Skrzynia padła i tylko czasami działa :/ Vel3.5L

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mttj

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 18 Wrz 2016
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość/region): Krakow
Posiadane auto: BMW 7 V12, Renault Safrane 2.9
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 04 Gru 2017, 13:21    Temat postu: Skrzynia padła i tylko czasami działa :/ Vel3.5L Odpowiedz z cytatem

Niestety skrzynia padła i tylko czasami działa (ale jak działa to bardzo dobrze działa),
Nawalił lockup, a chyba bardziej sterowanie do niego ale nie jestem pewien.

Objawy przed zepsuciem:
-Rozłączał w trakcie jazdy jak się odpuściło gaz (np na autostradzie jadę, przy 3000rpm odpuszczę gaz,
to rozłączał silnik i szedł na 600rpm i ponownie łączył po naciśnięciu gazu).
-Chwile (~25km) przed zepsuciem, tuż po włączeniu był troszke inny dźwięk przez jakieś 20..30 sekund puki się nie rozgrzał (coś ala Tesla S, coś jak silnik elektryczny).
-Był sprawdzany poziom oleju na dzień przed zepsuciem(~8km), w związku z tym dźwiękiem. (podobno ok, ale twierdzą ze się nie znają i się automatów nie tykają, mówią że fakt istnienia oleju w skrzyni potwierdzony, kolor wiśniowy, nie palony). wylało się coś i po prostu brakło ?

Zepsucie:
Ruszyłem, ze 4 skrzyżowania przejechałem powoli (tym razem), stoję na światłach naciskam gaz a tu silnik nie połączony z koła, można kręcić dowoli, auto stoi. Kilka x włącz/wyłącz i ruszył, na kolejnych światłach [cenzura],
jeszcze raz z 10x włączam, ok jedzie - teraz troche gazu i hamulca na światłch (900rpm) i tak dojechałem.

Teraz nie ruszę z miejsca, chyba że skrzynie rozgrzeje 30minut to wtedy jeszcze zapina ten lockup i jeździ,
jak jeździ to jeździ całkiem ok (nic nie szarpie, nic nie ślizga).

Teraz Tak bo jestem z Krakowa (chce naprawić tanio). Auto (Initiale 3.5) kosztowało 5k pln, zrobiło koło 35kkm,
i interesowała by mnie metoda "na chwilę" (np następne 80kkm), nie koniecznie chce naprawiać skrzynie na następne 400kkm (czy tam 270kkm na liczniku jest).

Przedzwoniłem kilka miejsc ale moje doświadczenia są dziwne tutaj :/ bo wyceniają "od liczby cylindrów", nie patrząc na model skrzyni... generalnie pomiędzy 4 a 8k pln. (to dużo dużo więcej niż przekładka skrzyni ze skrzynią do V12 5hp30 - która myślałem że mi pada, bo "ślizgało na 3" a się okazało że kabel od zasialania przerywał :/).

Nowe skrzynie są za ~1k pln, ale... ta moja chyba chodzi, tylko sterowanie padło ? i dlatego lockup nie zapina ?
(czasami zapina i wtedy dobrze zapina - można deptać na pełnej mocy, ponad obrotomierz nić nie strzela ślizga,
dobrze biegi zmienia przy 6000rpm jak i przy 1200).

Tz. nie wiem czy ja dobrze myślę że skrzynia ok, ale widziałem takie co szarpały i robiły jeszcze 100kkm
bez problemu, a tu naprawdę ok działała (jeśli akurat działa).

====
Jak to zrobić najtaniej ?

jak coś to mam Laptopa z kabelkiem i mogę mu zrobić "adaptacje" (zobaczę na YT jak) - czy to coś da ?

A może wystarczy elektrozawory dla lockup poustawiać ?
https://www.youtube.com/watch?v=lwlkGImaBYg

A może olej się wylał po prostu ?

Do kogo w Krk jechać ? kto by policzył małe piniondze i szybko wykombinował jak tu się nie narobić a żeby kolejne 80kkm zrobiło jeszcze na tym co jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group