tylna belka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lisu84

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Cze 2011
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość/region): Szydłowiec
Posiadane auto: Berlingo, 1,9D 1999r Multispace
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 27 Cze 2011, 09:54    Temat postu: tylna belka Odpowiedz z cytatem

Przejrzałem całe forum i w którymś poście ktoś napisał koledze, któremu nisko siedzi berlingo po wymianie belki, aby podniósł belkę na drążkach...

Czy jest możliwość podniesienia zawieszenia?? Ja do swojej biedronki wrzucę 400 kg i siedzi mi przy samej ziemi. czy jest możliwość wzmocnienia belki?

W warsztacie powiedzieli mi, że belka jeszcze nie jest zła.. do wymiany mam tylko amorki bo tłuką się na tulejach....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jacekczewa

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość/region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
PostWysłany: Pon 27 Cze 2011, 16:42    Temat postu: Re: tylna belka Odpowiedz z cytatem

lisu84 napisał:
Przejrzałem całe forum i w którymś poście ktoś napisał koledze, któremu nisko siedzi berlingo po wymianie belki, aby podniósł belkę na drążkach...

Czy jest możliwość podniesienia zawieszenia?? Ja do swojej biedronki wrzucę 400 kg i siedzi mi przy samej ziemi. czy jest możliwość wzmocnienia belki?

W warsztacie powiedzieli mi, że belka jeszcze nie jest zła.. do wymiany mam tylko amorki bo tłuką się na tulejach....

amorki nie maja wpływu na wysokość tylnego zawieszenia - to wyeksploatowane drążki skrętne są przyczyna, można przestawic wahacz na wieloklinie drążka tyle że to dośc pracochłonne bo własciwie trzeba rozebrac belkę na tyle jak do regeneracji no i pozostaje sprawa wytrzymalości tych drązków. Po przestawieniu moga już nie wytrzymac skręcania i pęknąć . Stan łożysk wachaczy poznasz dopiero w momencie rozebrania aby to zawieszenie podnieśc, poza tym możesz popatrzec na gumowe uszczelniacze łożysk - jesli widoczne są rude wycieki spod gumy zamykającej łożysko ( miejsce połaczenia wahliwego wahacza i belki ) to belka jest do regeneracji pod guma jest już zmielone łożysko a rdza skutecznie "uszcelnia" połaczenie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mateuszt2

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość/region): Ropczyce Podkarpacie
Posiadane auto: KIA sportage 2.0 16v 2007r
Piwa: 3/3
PostWysłany: Wto 28 Cze 2011, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może załóż wyższe odboje jednak 400kg to sporawo jak na takie auto zawsze będzie siadać mam peugeota boksera i on zawsze siedzi na odbojach nawet jak jest pusty z ładunkiem niema kłopotu pakujesz ładujesz i nie siada
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Marsjanin1

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 30 Kwi 2017, 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tę firmę - http://tylnabelka.com/tylna-belka-po-regeneracji-citroen-berlingo/ ktoś z Was zna? Cena u nich to 650 zł ze zwrotem starej belki. Chyba cena okej? Ile Wy płaciliście?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
theo84

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: VW
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 24 Sty 2018, 18:33    Temat postu: Tylna Belka Odpowiedz z cytatem

Witam.

Auta francuskie cieszą się dobrą opinią. Jedny mankament jest zawieszenie. Sad warto odwiedzić sprawdzony warsztat , jesli chodzi o zawieszenie. Wyslam was pod adres https://tylnabelka.pl/kategoria-produktu/tylna-belka-citroen/.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 24 Sty 2018, 18:33    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group