnośnie pierwszej części wypowiedzi -tak się zachowuje silnik z przepaloną uszczelką pod głowicą. Jeździłem swoją Thalią prawie 2 lata z dziurawą nagrzewnicą bez widocznych ubytków płynu, ubytek mieścił się zawsze w normie dla sprawnego układu a jedyny objaw to tłusta szyba i słodkawy posmak w ustach gdy włączone było intensywne ogrzewanie. Sprawa ostatnia, obieg zamknięty łatwo rozpoznać w Thalii, gdy jest włączony, wyraźnie słychać jak dmuchawa pobiera powietrze zza schowka i wyraźnie w tamtym miejscu huczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
darek-bb

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 30 Lis 2017
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bielsko
Posiadane auto: Thalia 1.4 8v
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 24 Gru 2017, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli nie wyglada kolorowo:-\ a jest jakasozliwosc sprawdzenia szczelnosci bez rozkrecania?sorki za tyle pytan ale jestem troche ciemny w temacie aut
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
milejow

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
PostWysłany: Sro 27 Gru 2017, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja u siebie wymacałem wilgoć, wsadzając rękę pod obudowę nagrzewnicy od strony pedału gazu, czuć było wyraźnie wilgotny plastik obudowy i mokre gąbkowe wygłuszenie podłogi pod nagrzewnicą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Rdriver

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bolesławiec
Posiadane auto: Thalia 1,4 8v 2003
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sro 07 Lut 2018, 16:39    Temat postu: parowanie szyby Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z "majlow", miałem taką samą usterkę. Tłusto wilgotna wykładzina po stronie pasażera pod nogami. Po wymianie nagrzewnicy jest ok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
sebabo

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość/region): Sędziszów
Posiadane auto: RENAULT THALIA 1.4 8V 2001R
Piwa: 3/5
PostWysłany: Pon 05 Mar 2018, 22:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak piszą koledzy sprawdź czy nie ma wilgoci pod nagrzewnicą. Ja mam bez klimy i wymiane tez juz przerabiałem. Niedziela z głowy. w necie gdzies była fajna instrukcja jak to zrobic (dla wersji bez klimy,ale pewnie u ciebie jest podobnie) gdzie są wkrety pochowane ktore trzeba odkręcic a które nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group