Spryskiwacze reflektorów.


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kinderbueno

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Górny Śląsk Katowice /Dolny Śląsk Głogów
Posiadane auto: C4 Picasso 2008 Exclusiv + panorama
Piwa: 0/1
PostWysłany: Nie 17 Sty 2016, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jutro po pracy spróbuje to ogarnąć i jestem ciekawy czy to pomoże :/ Dziękuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piotrekldz

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: VEL SATIS 3.5 V6
Piwa: 0/2
PostWysłany: Pon 18 Sty 2016, 12:07    Temat postu: Spryskiwacze reflektorów. Odpowiedz z cytatem

jak poprowadzone są przewody spryskiwaczy?

Od tych mrozów lewy przestał mi psikać (przy -10 zamarzło, więc mogło rozsadzić przewód).

Oba się wysuwają, ale tylko prawy psika. Lewego przedmuchałem, tj. dmuchnąłem w dyszę ale sam byłem i nie miał mi kto zobaczyć czy słychać w zbiorniczku bulgot (a to by oznaczało, że połączenie jest).

Jak się w ogóle do tego spryskiwacza dobrać? W weekend będę kombinował a chciałbym mieć już jakiś ogląd na sprawę, żeby nie zaczynać od zera.


Co do kwestii wysuwania i zacinania się spryskiwaczy (nie chowania itd.) to polecam zamiast wd40 zastosować smar łożyskowy - nie wysycha tak jak wd i skutek utrzymuje się zdecydowanie dłużej niż po wd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Mrozu555

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
PostWysłany: Pon 18 Sty 2016, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przewód idzie zderzakiem - jak zdejmiesz zderzak to będziesz widział. Dysze spryskiwaczy demontuje się po zdemontowaniu zderzaka. Nie smaruj ich niczym, bo smar klei bród i dlatego później się zacinają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
michalxm1

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rybnik
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0hdi 163km 2012 , C3 II Exclusive 1,6 VTI
Piwa: 9/1
PostWysłany: Wto 19 Sty 2016, 00:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przewód jest zbrojony nie rozsadzi go przy -10 Wink
jak zdejmiesz kawałek osłony co łączy zderzak z płytą pod silnikiem to dostaniesz się do przewodu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piotrekldz

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: VEL SATIS 3.5 V6
Piwa: 0/2
PostWysłany: Wto 19 Sty 2016, 13:48    Temat postu: Spryskiwacze reflektorów. Odpowiedz z cytatem

no właśnie też mi się wydaje, że nie powinno go rozsadzić, bo wtedy przecież gdzieś ze zderzaka by leciało...

dobra, zobaczę w weekend. Jeśli trzeba będzie zdejmowac zderzak, zostaje do wiosny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 19 Sty 2016, 13:48    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Mrozu555

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
PostWysłany: Wto 19 Sty 2016, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten zderzak zdejmuje się 10 minut Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
9 SATI 9

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zakopane
Posiadane auto: Vel Satis 3,5 V6 Pb + LPG Initiale Paris
Piwa: 7/2
PostWysłany: Czw 21 Sty 2016, 00:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mrozu zapodaj manual bo mnie czeka zdjecie zderzaka i chciałbym się przygotować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Mrozu555

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
PostWysłany: Czw 21 Sty 2016, 00:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2 śruby przy nadkolach na łączeniu z błotnikami, srubki male trzymajace nadkole do zderzaka i plyta pod zderzakiem, po otworzeniu maski od góry zderzaka wszystkie spinki. Najwygodniej się go demontuje w 2. Stojąc przodem do auta trzeba ciągnąć lekko zderzak odciągając na boki ranty zderzaka przy błotnikach bo tam dość specyficznie jest wsuwany. Jak się go odsunie to można odłączyć halogeny i wieżyk od spryskiwaczy. Generalnie prosta sprawa.

Co będziesz robił ze go zdejmujesz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
9 SATI 9

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 27 Wrz 2015
Posty: 167
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zakopane
Posiadane auto: Vel Satis 3,5 V6 Pb + LPG Initiale Paris
Piwa: 7/2
PostWysłany: Czw 21 Sty 2016, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie to nic takiego... sprysk mi padl i musze go wymienić ale to dopiero jak się cieplo zrobi czyli najprędzej na wiosne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
KBkalwi

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 16 Maj 2016
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość/region): Białogard
Posiadane auto: Velka 2.0 16v
Piwa: 0/1
PostWysłany: Nie 03 Gru 2017, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z szanownych kolegów mógłby dokładnie wskazać miejsce gdzie znajduje się bezpiecznik od spryskiwaczy szyb
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group