Co lepiej kupić

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karol33312

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): kielce
Posiadane auto: ducato
Piwa: 0/1
PostWysłany: Nie 03 Gru 2017, 18:03    Temat postu: Co lepiej kupić Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Chcę kupić auto do 12000 pln, i wacham się między vectra c, peugeot 407 a momdeo mk3 dodam że chcę kombi.
Pytanie co lepiej ,z którym bede miał naj mniej problemów i jaki silnik.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
PostWysłany: Nie 03 Gru 2017, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć. O plastikach, jakości lakieru, itd. pisał nie będę. Postaram się opisać to, na co głównie powinieneś zwracać uwagę.

Mondeo może Ci trochę rdzewieć, przygotuj się także na drobne problemy z elektroniką. Bierz jakąś benzynę (strzeż się 1.8 SCi).
Diesel 2.0 TDCi nie jest dobrym wyborem - łuszczy się pompa ciśnieniowa, a opiłki z niej wybierają się w podróż po silniku. Jeżeli chodzi więc o diesle - lepiej trzymać się TDDi - stare sprawdzone jednostki.

Vectra C jest chyba trochę lepszym autem. Też ma swoje bolączki, ale nie rdzewieje tak jak jej poprzedniczka i ma, w większości, niezłe silniki.
Należy pamiętać o tym, że to Opel, więc silniki benzynowe nie pogardzą olejem. Sam miałem kiedyś Omegę B z benzyną i może nie był to wybitnie tragiczny samochód, ale problem nadmiernego poboru oleju spędzał sen z powiek. Fakt, dojeździła do 350 tkm, ale ostatnie 30 przejechała z innym silnikiem. 1.6 jest do tego auta za słaby, a 2.2 nie grzeszy niskim zużyciem paliwa i ma mało trwały rozrząd.
Diesle? 1.9 CDTi to jedna z lepszych jednostek na rynku, ale pamiętaj, że niektóre egzemplarze mogą mieć DPF. 2.0 DTi i 2.2 DTi to loteria. Chłodno podchodź do 3.0 CDTi. Problemem są osiadające tuleje cylindrów (silnik traci chłodzenie) i drogie wtryskiwacze Denso. O silniku tym słyszy się jednak i dobre opinie - grunt to dbałość o poziom oleju.
Jest to najbardziej przestronne auto z całego trio

Peugeot 407 to dobry samochód, ale za nieco więcej pieniędzy. Drogie w utrzymaniu jest zawieszenie, trzebą dbać o FAP, ale daje powody do zadowolenia.
Nie ma silnika, którym jednoznacznie można by określić bardzo złym. Z rezerwą podchodziłbym tylko do 2.7 HDi - ma tendencję do przegrzewania się, podobno z z serwisem średnio i 1.8 - trochę zbyt słaby. Poczytaj także o automatycznych skrzyniach biegów - z nimi również różnie bywa, ale wszystko zależy od tego, jak dbał o nią właściciel.
Najlepszy silnik to 2.0 HDi bez FAP, z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Można też myśleć o 1.6 HDi, ale one miewają problem z nietrwałymi turbinami - winne jest sitko, które zapycha się olejem i turbina nie ma smarowania. Elektronika czasem bzikuje (mam auto z tego samego koncernu, temat 407 tez jest mi znany - wiem, co mówię Wink ). Dotyczy to na szczęście drobnostek - przetarte kable, komunikaty o niedziałających czujnikach ciśnienia powietrza w oponach - takie sprawy. Auto ma wielowahaczowe zawieszenie, które jest dość drogie w utrzymaniu, ale gwarantuje dobry komfort jazdy. Generalnie 407 jest, moim zdaniem, najlepszym pod względem wykończenia i dobrym pod względem komfortu jazdy autem. Warto również zwrócić uwagę na niezłe wyposażenie seryjne.
Samochód trochę mniej przestronny od pozostałych, choć raczej nie bardzo ciasny.

Podsumowując...

Nawet najlepsza wersja będzie do niczego, jeśli właściciel o nią nie dbał. Moja klasyfikacja wygląda tak:

1 - 407 (ale dobra sztuka to być może nieco więcej niż 12 tPLN)
2- Vectra
3 - Mondeo (uwaga na wyeksploatowane egzemplarze!)

Więcej grzechów nie pamiętam. Mam nadzieję, że pomogłem Wink
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
karol33312

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 02 Cze 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): kielce
Posiadane auto: ducato
Piwa: 0/1
PostWysłany: Pon 04 Gru 2017, 08:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć dziękuję za dość onszerną odpowiedź, bardzo mi to naświetla sytuację, ja wcześniej nie wspomniałem ale skłaniam się ku benzynie jak byś mógł coś napisać o benzynkach w 407 bym był wdzięczny. A tak na marginesie octavi 2 w kombiaku niedostane mniej więcej w tej cenie ? Pozdrawiam:-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
domin4

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): niemcy
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 14 Sty 2018, 21:02    Temat postu: co lepiej kupic Odpowiedz z cytatem

witam planuje kupic vw T4 151Km albo T5 174Km w multivan ktury doradzacie i dlaczego???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
BestOils

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 30 Sty 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Seat
Posiadane auto: Toledo 1.9 110km
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 30 Sty 2018, 14:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli zależy Ci na komforcie to wybierz pomiędzy 407 a Vectra C- w pierwszym przypadku masz benzynę 2.0 plus do tego możesz założyć lpg, a w drugim 1.8 122km który jest nieco za słaby do tego auta, ale bezawaryjny. Z diesli w Oplu polecam 1.9 120km, tylko musiałbyś zwiększyć nieco budżet, powiedzmy do tych 14k.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 30 Sty 2018, 14:27    Temat postu: reklama

Powrót do góry
HunDaj88

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Lut 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Piła
Posiadane auto: Hundai I40 Wagon 2.0 GDI
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 10 Lut 2018, 08:58    Temat postu: Hyundai I40 Wagon 2.0 Odpowiedz z cytatem

Witajcie, kupilem niedawno Hyundai I40 Wagon 2.0 jest to moj 2 zakup samochodu. Bede wdziecznym Wam forumowicze za wskazowki dotyczace tego pojazdu, sugestie dot. eksploatacji itp .
_________________
Motoryzacja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Marioo1410

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Lut 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: peugeot 3008
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 19 Lut 2018, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobre są te peugeoty, moje zona ma ten model, co ty i jest bardzo zadowolona. Jesli jestes z okolic Łodzi to polecam Ci kupić od sprawdzonego delara peugeota At garage. Nawet jakbyś chciała kupic używany, to oni tez ci w tym pomogą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Grzegorz33z

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Audi a6
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 20 Lis 2018, 09:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałem kiedyś vectre c tylko że w sedanie to auto bardzo dobrze się sprawowało, wygodne i przestronne. Ja mogę polecić je śmiało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
PostWysłany: Czw 22 Lis 2018, 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega wpadł tylko z reklamą.
Która zostaje usunięta.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group