Skrzynia MCP - kilka pytań do użytkowników

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
barrtlomiej

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Mar 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztyn
Posiadane auto: 307 1.6 16v 2002r.
Piwa: 0/3
PostWysłany: Sob 05 Lis 2016, 22:18    Temat postu: Skrzynia MCP - kilka pytań do użytkowników Odpowiedz z cytatem

Cześć,
w internecie dość niedużo jest informacji o tego tyu skrzyni a na pewno nie ma takich jak mnie interesują:
1. Jak się jeździ z tą skrzynią w korku? czyli podczas normalnej jazdy manualem zapinam jedynkę albo dwójkę puszczam gaz i auto toczy się 5 albo 10 km/h. co będzie robiła mcp? jechała na półsprzęgle?
2. czy przy hamowaniu do zera ta skrzynia zapina przy małej prędkości bieg nr 1? bo jak jedziesz 20 km/h na dwójce manulalem to nie redukujesz do 1 przed światłami tylko wysprzeglasz. I czy jak zapina ten bieg do czuć szarpnięcie?
3. czy ta skrzynia szybciej zużywa sprzęgło tj. tarcze i dwumasę?
4. czy jak zmienisz bieg łopatką ale w trybie auto to czy ta zmiana jest szybsza tak jak w "M" czy jest tak samo wolna jak w auto tylko tyle że samemu zmieniłeś?

Dzięki z góry za odpowiedzi
_________________
Bartłomiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
tomi500

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódzkie
Posiadane auto: C4 Picasso 1.6e-hdi
Piwa: 5/9
PostWysłany: Nie 06 Lis 2016, 08:01    Temat postu: Re: Skrzynia MCP - kilka pytań do użytkowników Odpowiedz z cytatem

barrtlomiej napisał:
Cześć,
w internecie dość niedużo jest informacji o tego tyu skrzyni a na pewno nie ma takich jak mnie interesują:
1. Jak się jeździ z tą skrzynią w korku? czyli podczas normalnej jazdy manualem zapinam jedynkę albo dwójkę puszczam gaz i auto toczy się 5 albo 10 km/h. co będzie robiła mcp? jechała na półsprzęgle?
2. czy przy hamowaniu do zera ta skrzynia zapina przy małej prędkości bieg nr 1? bo jak jedziesz 20 km/h na dwójce manulalem to nie redukujesz do 1 przed światłami tylko wysprzeglasz. I czy jak zapina ten bieg do czuć szarpnięcie?
3. czy ta skrzynia szybciej zużywa sprzęgło tj. tarcze i dwumasę?
4. czy jak zmienisz bieg łopatką ale w trybie auto to czy ta zmiana jest szybsza tak jak w "M" czy jest tak samo wolna jak w auto tylko tyle że samemu zmieniłeś?

Dzięki z góry za odpowiedzi

Odpowiem Ci na te pytania,choć zaraz pewnie będą inne opinie ile osób tyle spostrzeżeń.
1.Skrzynia MCP to nie automat,więc Ty będziesz dozował sobie szybkość jazdy gazem i hamulcem.
2.Tak zapina u mnie zero różnicy.
3.Według mnie to chyba w druga stronę,brak jazdy na pół sprzęgle,palenia tarczy itp.itd.
4.Tego do końca nie pamiętam,redukcja w dół na pewno szybciej,a w górę chyba też.
Jak piszę to były moje subiektywne odczucia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
docutech

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 27 Lut 2014
Posty: 65
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa/Bielany
Posiadane auto: 2015 Honda CRV 2.4 Touring, 2008 Citroen C4 Exclusive 1.6HDI FAP
Piwa: 6/1
PostWysłany: Nie 06 Lis 2016, 11:04    Temat postu: Re: Skrzynia MCP - kilka pytań do użytkowników Odpowiedz z cytatem

barrtlomiej napisał:
Cześć,
w internecie dość niedużo jest informacji o tego tyu skrzyni a na pewno nie ma takich jak mnie interesują:
1. Jak się jeździ z tą skrzynią w korku? czyli podczas normalnej jazdy manualem zapinam jedynkę albo dwójkę puszczam gaz i auto toczy się 5 albo 10 km/h. co będzie robiła mcp? jechała na półsprzęgle?
Jazda w korku z tą skrzynią to czysta przyjemność w porównaniu do manualnej skrzyni biegów. Na jedynce spokojnie możesz toczyć się w korku. Jeżeli prędkość jest troszeczke większa wskoczy drugi bieg. Dodatkowo, w trybie manualnym możesz z postoju wybrać drugi bieg a wtedy strartujesz na dwójce i toczysz się w korku.

2. czy przy hamowaniu do zera ta skrzynia zapina przy małej prędkości bieg nr 1? bo jak jedziesz 20 km/h na dwójce manulalem to nie redukujesz do 1 przed światłami tylko wysprzeglasz. I czy jak zapina ten bieg do czuć szarpnięcie?
Jadąc w korku (w trybie "auto") redukcja na pierwszy bieg nastąpi jak prędkość spadnie do zera. Natomiast w trybie "sport - redukcja nastąpi wcześniej(przed kompletnym wyhamowaniem). Jeżeli startujesz na dwójce i nie przekroczysz xx km/hr (niestety nie jestem pewien jaka to jest prędkość) to skrzynia nadal utrzyma drugi bieg mimo tego że auto się nie porusza. W zależności od stanu sprzęgla oraz dwumasy redukcja na pierwszy bieg może być wyraźnie odczuwalna.

3. czy ta skrzynia szybciej zużywa sprzęgło tj. tarcze i dwumasę?
Wszystko zależy od stylu jazdy. Moim zdaniem nie. Skoro komputer zarządza zmianą biegów, nie ma możliwości o jeździe na pół sprzęgle.

4. czy jak zmienisz bieg łopatką ale w trybie auto to czy ta zmiana jest szybsza tak jak w "M" czy jest tak samo wolna jak w auto tylko tyle że samemu zmieniłeś?
Tak. Wcześniejsza ingerencja zmiany biegu łopatką powoduje szybszą reakcję - ALE - prędkość auta musi być adekwatna do wybranego biegu aby go zmienić.

Dzięki z góry za odpowiedzi


Cześć!

Przez 30 lat, mieszkając w Stanach, posiadałem tylko jedno auto z manualną skrzynią biegów - reszta była w automacie i nie ukrywam że byłem w szoku jak mało aut z automatyczną skrzynią biegów porusza się po Polskich drogach. Skrzynia MCP pozostawia dużo do życzenia jeżeli kierowca jest przyzwyczajony do klasycznej automatycznej (bądź DSG) typu skrzyni biegów. Dynamika jazdy cierpi z tego powodu iż jest to całkiem inna technologia. Osobiście nie jestem rajdowcem ani piratem drogowym który łamie przepisy i wariuje na drogach a więc sam komfort tego, że biegi zmieniają się same jest dla mnie przyjemnością Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
Cypcio

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 828
Skąd jesteś (miejscowość/region): Płock
Posiadane auto: C4 GP II 2014 2.0 BHDi AUTOMAT
Piwa: 80/4
PostWysłany: Nie 06 Lis 2016, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie prosciej isc do komisu i wziasc auto na probna jazde. Sam ocenisz czy ci to pasuje. Dla mnie robot to au
tomat ale w gorszym wydaniu.
_________________
Maciek
Pomogłem - brawo JA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mario_p

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 26 Mar 2014
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość/region): Śląsk/Bytom
Posiadane auto: c4GP2\' 2014 2.0 Exclusive / Jazz 2002
Piwa: 7/6
PostWysłany: Pon 07 Lis 2016, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko tak jak tomi500 pisał, w mcp nie ma trybu sport więc skrzynia nie działa inaczej, jedynie jak dasz więcej gazu to dłużej ciągnie na poszczególnych biegach.
Łopatki się przydają kiedy chcesz szybko zredukować, np przed wyprzedzaniem.
Mnie mcp pasuje, redukuje sama biegi jak dojeżdżasz do skrzyżowania, na jedynkę wrzuca jak auto ledwo sie toczy.
Przy większych przebiegach trzeba zrobić przyuczenie punktu styku bo w korku, lub przy parkowaniu na małym gazie może zacząć "kangurzyć"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pon 07 Lis 2016, 10:41    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Dioxyz

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 Hdi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 20 Sie 2017, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_p napisał:
Wszystko tak jak tomi500 pisał, w mcp nie ma trybu sport więc skrzynia nie działa inaczej, jedynie jak dasz więcej gazu to dłużej ciągnie na poszczególnych biegach.
Łopatki się przydają kiedy chcesz szybko zredukować, np przed wyprzedzaniem.
Mnie mcp pasuje, redukuje sama biegi jak dojeżdżasz do skrzyżowania, na jedynkę wrzuca jak auto ledwo sie toczy.
Przy większych przebiegach trzeba zrobić przyuczenie punktu styku bo w korku, lub przy parkowaniu na małym gazie może zacząć "kangurzyć"


Co to jest to przyuczenie?
Posiadam auto z tą skrzynią od dwóch dni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mario_p

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 26 Mar 2014
Posty: 205
Skąd jesteś (miejscowość/region): Śląsk/Bytom
Posiadane auto: c4GP2\' 2014 2.0 Exclusive / Jazz 2002
Piwa: 7/6
PostWysłany: Pon 21 Sie 2017, 09:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli dodając mało gazu przy ruszaniu auto nie rusza płynnie tylko robi takie "skoki" do przodu może to znaczyć że trzeba ją nauczyć gdzie jest punkt styku ze sprzęgłem, można to zrobić lexia lub diagboxem, jest do tego procedura. Jeśli kończy się sprzęgło przyuczenie za wiele nie pomoże.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Dioxyz

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Sie 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 Hdi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 23 Sie 2017, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mario_p napisał:
Jeśli dodając mało gazu przy ruszaniu auto nie rusza płynnie tylko robi takie "skoki" do przodu może to znaczyć że trzeba ją nauczyć gdzie jest punkt styku ze sprzęgłem, można to zrobić lexia lub diagboxem, jest do tego procedura. Jeśli kończy się sprzęgło przyuczenie za wiele nie pomoże.


Czy posiadając Lexię, zrobię to sam? Czy może potrzeba tajemnej wiedzy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
coltri

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wołomin
Posiadane auto: C4 GP, 2.0 hdi 136 KM
Piwa: 1/1
PostWysłany: Sro 23 Sie 2017, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrobisz to sam, tylko poświęć chwilę i poczytaj o tym wątki na forum
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ikceduch

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Paź 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: C4 Grande Picasso
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sro 10 Lis 2021, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to jest to przyuczenie?
Posiadam auto z tą skrzynią od dwóch dni[/quote]

Jak Ci się jeździ/jeździło tym samochodem? Silnik 1.6 z tą skrzynia nie jest za słaby i mało dynamiczny? Robiłeś może jakiś chip tuning? Pytam bo zastanawiam się nad takim właśnie C4 GP z 1.6 hdi 115 i półautomatem6.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group