Nie świeci lampka podsufitki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
simbalux

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Lip 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: thalia 1.4 75kM,2001r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 10 Lip 2017, 20:40    Temat postu: Nie świeci lampka podsufitki Odpowiedz z cytatem

Witam.Wyjąłem obudowę,podłączyłem zasilanie inne i świeci.Wtyczka doprowadzająca prąd nie ma zasilania<sprawdzone miernikiem> po otworzeniu drzwi przednich L lub P bo tam są styczniki.Gdzie szukać,jak dostać się do styczników.Podpowiedzcie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
milejow

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
PostWysłany: Pon 10 Lip 2017, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krańcówek nie ma w drzwiach, są na słupkach. Bezpieczniki sprawdzone?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
simbalux

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Lip 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: thalia 1.4 75kM,2001r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 10 Lip 2017, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bezpieczniki z lewej strony deski rozdzielczej sprawdzone.Od czego zacząć.Dodam iż odblokowanie centralne kluczykiem powodowało zaświecenie lampki bez otw.drzwi.Może jakiś przekaźnik odpowiedzialny jest za ten stan.W obu krańcówkach,w słupkach jest napięcie.Czy w tym modelu jest UCH które zabezpiecza przed rozładowaniem akumulatora np.niedomknięty bagażnik.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Cimanek93

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tczew
Posiadane auto: Renault Thalia 2002 1.4
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 30 Wrz 2017, 23:25    Temat postu: Problem Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam też taki problem tylko że nie pali aie światło w podsufitce przy otwieraniu drzwi kierowcy i nie brzęczy jak światła są włączone. Od strony pasażera nie ma tego problemu ( nie sprawdzałem brzęczenia). Jak chce włączyć lampę normalnie to też nie świeci Smile wie ktoś co z tym może btc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
simbalux

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Lip 2017
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: thalia 1.4 75kM,2001r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 03 Paź 2017, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Cimanek93.To wygląda na uszkodzony stycznik w słupku drzwi kierowcy.Ja z tą usterką jeżdzę.Skoro u mnie jest napięcie w stycznikach po otwarciu drzwi to chyba mam przerwę w obwodzie gdzieś dalej.Napisz jak naprawisz.Usterka usunięta,lampka świeci.Poprzedni użytkownik auta niewłaściwie powyginał blaszki w lampce i nie było kontaktu.Przekaźniki nad nogami kierowcy były luźne ,może to i to miało dodatkowy wpływ.

Ostatnio zmieniony przez simbalux dnia Sro 25 Kwi 2018, 13:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 03 Paź 2017, 19:55    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Cimanek93

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tczew
Posiadane auto: Renault Thalia 2002 1.4
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 08 Paź 2017, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Smile No właśnie sprawdzałem i to jest związane z czujnikiem w drzwiach Smile Jak poruszam nim to się świeci bez problemu więc wystarczy wymienić wadliwą cześć , przemienię od strony pasażera i po kłopocie Smile Całe szczęście że to tylko to , tylko czytałem że ciężko to wymienić ale da się zrobić Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group