Pielęgnacja samochodu - po części wyposażenie warsztatu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Narzędzia, wyposażenie warsztatu, inny sprzęt mechaniczny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Damien1735

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Płock
Posiadane auto: Mercedes SL-Klasse W230
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 03 Kwi 2015, 21:18    Temat postu: Pielęgnacja samochodu - po części wyposażenie warsztatu Odpowiedz z cytatem

Wypadałoby po zimie zadbać o swój samochód. Chodzi mi o porządne doczyszczenie podwozia i nadwozia po całym tym błocie i pluchawie. Obawiam się, że w przypadku mojego niegarażowanego auta nie wystarczy zwykła kosmetyka samochodowa w postaci płynu z woskiem. Przydałaby się jakaś myjnia, która wyczyści profesjonalnie auto od a do z. Bo co innego mogę zrobić? A może panikuję i wystarczy zwykły prysznic z domowego węża? Jak wy radzicie sobie z myciem auta po zimie, mam na myśli tą całą sól drogową i inne zanieczysczenia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
EkoKenton90

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Gniezno
Posiadane auto: Daewoo Nubira
PostWysłany: Sob 04 Kwi 2015, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nie zaszkodzi od czasu do czasu wyczyścić porządnie samochód w myjni. Sam nigdy go tak dobrze nie wymyjesz. Zreszta troska o auto procentuje na przyszlosc, w dodatku, ze nie jest garazowane. Ja swoje auto regularnie woskuje, bo wiem, ze to zapobiega m.in. korozji, ponadto po woskowaniu auto lepiej wyglada Razz. na twoim miejscu postaralbym sie jednak auto garazowac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Damien1735

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Płock
Posiadane auto: Mercedes SL-Klasse W230
PostWysłany: Sob 11 Kwi 2015, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrobiłem trochę na odwrót niż radziliście - najpierw domowe mycie - starałem się to zrobić naajdokładniej jak się dało. Potem wizzyta w myjni i już czysta kosmetyka, czyli mycie z woskowaniem. Samemu nie chciało by mi się tak polerować autka. TYlko, że w domu zamiast węża z wodą używałem myjki ciśnieniowej, to chyba lepszy pomysł niż zwykła woda...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ExtraGary94

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Przemyśl
Posiadane auto: Jaguar XF (X250)
PostWysłany: Wto 14 Kwi 2015, 09:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oo, dobrze wiedzieć, przydałaby mi się taka myjka ciśnieniowa. Zajrzałem w google i widzę różne ceny, przy niektórych jest różnica rzędu nawet 200 zł. Nie powiem, to ma znaczenie w moim przypadku bardzo duże Razz. Gdzie kupiłeś swoją? Czym się kierowałeś? Zamawiałeś przez internet czy kupiłeś w stacjonarnym sklepie? Na co zwracać uwagę? Przydalaby mi się taka uniwersalna myjka, żebym mogł nią wyczyścić także inne rzeczy prócz samochodu.
Powrót do góry
lassi

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): łódź
Posiadane auto: golf
PostWysłany: Nie 23 Sie 2015, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zajrzyj tutaj: PKT.22 TAIF - mam nadzieję, że ten poradnik pomoże.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
DanielewiczE

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Białystok
Posiadane auto: Toyota
PostWysłany: Czw 19 Lis 2015, 10:42    Temat postu: Re: Pielęgnacja samochodu - po części wyposażenie warsztatu Odpowiedz z cytatem

Damien1735 napisał:
Wypadałoby po zimie zadbać o swój samochód. Chodzi mi o porządne doczyszczenie podwozia i nadwozia po całym tym błocie i pluchawie. Obawiam się, że w przypadku mojego niegarażowanego auta nie wystarczy zwykła kosmetyka samochodowa w postaci płynu z woskiem. Przydałaby się jakaś myjnia, która wyczyści profesjonalnie auto od a do z. Bo co innego mogę zrobić? A może panikuję i wystarczy zwykły prysznic z domowego węża? Jak wy radzicie sobie z myciem auta po zimie, mam na myśli tą całą sól drogową i inne zanieczysczenia?

Faktycznie w trakcie sezonu zimowego dobrze jest zadbać bardziej profesjonalnie o kosmetykę auta, przede wszystkim w środku. Myjnie profesjonalne posiadają specjalistyczne kosmetyki, które są typowe dla okresu zimowego.
Co do okresu "po zimie" to u Mnie wygląda to tak, że kupuję serię np. kosmetyków jednej linii do pielęgnacji wnętrza (tapicerka, kokpit itp.) i intensyfikuje czyszczenie.
W sezonie zimowym zaopatruję się w różnego rodzaju chemie i akcesoria, które pomagają mi dbać o auto na najwyższym poziomie. Sprawdź, może Tobie też coś się przyda ######

Ostatnio zmieniony przez DanielewiczE dnia Pon 21 Gru 2015, 10:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
lukij

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen c5
PostWysłany: Czw 26 Lis 2015, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wydaję więcej po zimie, niż przed Very Happy
Browarius

Debiutant
Debiutant

Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: A4
PostWysłany: Wto 14 Lut 2017, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie mam garażu to i przez zimę staram się częściej myć jak tylko mróz troche odpuszcza. ale trzymam pod plandeką taką dosyć porządną od phu ### to nic złego mu się nie dzieje. ale fakt, na wiosne to co roku szoroowanie i ogledziny z mechanikiem czy wszystko ok
Powrót do góry
nastirin

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): xx
Posiadane auto: xxxx
PostWysłany: Pią 06 Paź 2017, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing
Powrót do góry
karol75

Debiutant
Debiutant

Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: bmw e46
PostWysłany: Pon 09 Paź 2017, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...a ja własnie mam więcej przed zimą Sad Myślałem o tym, żeby wesprzeć się pomocą mechanika http://www.lipert.pl Znacie tę firmę? Warto im zaufać?
Powrót do góry
oleknowak

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): łodź
Posiadane auto: toyota
PostWysłany: Pią 13 Paź 2017, 09:40    Temat postu: płyn do CO Odpowiedz z cytatem

Przez zimą w szczególności dbam o swój samochód i ostatnio zainwestowałem w płyn do CO https://organika.com.pl/o-nas/aktualnosci/plyny-do-instalacji/. Stosowanie takich płynów, np. skutecznie zabezpiecza układy przed zamarzaniem i przegrzaniem. Jeśli zadba się o odpowiednią konserwację to można dużo zaoszczędzić.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Narzędzia, wyposażenie warsztatu, inny sprzęt mechaniczny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: