Seat Altea 1,6 TDI świece żarowe i odcięcie gazu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JustynaKlos

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lublin
Posiadane auto: Seat Altea XL 1,6 TDI 2011
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 22 Lis 2017, 13:35    Temat postu: Seat Altea 1,6 TDI świece żarowe i odcięcie gazu Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,

do tej pory byłam szczęśliwą posiadaczką Seata Altea XL 1,6 TDI, jednak ostatnio moje autko odmawia współpracy , a mechanik który się nim zajmuje nie bardzo wie gdzie szukać przyczyny problemu. Wg. komputera nie ma żadnych błędów.

Problemem pojawia się od jakiegoś czasu, niestety coraz częściej. W czasie jazdy zaczyna migać na pomarańczowo kontrolka świec żarowych i dokładnie w tym samym momencie samochód przestaje reagować na wciskany pedał gazu, obroty silnika spadają i żeby móc gdzieś dalej podjechać trzeba się zatrzymać, zgasić
auto i po odpaleniu wszystko jest ok. Czasami po takiej akcji jest ok przez 50 km, a czasami po 2 km znowu dzieje się to samo.

Czy ktoś ma pomysł co z tym zrobić, gdzie szukać przyczyny tego problemu i jak go usunąć?
Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i podpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bop

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 114
Skąd jesteś (miejscowość/region): Suwałki
Posiadane auto: Seat Altea XL Style 2,0 TDI (CEGA) 2010
Piwa: 17/1
PostWysłany: Sob 25 Lis 2017, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
całkiem podobne objawy miałem zeszłego lata u siebie i w końcu okazało się, że padło mi sterowanie turbiny.
A objaw, że traci moc a po ponownym odpaleniu jest OK to chyba przejście w tryb awaryjny w celu ochrony silnika i to standardowe zachowanie w tym wypadku. Po przejściu w tryb awaryjny auto prawie nie chce jechać - jazda do warsztatu to była męka.
Pozdrawiam i proponuję wizytę w porządnym warsztacie (ja byłem za granicę i musiałem korzystać z autoryzowanego serwisu, ale przynajmniej usterkę znaleźli od razu).
_________________
bop, Suwałki,
Seat Altea XL Style 2.0 TDI (CEGA) 2010
było: Seat Altea Stylance DSG 2,0 TDI (BKD) 2005
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Silnik Diesel-układ zapłonowy-układ zasilania-układ napędowy-układ wydechowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group