Fotelik isofix z nogą a schowek w podłodze

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sienio88

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 17 Gru 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Caddy 2016
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 17 Gru 2017, 00:28    Temat postu: Fotelik isofix z nogą a schowek w podłodze Odpowiedz z cytatem

Witam

Chciałbym zamontować fotelik dla dziecka z systemem isofix z nogą stabilizującą jednak w samochodzie za pasażerem posiadam w podłodze schowek i noga nie dosięga do podłogi. Czy istnieje wypełnienie schowka umożliwiające montaż fotelika tak aby podczas kolizji noga nie wpadła do środka?
Dodam że po otwarciu schowka do podłogi brakuje mi ok 2 cm, a fotelika nie można montować na schowku jeżeli nie posiada wypełnienia.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
szymon1231

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 17 Gru 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: VW Caddy 2.0 2017
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 17 Gru 2017, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz zastosować wypełnienie schowka, które teoretycznie można kupić w salonie VW.

Nr w/w części dla Caddy i Touran to 000.019.720
dla Sharan: 7N0.019.720

Jest to kawałek styropianu wyciętego mniej więcej na wymiar, ale ponieważ jest to element odpowiedzialny za bezpieczeństwo wole kupić oryginalny. Koszt 80 zł brutto.

Niestety część jest niedostępna w żadnym poznańskim salonie. Nie ma jej również w magazynie centralnym. Podobno jest gdzieś w Niemczech, ale raczej marne szanse są na to aby do końca roku ta część dotarła.

Zanim znalazłem informację co powinno być w schowku byłem w 3 salonach VW i nikt nie potrafił udzielić mi informacji. Najbardziej jednak zdenerwował mnie fakt, że wszyscy sprzedawcy próbowali mnie przekonać, że to na pewno nie jest potrzebne i ogólnie wymyślam z "jakimiś tam nogami od fotelika, przecież jest isofix...".

Jeśli chcesz to wyślij mi na PW nr telefonu, jutro będę dzwonił do salonu w Niemczech, jeśli będzie na miejscu to znajomi przywiozą mi na święta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Sienio88

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 17 Gru 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Caddy 2016
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 17 Gru 2017, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej

Dzięki za szybką odpowiedź. Byłem w sobotę akurat w Poznaniu na Obornickiej w salonie i rzeczywiście nie do końca byli w stanie mi pomóc ale za to jak dodzwoniłem się na Krańcową to już facet mówił o styropianowym wypełnieniu schowka za ok 100 zł. Tylko zastanawiałem się czy styropian ma na tyle duża wytrzymałość aby wytrzymać naprężenia spowodowane naciskiem nogi fotelika, czy nie lepiej poszukać wypełnienia bardziej trwalszego materiału ale jeżeli jest to rekomendowane wypełnienie przez VW to rzeczywiście jest to chyba najlepsze rozwiązanie.

W dniu jutrzejszym z samego rana będę kontaktować się z serwisem w Bydgoszczy, dowiem się czy mają to dostępne lub czy są w stanie zorganizować to na miejscu.
Wiesz, mi akurat się nie śpieszy z tym jednak jeżeli nie ma tego w Polsce i można to tylko załatwić z Niemiec to możemy się skontaktować i będę wdzięczny za pomoc.

Numer wysyłam na PW, możesz odesłać swój.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group