Czy Play Station dla 10-latka to dobry pomysł?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> nasze pociechy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ONEPILAR1124

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Częstochowa
Posiadane auto: Ford Mustang V
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 10 Kwi 2015, 10:58    Temat postu: Czy Play Station dla 10-latka to dobry pomysł? Odpowiedz z cytatem

Hej:) Podpowiedzcie mi proszę czy PlayStation 3 to dobry pomysł na prezent urodzinowy na dziesiąte urodziny dla dziecka? Chcielibyśmy mu kupić jakiś konkretny prezent i docelowo zastanawiamy się właśnie nad tą grą. Czy do playstation 3 można gdzieś kupić fajne gry dla dziesięcioletniego fana motoryzacji? Gdzie szukać fajnych cenowo gier i jakie tytuły wybierać? Kupować PlayStation w zestawie z grami czy gry raczej oddzielnie? Znacie sprawdzone sklepy z grami dla dzieci? Coś co nie niszczy ich psychiki i dziecięcego świata?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
SoulRea

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu

Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0, Freelander TD4 lift.
Piwa: 20/1
PostWysłany: Pią 10 Kwi 2015, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej o ile potrafisz mieć nad tym kontrole i będziesz sumiennie dobierać dziecku gry i czas który będzie przy nich spędzał.

P.S.

Moje pociech maja PSX 3 i tablety ale maja dziennie wytyczony czas po 1 godzinie dziennie. Oczywiście po odrobieniu lekcji.
Wiek 11 i 9 lat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Strzezywoj2051

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Słupsk
Posiadane auto: BMW Seria 7 - F01/F02/F04
PostWysłany: Wto 14 Kwi 2015, 09:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się to bardzo dobrym pomysłem. Dzieciak na pewno będzie wniebowzięty :). Zresztą, granie w odpowiednie gry jest tylko z pożytkiem dla dziecka. Pisząc odpowiednie, mam na mysli takie, ktore wyrabiaja zrecznosc, koordynacje, logiczne myslenie, refleks itd. Fan motoryzacji na pewno chcialby dostac gre z wyscigami, wiec nie ma przeciwskazan, zebys taka wlasnie mu kupil. nie rozumiem ludzi, ktorzy bojkotuja gry komputerowe i inne przez dzieci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Michalinaa

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Krk
Posiadane auto: mazda 6, 2004r, 2.0
PostWysłany: Nie 19 Kwi 2015, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej swietny pomysl... ja sie zastanawiam nad kupnem dla 4 latka a co dopiero dla 10 Very HappyVery Happy
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
EJimmie86

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Piła
Posiadane auto: Audi 80 (8C)
PostWysłany: Sro 22 Kwi 2015, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michalinaa napisał:
Jak najbardziej swietny pomysl... ja sie zastanawiam nad kupnem dla 4 latka a co dopiero dla 10 :D:D

Konsola dla 4 lata? Mimo wszystko uważam, że to trochę za wcześnie. Myślę, że lepiej poczekać przynajmniej do skończenia 5 roku życia z wdrożeniem dziecka w świat gier wideo. Co do konsoli Playstation to raczej lepiej wybrać PS4, czyli obecną generację, no chyba, że ceny gier stanowią problem. Gry na PS3 w ostatnim czasie zauważalnie potaniały, więc to spory plus z punktu widzenia finansowego.
Powrót do góry
Herschelabc1286

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Radom
Posiadane auto: Lexus ES (XV40)
PostWysłany: Czw 23 Kwi 2015, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast jestem zdania trochę innego może zamiast konsoli kupić mu jakąś fajna książkę. Coś co naprawdę ukształtuje jego osobowość. Ja mam dziecko w tym wieku i jakoś nie jestem zwolennikiem gier. W sumie to jeszcze dziecko, które dopiero uczy się świata.
Powrót do góry
Hanusiak

Dyskutant
Dyskutant

Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdansk
Posiadane auto: Td4 2005, mondeo mk4 2.2 200KM, powershift
Piwa: 2/0
PostWysłany: Nie 24 Maj 2015, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomysł dobry, ale musisz wziąć pod uwagę połączenie konsoli z internetem i zagrożenia zbliżone do tych, które niesie za sobą komputer Wink

Nie jestem mechanikiem, nie prowadzę warsztatu, nie pytaj o możliwość podstawienia samochodu (robię to w wolnym czasie).
Powrót do góry
KajkaM

Dyskutant
Dyskutant

Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków/Madryt
Posiadane auto: Renault Megane
PostWysłany: Czw 25 Cze 2015, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno zabraniać dziecku i wzdychać, że my to graliśmy w piłkę, w gumę, albo pisaliśmy kredą na betonie...
One będą żyć w zupełnie innym świecie, więc muszą być przygotowane.
Mój chrześniak w wieku 10 miesięcy umiał przerzucać zdjęcia łapką w telefonie i zdziwił się, jak obraz na ścianie się nie zmienił, jak próbował przerzucić Smile
Powrót do góry
Kawrek

Debiutant
Debiutant

Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze
Posiadane auto: Toyota Corolla
PostWysłany: Sro 05 Kwi 2017, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że to dobry pomysł, ważne tylko, żeby dobierać gry odpowiednie do jego wieku.
Ja za młodu miałem Pegazusa Wink Takie gry to świetna rozrywka, zwłaszcza jak zaprosi kumpli Very Happy
Powrót do góry
dejvid

Debiutant
Debiutant

Skąd jesteś (miejscowość/region): Sosnowiec
Posiadane auto: Skoda Rapid
Piwa: 2/2
PostWysłany: Czw 13 Kwi 2017, 11:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście w ogóle nie gram w gry, a jeśli chodzi o moje dziecko, to jak na razie ma kilka miesięcy, zobaczę jak będzie za kilka alt, ale na razie nie planuję zakupu.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> nasze pociechy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: