Kilka pytań odnośnie kupna samochodu.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
midas967

Czytelnik
Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 17 Mar 2017, 09:45    Temat postu: Kilka pytań odnośnie kupna samochodu. Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jako, że niedawno zdałem prawo jazdy to przymierzam się do kupna pierwszego samochodu.
I to "pierwszego" w dosłownym tego słowa znaczeniu, ponieważ będzię to nasz pierwszy samochód w rodzinie.
Dlatego jako kompletnie zielony w tych sprawach mam do was kilka pytań (Większość z nich jest napewno banalna dla kogoś kto się na tym zna, ja niestety nie - więc prosze o wyrozumiałość).

Zacznijmy od samego początku:
1. Co powinienem dostać przy zakupie samochodu (chodzi mi o papiery)?
2. Kupiłem samochochód - co mam dalej robić (w sensie prawne rzeczy, urzędy itp)?
3. Co oznacza "przegląd 04.07.17, OC 08.09.17"? Chodzi mi co to znaczy dla mnie jako nowego właściciela. Czy mogę jeździć na ubezpieczeniu i przeglądzie jego wcześniejszego posiadacza?
4. Parkowanie przy domu. Generalnie mieszkam w centum i większość parkingów, nawet tych "krawężnikowych" jest w jakimś stopniu płatna. Czy mieszkańcowi bloku przysługuje jakieś zwolnienie z opłat w danym miejscu lub coś w tym stylu?

To chyba narazie tyle.
Z góry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Hossan

Debiutant
Debiutant

Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Audi A4 B6 1.8t
PostWysłany: Sro 22 Mar 2017, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3.
przegląd 04.07.17 - jest to data ważności przeglądu technicznego samochodu który chcesz zakupić. Przegląd techniczny wykonuje się raz na rok, więc jak nadejdzie lipiec w tym wypadku będziesz musiał udać się na taki przegląd. Oczywiście ze sprawnym samochodem Smile
OC 08.09.17 - podobna sytuacja tylko to jest ubezpieczenie samochodu. Nadejdzie ten dzień, to będziesz musiał zapłacić ubezpieczenie na kolejny rok.
4. Zazwyczaj są jakieś ulgi dla mieszkańców bloków i mają specjalne parkingi wyznaczone tylko dla nich. Jeśli u Ciebie takich parkingów nie ma to powinny być garaże.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dejvid

Debiutant
Debiutant

Skąd jesteś (miejscowość/region): Sosnowiec
Posiadane auto: Skoda Rapid
Piwa: 2/2
PostWysłany: Sro 22 Mar 2017, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz miesiąc na przerejestrowanie samochodu na swoje tablice rejestracyjne Wink
Powrót do góry
BMWSpeedCars

Debiutant
Debiutant

Skąd jesteś (miejscowość/region): Bełchatów
Posiadane auto: BMW e46 2,2
PostWysłany: Pią 23 Cze 2017, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli kupiłeś samochód od prywatnego właściciela to nie zapomnij o opłacie w US, jeśli natomiast jest to komis/handlarz to problem rozwiązany, musisz udać się jedynie do wydziału komunikacji po tablice rejestracyjne, oddając przy tym te obecne które posiadasz.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: